Browse By

Програми: Родина

Програми в категорії Родина створюються родинами для родин. Засновник Ордену отець Майкл Мак-Ґівні шукав шляхи зміцнення батьківських сімейних зв’язків з матір’ю та дітьми з батьками. Католики часто стикаються з реальністю, в якій вони не мають можливості проводити час або молитися з іншими практикуючими католицькими сім’ями. Іноді це є серйозним викликом для їхнього виховання дітей у вірі, коли кількість часу, проведеного з іншими релігійними родинами, настільки обмежена.
Наші сімейні програми є еволюцією та реакцією на суспільство, яке намагається послабити сімейні зв’язки та сімейні цінності. Ми повинні чітко визначити, що суспільство має оцінити сім’ю, яка є вірною Богові та один одному. Бачення отця Майкла Мак-Ґівні стосуються не тільки фінансової та матеріальної допомоги, а й духовної сили і святості які покликанням для кожного хрещеного християнина. Простіше кажучи, ми витрачаємо більшу частину нашого часу без зайвих зусиль у світських колах, якщо ми навмисно не створюємо способів жити як домашня церква. Ці програми дозволять нам жити цим покликанням.
Під час свого візиту на Філіппіни папа Франциск говорив про необхідність «святої і люблячої сім’ї, щоб захистити красу і правду сім’ї в Божому плані і бути прикладом для інших сімей» (Промова для родин в Торговому центрі Азії, 2015). Підтримка сімей є конкретним способом, в якому Лицарі Колумба, в знак солідарності з Папою Франциском, може підтримати зростання святих і міцних сімей в Церкві.
Завдяки цим програмам ми закликаємо сім’ї запросити Бога до своїх помешкань і розвивати їх як маленьку домашню церкву.

Перелік програм Віра в дії, які допомагають зростати лицарям у напрямку Родина:

Їжа для потребуючих родин

Допоможіть нам подолати голод у суспільстві по всьому світу.
Метою програми є зменшення кількості людей, які можуть голодувати. Багато людей у наших спільнотах стикаються з труднощами або навіть неспроможністю забезпечити їжу своїм родинам. Лицарі Колумба прагнуть перемогти голод через програму Їжа для потребуючих родин, яка з цією метою вже надала величезні фінансові ресурси на мільйони доларів і тисячі тон їжі.
Рада та парафія збирають кошти та продукти для потребуючих родин і передають їх через місцеві продовольчі магазини, пункти харчування та їдальні.

Допомога потребуючим родинам

Метою програми є допомога родинам, які потребують такої допомоги, наприклад, вони не мають палива на зиму, їм потрібна постійна допомога при покупках, поїздках на реабілітацію, навчання дітей тощо. Лицарі ради через постійний контакт, надають підтримку та допомогу для таких сімей.
Програма реалізується, наприклад, придбанням та доставкою палива на зиму, придбанням або ремонтом побутової техніки (плита, пральні машини, холодильники та інше), а також постійну допомогу родині у реабілітації, навчанні, повсякденному функціонуванні тощо.

Родина місяця та родина року

Одним із наших девізів є сприяти і підтримувати розвиток сильних і динамічних сімей.
Кожного місяця Комітет сімейного відбору вибирає одну з парафіяльних сімей, яка уособлює чесноти християнської родини і кожен день живе ними. Кожна рада створює комітет, завдання якого – відзначити родину року, яка заслуговує на честь, з можливістю отримати нагороду на міжнародному рівні. Один раз протягом року кожна рада, що бере участь у програмі, обирає одну із раніше обраних сімей місяця для представлення ради чи парафії як потенційної міжнародної родини року. Родина року з поміж Лицарів Колумба в даній юрисдикції обирається Національною Радою та урочисто відзначається під час щорічної Національної Конвенції. Міжнародна родина Лицарів Колумба вибирається з Родин року у всіх юрисдикціях Найвищої Ради та нагороджується під час щорічної Найвищої конвенції.

Пропагування релігійного змісту Різдва та Великодня. Приготування до постів та свят

Мета програми – сприяти справжньому Різдвяному духу в наших будинках, школах, парафіях та громадах через коляди, вертепи і інші заходи. Зосереджувати увагу на духовній складовій свята, а не лише на обрядовій. Залучати до коляди як найбільшу кількість людей на роботі, у школі і інших закладах.
Залучати родини лицарів та родини парафії до Хресної дороги, Богослужінь Великого Посту та Страсного Тижня (Великий четвер, п’ятниця, субота), участі в Каноні Андрея Критського чи почесної варти біля Плащаниці (у візантійському обряді) чи гробу Господнього (у латинському обряді).

