Browse By

Історія Ордену

На картині італійського художника Antonella Cappuccio зображено засновника Ордену Лицарів Колумба преподобного отця Майкла Мак-Ґівні. На тілі – ірландські емігранти 19-го століття перед церквою Пресвятої Діви Марії в Нью-Гейвені, штат Коннектикут.

1882: Організація Лицарі Колумба створена 6 лютого 1882 року. Перші учасники Обрали Христофора Колумба своїм покровителем.

1886: Осередки організації – місцеві Ради Лицарів Колумба – активно засновували при католицьких парафіях. За чотири роки чисельність Лицарів Колумба значно зростала до 38 Рад.

1892: 6000 Лицарів Колумба беруть участь в параді Нью-Гейвені у День Колумба, щоб відсвяткувати 400-річчя відкриття Христофором Колумбом Нового Світу.

1897: 25 листопада 1897 року створена перша Рада в Канаді в місті Монреаль.

Папа Бенедикт XV високо цінував діяльність Лицарів Колумба, адже протягом 1917-1923 до братерської організації чоловіків-католиків приєдналось майже 400 000 чоловіків.

Верховний Лицар Люк Е. Харт відвідав Манілу, Філіпіни в 1955. Орден Лицарів Колумба розширився 50-ма новими Радами.

2006: Більше ніж через століття Лицарі Колумба розширили свою діяльність на Європейський континент. На запрошення Папи Івана Павла II Ради створено першу Раду в Польщі в місті Краків.

У серпні 2005 року Блаженніший Любомир Гузар під час 123-ї Найвищої Конвенції Лицарів Колумба, що проходила в Чикаго, США, запросив лицарів розпочати свою діяльність в Україні.

Ця ініціатива пізніше була підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом Шевчуком та Митрополитом Мечиславом Мокшицьким зі сторони Римо-Католицької Церкви.

Майже 100 чоловіків в Україні стали лицарями під час ілюстративних церемоній в 2012 і 2013 роках.

Серед них були Блаженніший Святослав Шевчук та Митрополит Львова Мечислав Мокшицький.

Перша Рада Лицарів Колумба в Україні була створена 20 вересня 2013 року при Патріаршому Соборі  Воскресіння Христового УГКЦ і носить ім’я св. Володимира Великого.

За два роки діяльності в Україні вже діють дев’ять Рад Лицарів Колумба. З них три греко-католицькі – в Києві, дві у Львові (греко-католицька і римо-католицька),  а також в Івано-Франківську, Вишгороді, Мелітополі (греко-католицькі) та Самборі (римо-католицька).

Кількість лицарів в Україні зростає і надалі – ось тут є актуальний список міст і парафій, де є ради Лицарів Колумба в Україні.