Browse By

о.Майкл Маꥳвні

Ранньою весною 1882 року у підвалі церкви Пресвятої Діви Марії у Нью Гевен мала група чоловіків під проводом скромного 29-рісного вікарія парафії заснувала Орден Лицарів Колумба. Отець Майкл Маꥳвні чітко бачив, що католики і Церква стикається з серйозними проблемами в другій половині ХІХ століття: антикатолицизм, упередженість щодо інших національностей, безробіття, брак соціального забезпечення і рання втрата годувальника сім’ї.

У отця Маꥳвні зародилася ідея, яка б допомогла подолати ці проблеми, створити організацію католицьких чоловіків, які би об’єднувалися щоб:

  • Допомагати один одному в часі хвороби чи смерті через простий страховий план, завдяки чому їхні жінки і діти уникнули б злиднів.
  • Укріпляти себе і інших у вірі.
  • Зміцнювати сім’ї і родинне життя.
  • Стати сильними опорами священиків і єпископів.
  • Служити Церкві і суспільству, допомагаючи найбільш потребуючим у громаді.

Святість життя отця Маꥳвні, його відданість служінню священства і роботі на захист сімейного життя, справили величезний вплив на Лицарів, на їх сім’ї. Лицарі Колумба заснували Гільдію священика Маꥳвні щоб поширювати інформацію про його життя, діяльність і духовності.

Процес канонізації отця Маꥳвні був відкритий в 1997 році Деніелом А. Кроніном, що був в той час архієпископа Гартфорда (Конектитут). Єпархіальний етап процесу був завершений. Зараз Конгрегація у справах Святих у Ватикані вивчає життя і діяльність священика Маꥳвні, а також проводить розслідування чудес, приписуваних його заступництву. 


Молитва про канонізацію отця Майкла Маꥳвні

Боже, Отче наш, покровитель бідних і захисник вдів і сиріт, Ти покликав Твого священика Майкла Джей Маꥳвні, щоб він став апостолом християнської сім’ї і провадив молодих до повної самовідданості служінню ближнім. Вчини, щоб приклад його життя і чеснот допомогли нам більше наслідувати Твого Сина, Ісуса Христа, виконуючи Його заповідь про любов і будувати Тіло, яким є Церква. Нехай приклад Твого Раба надихає нас з більшою впевненістю в Твоїй любові, щоб ми змогли продовжити його справу піклуватися про нужденних і відкинутих. Смиренно просимо Тебе, піднеси свого слугу отця Майкла Джей Маꥳвні на вівтарі, якщо така Твоя воля. За його причиною, даруй нам дати благодать, про яку просимо Тебе. Через Христа, Господа нашого. Амінь (Отче Наш, Радуйся Марія, Слава Отцю)