Browse By

Національна Рада в Україні в структурі Ордену Лицарів Колумба

Структура Ордену

Найвища Рада

Найвища Рада збирається раз на рік. До її складу входять Найвищі Офіцери на чолі з Найвищим Лицарем і обрані Національні Делегати від кожної юрисдикції. На річних зборах Найвищої Ради делегати ознайомлюються зі звітами Найвищих Офіцерів, а також установлюють головні напрямки роботи і розвитку Ордену. Щоденною діяльністю Ордену керує головний офіс Найвищої Ради, який знаходиться в місті Нью-Гейвен, штат Коннектикут.

Національна Рада

Національна Рада збирається також раз на рік на Національну Конвенцію. В Національній Конвенції беруть участь  Національні Офіцери і Великі Лицарі та делегати місцевих Рад. Національна Рада отримує річні звіти від офіцерів, приймає резолюції щодо подальшої роботи організації в країні. Національна Рада щорічно обирає офіцерів Національної юрисдикції, які обіймають такі посади:

  • Національний Делегат (Виконавчий Директор)
  • Національний Капелан (призначається)
  • Національний Секретар
  • Національний Скарбник
  • Національний Радник
  • Національний Вартовий
  • Національний Директор у справах членства (призначається)
  • Національний Директор у справах програм (призначається)

Крім цих офіцерів, кожна юрисдикція має певну кількість Директорів і Голів комітетів, які відповідають за різноманітні програми Національної Ради і за окремі ділянки, такі як, наприклад, збільшення членства в радах.

Регіон

Кілька Рад однієї території структурно об’єднуються в Регіон. Координацію Рад у Регіоні проводить Регіональний Делегат.

Ради Лицарів Колумба

Рада – це місцева, парафіяльна організаційна одиниця Лицарів Колумба, яка складається щонайменше із 30 практикуючих чоловіків-католиків. В Україні зареєстровано понад 40 місцевих (локальних) Рад Лицарів Колумба.

Чому так багато? Щоб успішно діяти навіть тоді, коли дехто є зайнятий, наприклад, важливими родинними справами.

В кожній Раді є 15 Офіцерів. Голова Ради – це Великий Лицар. Інші члени правління Ради – це Заступник Великого Лицаря, Канцлер, Фінансовий Секретар, Вартовий, Скарбник, Адвокат, Реєстратор та інші Директори. Відповідальність за спільно прийняті рішення лежить на усіх членах Ради.

Щоб постала і діяла Рада, необхідний Капелан – священик, затверджений місцевим Єпископом. Саме Капелан дає свій відгук на дії Ради з точки зору моралі та етики, відповідає за постійну формацію лицарів. Звично, це є Парох Парафії, при якій створюється Рада, хоча може бути також і інший священик.