Національна Рада в Україні в структурі Ордену Лицарів Колумба
Структура Ордену
Найвища Рада
Найвища Рада збирається раз на рік. До її складу входять Найвищі Офіцери на чолі з Найвищим Лицарем і обрані Національні Делегати від кожної юрисдикції. На річних зборах Найвищої Ради делегати ознайомлюються зі звітами Найвищих Офіцерів, а також установлюють головні напрямки роботи і розвитку Ордену. Щоденною діяльністю Ордену керує головний офіс Найвищої Ради, який знаходиться в місті Нью-Гейвен, штат Коннектикут.
Національна Рада
Національна Рада збирається також раз на рік на Національну Конвенцію. В Національній Конвенції беруть участь Національні Офіцери і Великі Лицарі та делегати місцевих Рад. Національна Рада отримує річні звіти від офіцерів, приймає резолюції щодо подальшої роботи організації в країні. Національна Рада щорічно обирає офіцерів Національної юрисдикції, які обіймають такі посади:
- Національний Делегат (Виконавчий Директор)
- Національний Капелан (призначається)
- Національний Секретар
- Національний Скарбник
- Національний Радник
- Національний Вартовий
- Національний Директор у справах членства (призначається)
- Національний Директор у справах програм (призначається)
Крім цих офіцерів, кожна юрисдикція має певну кількість Директорів і Голів комітетів, які відповідають за різноманітні програми Національної Ради і за окремі ділянки, такі як, наприклад, збільшення членства в радах.
Регіон
Кілька Рад однієї території структурно об’єднуються в Регіон. Координацію Рад у Регіоні проводить Регіональний Делегат.
Ради Лицарів Колумба
Рада – це місцева, парафіяльна організаційна одиниця Лицарів Колумба, яка складається щонайменше із 30 практикуючих чоловіків-католиків. В Україні зареєстровано понад 40 місцевих (локальних) Рад Лицарів Колумба.
Чому так багато? Щоб успішно діяти навіть тоді, коли дехто є зайнятий, наприклад, важливими родинними справами.
В кожній Раді є 15 Офіцерів. Голова Ради – це Великий Лицар. Інші члени правління Ради – це Заступник Великого Лицаря, Канцлер, Фінансовий Секретар, Вартовий, Скарбник, Адвокат, Реєстратор та інші Директори. Відповідальність за спільно прийняті рішення лежить на усіх членах Ради.
Щоб постала і діяла Рада, необхідний Капелан – священик, затверджений місцевим Єпископом. Саме Капелан дає свій відгук на дії Ради з точки зору моралі та етики, відповідає за постійну формацію лицарів. Звично, це є Парох Парафії, при якій створюється Рада, хоча може бути також і інший священик.