Browse By

Блаженніший Любомир та Лицарі Колумба в Україні

Верховний Архиєпископ УГКЦ у 2001-2011 роках Блаженніший Кардинал Любомир Гузар відіграв важливу роль в тому, що Лицарі Колумба розпочали свою діяльність в Україні.

Лицарі Колумба (Knights of Columbus) – це найбільша в світі мирянська організація чоловіків-католиків. Заснована в 1882 році в Нью-Гейвені (США) блаженним о. Майклом Маꥳвні. Зараз об’єднує більше двох мільйонів членів в багатьох країнах світу на американському континенті, Європі, Азії та в Україні.

Перший крок до створення організації в Україні був зроблений у 2005 році на 123-ій Найвищій Конвенції в Чикаго. Саме там Блаженніший Любомир запросив Орден в Україну. У своєму виступі він сказав, що вже понад три роки цікавиться питанням, як прищепити орден Лицарів Колумба, в першу чергу його ідеологію, в Україні.

Чим же зацікавили і привабили Блаженнішого Любомира Лицарі Колумба? Як він сказав:

«Звичайно не пишністю уніформи почесних охоронців, які супроводжують єпископів і кардиналів. І не історією – багатолітньою і славною. Також і не фактом, що ви поширені в багатьох країнах світу і маєте чисельних членів, або що маєте політичний і фінансовий вплив на владу.

Що найбільше притягує і вражає мене, це те, що ви люди, які живуть у своїй вірі. Це надзвичайно важливо тому, що ми нічим не відрізняємося від мільйонів інших людей, які населяють землю. Але
різнимося в тому, що пробуємо жити в нашій вірі. В цьому аспекті Лицарі Колумба – надзвичайні.»

Блаженніший Любомир був дуже зацікавлений втілити цю дорогу життя в Україні. Лицарський спосіб практичного життя у вірі був необхідний, щоб допомогти зцілити “глибокі рани” в українському суспільстві, сказав Кардинал. Щонайменше 70-літні комуністичні переслідування, додав він, не могли вбити віру в серцях людей, але вони значною мірою усунули її із звичок повсякденного життя. Тому Блаженніший вірив, що започаткування діяльності Лицарів Колумба в Україні дасть добрі плоди, зокрема:

«Найбільше я б хотів бачити, щоб на вашому прикладі українці почали жити у власній вірі, щоб те в що вони вірять, те, що зберегли не дивлячись на гоніння, вони впроваджували в їхнє повсякденне життя, в кожний аспект побутового, політичного, культурного, економічного життя».

Найвища Рада Лицарів Колумба в 2009 році заклала основи для початку діяльності Ордену в Україні. Згодом ініціатива Блаженнішого Любомира була підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом Шевчуком та Митрополитом Мечиславом Мокшицьким (РКЦ), які й стали першими Лицарями Колумба в Україні. Це надихнуло майже 100 українських чоловіків також приєднатися до лицарів. А 20 вересня 2013 року була створена перша в Україні рада Лицарів Колумба при
Патріаршому соборі  Воскресіння Христового УГКЦ.

Мудре і спрямоване у майбутнє запрошення Лицарів Колумба в Україну від Блаженнішого Любомира у далекому 2005 році, було плідним. Зараз в Україні є майже дві тисячі Лицарів Колумба, які об’єднані в 40 Рад при греко- і римо-католицьких парафіях.

Лицарі самовіддано служать Церкві, парафії та місцевій громаді, щоб будувати кращий світ, заснований на католицьких цінностях і подають хороший приклад братерської співпраці між греко- та римо-католицькими радами.

Колишній Національний Делегат Лицарів Колумба в Україні
Богдан Ковалів

Блаженніший Любомир з Лицарями Колумба. 12 листопада 2016 року. Княжичі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *