Browse By

о.Майкл Мак-Ґівні

Ранньою весною 1882 року у підвалі церкви Пресвятої Діви Марії у Нью Гейвен мала група чоловіків під проводом скромного 29-річного вікарія парафії заснувала Орден Лицарів Колумба. Отець Майкл Мак-Ґівні бачив, що католики і Католицька Церква в другій половині ХІХ століття стикається з серйозними проблемами: антикатолицизм, упередженість щодо інших національностей, безробіття, брак соціального забезпечення і рання втрата годувальника сім’ї.

У отця Мак-Ґівні зародилася ідея, яка б допомогла подолати ці проблеми, створити організацію католицьких чоловіків, які би об’єднувалися щоб:

  • Допомагати один одному в часі хвороби, або смерті через простий страховий план, завдяки чому їхні жінки і діти уникнули б злиднів.
  • Укріпляти себе і інших у вірі.
  • Зміцнювати сім’ї і родинне життя.
  • Стати сильною опорою для священиків і єпископів.
  • Служити Церкві і суспільству, допомагаючи найбільш потребуючим у громаді.

Святість життя отця Мак-Ґівні, його відданість служінню священства і роботі на захист сімейного життя справили величезний вплив на лицарів, на їх сім’ї. Лицарі Колумба заснували Гільдію священика Мак-Ґівні щоб поширювати інформацію про його життя, діяльність і духовність.

Процес канонізації отця Мак-Ґівні був відкритий в 1997 році Деніелом А. Кроніном, що був в той час Архієпископом Гартфорда (штат Коннектитут, США). Єпархіальний етап процесу був завершений. Зараз Конгрегація у справах Святих у Ватикані вивчає життя і діяльність священика Мак-Ґівні, а також проводить розслідування чудес, приписуваних його заступництву. 


Молитва про канонізацію отця Майкла Мак-Ґівні

Боже, Отче наш, покровитель бідних і захисник вдів і сиріт, Ти покликав Твого священика Майкла Джей Мак-Ґівні, щоб він став апостолом християнської сім’ї і провадив молодих до повної самовідданості служінню ближнім. Вчини, щоб приклад його життя і чеснот допомогли нам більше наслідувати Твого Сина, Ісуса Христа, виконуючи Його заповідь про любов і будувати Тіло, яким є Церква. Нехай приклад Твого раба надихає нас з більшою впевненістю в Твоїй любові, щоб ми змогли продовжити його справу піклуватися про нужденних і відкинутих. Смиренно просимо Тебе, піднеси свого слугу отця Майкла Джей Мак-Ґівні на вівтарі, якщо така Твоя воля. За його причиною, даруй нам дати благодать, про яку просимо Тебе, через Христа – Господа нашого. Амінь (Отче Наш, Радуйся Марія, Слава Отцю)