Діяльність Лицарів

З моменту заснування Ордену в 1882 році, благодійність була першим принципом Лицарів Колумба. Ми є люди віри і люди дії.

Протягом 2012 року на додаток до більше $ 167 500 000 - рекордної суми на добродійні потреби і проекти, лицарі добровільно більш 70 млн.годин свого часу віддали на благодійність.

Ми беремо на себе ці акти милосердя, бо ми бачимо, хто її потребує очима віри. Крім того, саме в організації Лицарі Колумба ми беремо участь у цих благодійних проетках разом - спільнотою лицарів. Папа Бенедикт XVI називає це "практика любові ... як спільнота."

Наші благодійні заходи охоплюють майже нескінченну різноманітність місцевих, національних та міжнародних проектів.

Соціальна відповідальність в дусі християнських цінностей є відмінною рисою Лицарів Колумба. Наші таланти і час присвячені служінню Церкві, місцевій громаді, сім'ї, молоді та братам лицарям.

Успіх соціальної активності можна віднести серед іншого до того, що Найвища Рада не визначає програм і напрямів роботи. Всі ініціативи йдуть знизу вгору - пропозиції надаються членами і є реакцією на потреби місцевої громади.

 

Ради Лицарів Колумба

Ми об’єднуємося в Радах Лицарів Колумба. Рада – це місцева, парафіяльна організаційна одиниця Лицарів Колумба, яка складається щонайменше із 30 практикуючих чоловіків-католиків.

Чому так багато? Щоб успішно діяти навіть тоді, коли дехто з нас є зайнятий, наприклад, важливими родинними справами.

В кожній Раді є 15 Офіцерів. Голова Ради – це Великий Лицар. Відповідальність за спільно прийняті рішення лежить на світських членах Ради.  

Щоб постала і діяла Рада, необхідний Капелан – священик, затверджений місцевим Єпископом. Саме Капелан дає свій відгук на дії Ради з точки зору моралі та етики, відповідає за постійну формацію лицарів. Звично, це є Парох Парафії, при якій створюється Рада, хоча може бути також і інший священик.

 

Що ми робимо?

Працюємо на волонтерських засадах у шести сферах нашого життя:

  1. Церква: апостолят мирян, євангелізація, молитва, реколекції, поглиблення вірності науці Святого Отця. Волонтерська допомога в догляді та відновленні  церковних приміщень  та прилеглих територій.
  2. Місцева громада: програми допомоги для бідних, інвалідів, бездомних, літніх людей, хворих.
  3. Родина: приготування до католицького подружжя, акції на підтримку подружжя (як союзу чоловіка та жінки), допомога вдовам та сиротам, зміцнення ролі родини як основної соціальної одиниці через спільні сімейні реколекції та відпочинкові заходи (бали, пікніки).
  4. Захист життя: охорона життя від моменту зачаття аж до самої смерті, марші за життя проти абортів та евтаназії, програма "Ультразвук".
  5. Молодь: формація в дусі католицької віри і патріотизму: через спорт, катехизацію,а також через програми профілактики від залежності до реалізації в здорових дружніх стосунках.
  6. Лицарі та їх родини: братерство на основі католицьких цінностей, любові до ближнього і єдно­сті через культурну, соціальну та спортивну діяльність (реколекції, прощі, спільні соціальні заходи для лицарів та їх родин, психологічна та фінансова підтримка для лицарів та їх родин).