Browse By

о.Майкл Маꥳвні

Ранньою весною 1882 року у підвалі церкви Пресвятої Діви Марії у Нью Гейвен мала група чоловіків під проводом скромного 29-річного вікарія парафії заснувала Орден Лицарів Колумба. Отець Майкл Макґівні чітко бачив, що католики і Церква в другій половині ХІХ століття стикається з серйозними проблемами: антикатолицизм, упередженість щодо інших національностей, безробіття, брак соціального забезпечення і рання втрата годувальника сім’ї.

У отця Макґівні зародилася ідея, яка б допомогла подолати ці проблеми, створити організацію католицьких чоловіків, які би об’єднувалися щоб:

  • Допомагати один одному в часі хвороби, або смерті через простий страховий план, завдяки чому їхні жінки і діти уникнули б злиднів.
  • Укріпляти себе і інших у вірі.
  • Зміцнювати сім’ї і родинне життя.
  • Стати сильною опорою для священиків і єпископів.
  • Служити Церкві і суспільству, допомагаючи найбільш потребуючим у громаді.

Святість життя отця Макґівні, його відданість служінню священства і роботі на захист сімейного життя справили величезний вплив на лицарів, на їх сім’ї. Лицарі Колумба заснували Гільдію священика Макґівні щоб поширювати інформацію про його життя, діяльність і духовність.

Процес канонізації отця Макґівні був відкритий в 1997 році Деніелом А. Кроніном, що був в той час Архієпископом Гартфорда (штат Коннектитут, США). Єпархіальний етап процесу був завершений. Зараз Конгрегація у справах Святих у Ватикані вивчає життя і діяльність священика Маꥳвні, а також проводить розслідування чудес, приписуваних його заступництву. 


Молитва про канонізацію отця Майкла Макґівні

Боже, Отче наш, покровитель бідних і захисник вдів і сиріт, Ти покликав Твого священика Майкла Джей Макґівні, щоб він став апостолом християнської сім’ї і провадив молодих до повної самовідданості служінню ближнім. Вчини, щоб приклад його життя і чеснот допомогли нам більше наслідувати Твого Сина, Ісуса Христа, виконуючи Його заповідь про любов і будувати Тіло, яким є Церква. Нехай приклад Твого Раба надихає нас з більшою впевненістю в Твоїй любові, щоб ми змогли продовжити його справу піклуватися про нужденних і відкинутих. Смиренно просимо Тебе, піднеси свого слугу отця Майкла Джей Макґівні на вівтарі, якщо така Твоя воля. За його причиною, даруй нам дати благодать, про яку просимо Тебе. Через Христа, Господа нашого. Амінь (Отче Наш, Радуйся Марія, Слава Отцю)