Виховання з Богом

Програма Виховання з Богом заохочує лицарів допомагати родинам виховувати своїх дітей, а також вказати дітям напрями інтересів. Приклади заходів, передбачених цією програмою, можуть бути такими:

  • організація заходів для дітей та юнацтва
  • організація та спонсорство парафіяльного пікніка
  • організація або спонсорство спортивних турнірів у масштабах великого міста або країни
  • організація або спонсорство літніх таборів для дітей, таких як Веселі канікули з Богом або інших релігійних таборів з залученням дітей біженців з зони проведення АТО або ООС
  • поширення релігійних матеріалів, книг, компакт-дисків та кінофільмів, спонсорство парафіяльного клубу або організація перегляду фільмів в межах парафії або у місцевому будинку культури

Родинний тиждень

Допомогти родинам ставити Бога і католицьку віру в центрі свого життя протягом усього року.
Ради Лицарів Колумба мають присвятити спеціально один тиждень на рік своїй парафії для того, щоб показати важливість сім’ї як основи нашої Церкви та щоб просувати гідність християнської родини. Заходи, представлені в цій програмі, спрямовані на зміцнення парафіяльної спільноти та підтвердження принципової важливості християнського сімейного життя. Вибираючи тиждень, рада повинна брати до уваги фактори, які можуть вплинути на календар парафіян, такі як свята, неробочі дні або інші локальні події. Хоча традиційно ці заходи проводяться влітку, щоб відзначити річницю народження та смерті нашого засновника отця Майкла Мак-Ґівні, ця програма може відбутися в будь-який час року.
Як приклад, можна провести молитовні заходи з іншими родинами:

  • Запросити у гості іншу християнську родину. Під час відвідин, родина лицаря має показати приклад іншій родині як потрібно молитися до і після їжі та інші молитви. Це має проводитись у невимушеній атмосфері.
  • Привести до храму непрактикуючу родину, супроводжувати та заохочувати родину до постійного відвідування церкви. Таким заохоченням може бути запрошення на каву після церкви чи пропозиція підвезти на своєму авто до церкви та інше.

Вечір сімейної молитви

Зміцнюйте свої зв’язки в парафії і будуйте родини віри.
Християни часто стикаються з реальністю, в якій вони не мають можливості провести час або молитися з іншими католицькими родинами. Виховання дітей в вірі, коли їхній єдиний контакт з вірою походить від матері і батька, іноді це великий виклик. Вечір сімейної молитви – це можливість для дітей бачити, як звичайні люди живуть своєю вірою в нормальному середовищі. Це можливість для членів ради, їхніх сімей та всієї парафіяльної громади збиратися один раз на місяць для молитви, вечері та спільного проведення часу.

Акт посвяти Пресвятій Родині

Зміцнюйте родини та оживлюйте парафії. Щоб допомогти родинам переживати радість Христа, Найвищий капелан-архієпископ Вільгельм Лорі створив молитву, за допомогою якої сім’ї разом у молитві передають свої родини під опіку Пресвятої Родини. У цій молитві ми просимо про допомогу і заступництво Сина Ісуса Христа, Марії Матері та Йосифа, який є прикладом для кожного батька.
Стараючись посилити родини та оживити парафії, ради заохочують свої парафії та спільноти до цієї важливої та могутньої молитви. Підготовка до посвяти Пресвятій Родині це не просто одна подія, це вибір життєвого шляху для вашої родини. Через цю жертву кожен учасник свідомо вибирає, як бути світлом Божої любові у своїй церкві. Участь ради в присвяті своєї родини Пресвятій Родині вимагає подання заявки на отримання нагороди імені Колумба.
Молитва посвяти Пресвятій Родині може проводитись у вигляді молитви християнської родини Митрополита Андрея Шептицького (для візантійського обряду). Також, може проводитись у вигляді участі у нічних чуваннях.

Пасхальне Тридення 

Заохочуйте родини до кращого розуміння католицької віри та Пасхального Тридення або молитов Страсного тижня (для візантійського обряду).
Незважаючи на важливість Пасхального Тридення в християнській вірі, відвідуваність Богослужінь зменшується. Щоб змінити це, рада має заохочувати брати участь у службах Святого Тридення (Страсного тижня) через своєрідну рекламну кампанію, метою якої є реалізувати важливе значення відвідування прихожанами Богослужінь Страсного четверга, Страсної п’ятниці та Великої суботи.
Для того, щоб бути прикладом для своєї спільноти, Лицарі повинні самі брати участь у Богослужіннях зі своїми родинами і працювати зі своїми пастирями щоб більше заохочувати прихожан брати участь в літургіях. Для прикладу, Лицарі можуть розповісти парафіянам про важку долю християн на Святій Землі і в інших місцях по всьому світу, де християни піддаються переслідуванням за свою віру.

4 thoughts on “Програми: Родина”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *