Browse By

Дорогою до Воскресіння. Реколекції для чоловіків від владики Андрія Хім’яка

У суботу 25.03.2023 р. в місті Києві у храмі Св. Василія Великого на Львівській площі, відбулися традиційні Великопосні реколекції для Лицарів Колумба, які очолив єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Преосвященний владика Андрій Хім’як.

У реколекціях взяли участь брати-лицарі з Києва, Петропавлівської Борщагівки, Василькова, Вишгорода, Ірпеня, Княжичів, Гостомеля, Фастова, Житомира, Одеси, Кривого Рога та Черкас.

Програма реколекцій була дуже насиченою та вперше транслювалася у форматі онлайн за допомогою Живого телебачення.

Зустріч розпочалася Божественною Літургією, яку очолив владика Андрій. У своїй проповіді Він, звертаючись до слів Євангелія, говорив: “Зараз багато у світі поширюється пропаганди й брехні про війну в Україну. Намагаються пересварити нашу владу з військом, поширити новини, щоб нас не потрібно більше підтримувати, бо це шкодить їхнім державам, їхнім народам… Це є голос неправди і тому нам сьогодні, тим, які слухаємо Боже Слово маємо цей заклик бути голосом Правди! Бути тими, хто у свої вуха впускає не слово безнадії, слово неправди, але впускаємо в наші вуха Слово, яке є Вічне, Слово, яке дає нам життя.”

Наступною подією, було вручення семи студентам Київської Трьохсвятительської духовної (КТДС) навчальні стипендії від представників лицарських рад. Почесну місію очолив Національний Секретар Лицарів Колумба в Україні брат Петро Галуга. Варто зазначити те, що одним з обов’язкових пунктів програми Віра в дії Лицарів Колумба у світі, зокрема і в Україні, є підтримка покликань. Вісім років тому київські ради Лицарів Колумба вирішили надавати щорічні навчальні стипендії для семінаристів КТДС, і  цей нелегкий рік повномасштабної війни не став виключенням.

Також варто відзначити, що родиною колишнього Національного Делегата брата Богдана Коваліва була вручена спеціальна стипендія на наукову роботу семінарії. Цю стипендію Богдан Ковалів особисто передав отцю-ректору Петру Жуку.

Тема цьогорічних реколекцій – “Дорогою до воскресіння”. Перед першою наукою зі словом до братів-лицарів звернувся Національний Капелан Одеський екзарх Владика Михаїл Бубній та привітав Владику Андрія з недавньою хіротонією, яка відбулася 19 лютого 2023 р., а також подякував всім баратам-лицарям за жертовну працю та достойне служіння в часі війни.

Під час першою науки владика Андрій наголосив та заохотив до читання Святого Євангеліє та духовної літератури братів-лицарів: “Тому саме читання Божого Слова є дуже добрим коли ми його читаємо, розуміємо, молимося, але крім цього, також, корисно читати літературу духовну. Бо духовна література це не є певний вид творчості, а це є добре пережоване Боже Слово, Слово яке чи святі отці, чи духовні автори сучасності перечитали пережили і його далі дають світу. Тому момент читання Божого Слова є тим, що нам допомагає пізнати себе”.

Після першої науки лицарі працювали у маленьких групках по 8-10 братів та ділилися своїми розважаннями над уривком Святого Євангелія.

В часі перерви на обід та каву-брейк між науками, брати-лицарі мали нагоду обговорити поточні справи лицарської спільноти.

Після смачного обіду відбулася друга наука, в якій владика Андрій наголосив про важливість людського серця: “Місце боротьби – це є місце нашого серця. Медики скажуть, що серце це є орган який добре качає кров, але в духовному житті це є центр прийняття наших рішень. Навіть не мозок, але саме серце. Воно є тим органом, який виражає нашу любов і тому в серці гніздиться або Бог-Любов або ненависть, неприязнь, заздрість, лукавство. Проте в серці не може бути одного і другого, серце немає місця для двох господарів. Бог каже у Святому Євангелія, що ви або одного зненавидите, а другого полюбите або навпаки. Приймаємо рішення або ми є з Богом або ми від нього відходимо”.

Після другої науки відбулася спільна вервиця братів-лицарів за перемогу і мир в Україні, за всіх убитих дітей та воїнів, за батьків, як втратили своїх рідних.

На завершення реколекцій владика Андрій поблагословив усіх присутніх мощами блаженного отця Майкла Мак-Ґівні – нашого духовного та ідейного наставника.

Вже традиційно, після реколекцій відбулася урочиста ініціація нових членів, в результаті якої Лицарі Колумба збагатилися на 10 нових братів.

Фото бр. Леонід Євменьєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *