Browse By

Програми: Віра

Наша мета – посилити чоловіків та їх родини у вірі. Коли ми вступали в Орден, нам нагадували, що ми повинні дбати про те, щоб наша Віра постійно зростала. Це більше, ніж просто вивчення фактів та релігійних практик – це спрямовує нас на справжні стосунки з люблячим Богом і Його Сином Ісусом Христом. Програми в цій категорії були створені, щоб наблизити нас до Бога і до Церкви конкретним і змістовним шляхом – чи то через допомогу, надану майбутнім пастирям Матері-Церкви, спогляданню через програму духовного відновлення чи через поклоніння Марії, Матері Божій. Ці програми повинні підготувати нас до духовної боротьби, за яку повинні боротися чоловіки та родини нашого часу.

Перелік програм Віра в дії, які допомагають зростати лицарям у напрямку Віра:

Програма підтримки покликань

Лицарі Колумба, як сильна правиця Церкви, прагнуть забезпечити моральну, фінансову та духовну підтримку майбутнім священикам та монахам на кожному етапі їх формування.
Завдяки цій програмі рада та сім’ї збирають кошти на своїй парафії, щоб підтримати семінаристів та майбутніх монахів. Радам також пропонується надати молитовну підтримку священнослужителям та богопосвяченим людям і молитися за милості для них.

Христос у місті

Тримайте живу віру, поширюючи її у своєму місті чи районі.
Хресна дорога, Хресна хода або інша релігійна церемонія, яка проводиться в масштабах міста.
Організація релігійних подій, таких як Хресна хода, Євхаристійна процесія, Розарій (Молитва на вервиці), вертеп, Хресна хода із мощами святих у своєму місті або районі є можливістю проявити свою віру для зміцнення громади та пропаганди християнської віри. Також просування релігійних матеріалів, таких як Святе Письмо, спонсорство або організація театральних вистав, а також покази фільмів для мешканців міста чи району є формою євангелізації та зміцнення доброти віри.

До боротьби

Ми живемо під час кризи для релігійної віри та сімейного життя. Щоб окреслити проблеми, з якими ми стикаємось, і розробити план боротьби, єпископ Томас Олмстед написав першопрохідний заклик “До боротьби”. Звертаючись спочатку до людей у своїй Феніксовській єпархії, а потім до усіх католиків – лицарів. Лицарі раді співпрацювати з Єпископом Олмстедом для того, щоб цей заклик був більш доступний і готові проводити наступні вдосконалення посібника з важливих питань, які він піднімає.
Єпископ Олмстед починає свій аналіз шокуючим фактом – останнім часом церкву залишило 14 мільйонів католиків по всій країні (тільки в межах США), з відповідним зменшенням хрещень, церковних шлюбів та інших святих таїнств.
Ця криза стосується всієї Церкви, це, зокрема, стосується і людей відсутніх на полі боротьби за віру. Можемо спостерігати, що тільки чоловіки складають близько 40 відсотків учасників середньої парафії – це є величезна втрата для Церкви і для самих людей, багатьох з них котрі марно шукають себе, підкоряючись світським образам мужності.
У цьому заклику єпископ Олмстед закликає людей до чогось кращого, чогось більшого. Він ототожнює ворогів віри – духовний і тимчасовий – і складає план бою для боротьби людей для власної душі, для порятунку своїх родин і коханих. Дозвольте приєднатися до наших братів-католиків на фронтах і почати боротьбу заново, поширювати Євангеліє, зцілювати рани всередині себе та інших, і неухильно перетворювати світ на краще.

Марійська молитовна програма

Моліться перед іконою Пресвятої Богородиці. У цій програмі, яка триває близько двох років, використовується унікальна ікона Пресвятої Богородиці. Кожна юрисдикція Лицарів Колумба отримає ікону Пресвятої Богородиці, яка має бути головним елементом під час служіння та під час засідань рад всього Ордену під час ініціації.

Відновлення довіри та прийняття зобов’язань перед іконою Гваделупської Божої Матері – ікона переслідуваних християн

Організація паломництва ікони Матері Божої Гваделупської по лицарських домівках та молитва перед іконою. Ікона повинна знаходитись в домівці лицаря не менше ніж одну добу.

Молитва на вервиці або Акафіст до Богородиці. Розарій або Молебень до Богородиці

Ця програма заохочує до відданості пресвятій Богородиці, покровительці нашого Ордену, і підкреслює необхідність молитви у громаді та сімейної молитви, проводити молитви на вервиці в будь-який день тижня протягом будь-якого сезону під проводом свого капелана або пароха. Члени ради повинні особисто запрошувати (заохочувати) сім’ї парафії до молитви. Заохочуйте свої сім’ї до цієї програми і спостерігайте, як їх віру можна посилити завдяки відданості Пресвятій Богородиці, коли вони регулярно моляться на вервиці.

Програма духовного відновлення

Організація та проведення духовних реколекцій для своєї ради або декількох рад. Брати участь в реколекціях можуть також дружини лицарів з родинами. Якщо рада не може організувати такі реколекції самостійно, тоді вона бере участь у них на території сусідньої ради.

Свята година в храмі або Ісусова Молитва в храмі

Організація Адорації, поклоніння Святим Дарам (в латинському обряді) або Ісусової молитви (у візантійському обряді). Під час цієї події можуть проводитись інші молитви, наприклад молитва на вервиці або інші молитви які визначить рада разом з капеланом або парафіяльним священником.

Пам’ятні подарунки

Таїнства є найважливішими подіями життя домашньої Церкви. Лицарі Колумба роблять зусилля, щоб підтримати та привітати парафіяльні родини під час цих ключових моментів зустрічі з Христом. Коли діти та дорослі глибше занурюються в життя Церкви та парафії, вони повинні знати, що вони можуть завжди покластися на Лицарів Колумба і завжди можуть на них розраховувати.
Рада разом з парафіяльним священником організовує відзначення річниць таїнств хрещення, шлюбу, священства у Лицарів Ради, капеланів та родин парафії. Особлива увага присутності лицарів на заходах під час Першого Святого Причастя для дітей. Відзначенням цих подій ми повинні підкреслити важливість та цінність цих подій у житті кожної людини.

До боротьби

Ця програма покликана поглибити духовність лицарів і всіх людей, коли ви боретеся з кризою віри в сучасному світі.
У своїй настанові «До боротьби» (англ. The Stand in The Wyoming), єпископ Томас Олмстед описує виклики, з якими стикаються віруючі в сучасному світі. «До боротьби» – це заклик до битви за католиків, яка заохочує їх культивувати чоловічі чесноти в світі моральної і духовної кризи. Читаючи і обговорюючи надихаючі слова єпископа Ольмстеда, віруючі, які стикаються з подібними випробуваннями і труднощами, встають захищати свої цінності на духовну лінію фронту. Мета програми полягає в тому, щоб чоловіки розробляли власний план своєї духовної боротьби.
Відео, натхненні текстом єпископа Ольмстеда виробництва Найвищої Ради опубліковані на нашому сайті у розділі До боротьби та на Youtube-каналі Національної Ради Лицарів Колумба в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *