Browse By

У Хмельницькому відбулася хода присвячена урочистості Тіла і Крові Христа

3 червня 2018 року у Хмельницькому відбулася хода вулицями міста присвячена урочистості Тіла і Крові Христа.

Свято Тіла і Крові Христа (Corpus Christi) є одним із найважливіших свят і відзначається Католицькою Церквою щорічно в дев’ятий четвер після Пасхи (в наступний четвер після Трійці) і є урочистим святкуванням Священної Євхаристії (Holy Eucharist) порівняно із щоденною святою Месою. У 2018 році це свято припало на 31 травня. Оскільки, нажаль, цей день не є державним вихідним днем як в інших країнах, рішенням Конференції єпископату України його перенесено на неділю. Це зроблено з метою, щоб якомога більше людей мали змогу взяти участь у Службі Божій та Євхаристичній процесії.

Після святкової Служби Божої, яку відправив єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський у костелі «Ісуса Христа – Царя Всесвіту», процесія рушила вулицями міста. У ході прийняли участь віруючі та священнослужителі всіх костелів м. Хмельницького. Незмінними помічниками у організації та проведенні процесії, як і у попередні роки, були Лицарі Колумба, які завжди є опорою священників, та віддано служать Церкві і суспільству.

 

Під час процесії зі Святою Євхаристією відбулися підходи до чотирьох вівтарів біля кожного з яких читалися молитви та уривки з Євангелія. Завершилася процесія в центрі міста біля пам’ятника жертвам репресій «Ангела Скорботи» де відбулося благословення віруючих Євхаристією.

Хочеться нагадати, що свято Тіла і Крові Христа відзначається з 13 століття. Звичай урочистого вшанування Євхаристії бере свій початок з 1247 року в Льєжській єпархії Бельгії. В 1264 році папа Урбан IV надав цьому святу статус загальноцерковного, дарувавши індульгенції всім, хто брав участь у святковій месі.

Чинопослідування свята Тіла і Крові Христа склав Фома Аквінський, і текст цієї служби вважається одним із найкрасивіших в римському Бревіарії. Це свято, істинно релігійне за походженням, з часом стало у багатьох країнах справді народним святом. У ньому поєдналися обрядовість церковної служби, церемоніальний хід та ігрові елементи. Існує гарна традиція — під час процесії розкидати пелюстки квітів.

 

Vivat Jesus!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *