Browse By

Програми: Громада

Ми, Лицарі Колумба покликані служити нашому Богу та нашим родинам. Наш перший принцип – Благодійність, реалізований вдома з нашими родинами та в наших громадах. Це ключова частина місії Лицарів Колумба. Чи Ви коли небудь замислювалися, яким чином зробити кращою свою місцеву громаду? Окремі люди можуть робити чудові справи самі по собі, але це більше, ніж просто робота однієї людини, коли Лицарі Колумба об’єднуються і виконують чудові програми. Рада, яка виконує ці програми, позитивно формує свої громади для задоволення потреб своїх членів.

Перелік програм Віра в дії, які допомагають лицарям розвивати напрямок Громада:

Набір одягу для дітей

Придбання зимових комбінезонів або сезонного набору одягу чи речей потрібних дітям-сиротам.
Родини, які ледь можуть зводити кінці з кінцями, використовують свої обмежені ресурси для задоволення найважливіших потреб і не завжди можуть дозволити собі щось необхідне, як наприклад нову зимову куртку. Програма збору одягу має за мету те, щоб жодна родина, особливо дитина у родині, не страждала від холоду через відсутність теплого одягу.

Ця програма є необхідною для здобуття нагороди імені Колумба.

Допомога ветеранам та жертвам війни

Пам’ятайте тих, хто боровся за нашу батьківщину.
Під час першого паломництва папа Іван Павло ІІ в посвяченій на Варшавській площі Перемоги, вказав на могилу Невідомого солдата та віддав честь всім героям, які загинули за свободу Батьківщини. У тій же проповіді він також нагадав, що служба Вітчизні не завжди вимагає кровної жертви, але вимагає наполегливої праці, освіти, виховання молодого покоління. Пам’ятайте тих солдатів, ветеранів, борців за незалежність, ветеранів військових місій, які ризикували і часто віддавали своє життя за нашу і вашу свободу. Допомога ветеранам у реабілітації, відвідування лікарні, організація зустрічей, організація передачі листів, листи зі словами підтримки ветеранів, а також допомога жертвам військових операцій є прикладами діяльності місцевих рад.

Ця програма є необхідною для здобуття нагороди імені Колумба.

Програма Карітас

Змінити життя інвалідів, бідних або хворих людей.
Лицарі Колумба є партнерами Карітасу. У своїй першій енцикліці Редемптор Гомініс Іван Павло II написав, що шлях Церкви – це людина. Кожна людина, і особливо, бідний, хворий, страждаючий.

Приготування на випадок природних катастроф

Підготуйте громаду у випадку катастрофи. Організуйте тренінг для лицарів ради та їх родин.
Розвиток громади може бути сповільнено, коли відбувається катастрофа – велике стихійне лихо, або менша локальна криза. Лицарі Колумба, як лідери громад, гарантують, що члени цієї громади, родини та парафіяльні громади готові до такої катастрофи через кампанію, яка сприяє плануванню та навчанню. Ця програма мотивує ради для цілісного підходу до кризових ситуацій, сприяє готовності під час кризи, оцінює можливості реагування та вивчає, як правильно реагувати на катастрофу задовго до того, як це станеться. Рада залучає свої парафії та громади до готовності кризи, організовуючи тренінги та різноманітні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності, наприклад, навчання першій допомозі жертвам нещасних випадків.

Обізнаність про шкоду від вживання наркотиків та алкоголю

Заохочуйте молодь вашої громади брати участь у конкурсах плакатів, виставах, зустрічах з врятованими особами, лікарями, рятівниками, а також в інших формах, що показують різні аспекти зла, спричинені використанням наркотиків, психотропних речовин та алкоголю. Молоді люди часто не знають про наслідки, які, на жаль, знищують їх здоров’я, а часто і життя. Вказівка на такий тип загрози є справжньою допомогою для родин, особливо якщо вона поєднується з іншою програмою, яка вказує на важливість раціонального витрачання часу для молоді.

Дбай про свою фізичну форму – в здоровому тілі здоровий дух

У рамках цієї програми Ви можете організувати або спонсорувати спортивні заходи, організувати табір, походи в гори, байдарки, спортивні змагання для молоді наприклад, настільний теніс у різних вікових категоріях, змагання з міні футболу, щоб забезпечити спортивні зусилля та розкрити чесноти спортивного духу та здорової конкуренції. Діти змагаються з іншими дітьми одної статі та віку, а потім переходять з місцевого на регіональний, з регіонального на національний рівні. Ця програма – чудовий спосіб представити орден громади та запросити віруючих, одружених чоловіків з духом служіння. Рада можуть організовувати змагання, а члени можуть діяти як волонтери при організації або підтримки організації районних, регіональних або національних змагань.

Логічні та настільні ігри

Ця програма спрямована на розвиток дітей та молоді шляхом організації змагань, що вимагають розумової гімнастики. Прикладом заходів за цією програмою є організація на парафії чи місцевій школі громади, ігор та місцеві або національні конкурси з шахів, шашок, логічних та настільних ігор. Завдяки цим діям ми можемо показати альтернативу комп’ютерним іграм.

Рука допомоги

Папа Франциск пише про те, що наша віра в Христа, Який став бідним, завжди бути ближче до бідних і потребуючих, приводить занепокоєння з приводу інтегрального розвитку найбільш покинутого суспільства. Він продовжує писати про те, що в цьому контексті можна зрозуміти заповідь Ісуса своїм учням: Ви дайте їм їсти (Мк 6, 37), і це включає в себе як співпраця у вирішенні структурних причин бідності та сприяння всебічному розвитку бідних і більш прості повсякденні жести солідарності з дуже конкретними формами бідності, з якими ми зустрічаємось.

Як приклад організовуємо один з наступних заходів:

  • Відвідування дитячих будинків, в’язнів чи хоспісів
  • Великодний кошик для потребуючих
  • Різдвяна вечеря для потребуючих

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *