Browse By

Беатифікація засновника Ордену Лицарів Колумба о. Майкла Маꥳвні

31 жовтня 2020 року відбулось урочисте богослужіння з нагоди беатифікації засновника Ордену Лицарів Колумба отця Майкла Дж.  Маꥳвні.

Присутні в соборі Святого Йосифа в Гартфорді, штат Коннектикут, вибухнули оплесками, і церковні дзвони пролунали, коли отець Майкл Маꥳвні, засновник Лицарів Колумба, був офіційно оголошений «блаженним» на беатифікаційній месі, яка відбулася 31 жовтня.  Літургію відслужив кардинал Джозеф Тобін, архієпископ Ньюарка.

У декреті Ватикану, який був прочитаний на месі, Папа Франциск відзначив блаженного нині Майкла Маꥳвні за його «завзяття до проголошення Євангелія та щедру турботу про своїх братів і сестер», що «зробило його видатним свідком християнської солідарності і братньої допомоги”.

Указ Ватикану зачитав кардинал Джозеф Тобін з Ньюарка, а архієпископ Балтіморський Вільям Лорі – Найвищий Капелан Лицарів Колумба – надав переклад. Серед інших присутніх високоповажних були кардинал Нью-Йорка Тімоті Долан, кардинал Бостона Шон О’Меллі, архієпископ Гартфорду Леонард Блер, а також Найвищий Лицар Карл Андерсон та інші офіцери Найвищої Ради.

Урочистості наголошували на смиренні блаженного отця Маꥳвні, його святому свідченні та любові до парафіян, яким він служив, при цьому його «основним досягненням» було заснування Ордену Лицарів Колумба.

Беатифікаційна меса відбулась через п’ять місяців після оголошення 27 травня, коли Святіший  Отець Папа Франциск схвалив указ про визнання дива, пов’язаного із заступництвом отця Маꥳвні. Це диво полягало у зціленні Майкла “Майкі” Шахле від водянки плоду, що спричиняє смертельне скупчення рідини в організмі майбутньої дитини.

Сім’я Шахле, включаючи Майкі, відвідала беатифікаційну месу і подарувала кардиналу Тобіну одну з реліквій Блаженного Маꥳвні. У святкуванні також взяли участь члени родичів засновника Лицарів Колумба.

Під час заходу Найвищий Лицар Карл Андерсон прочитав коротку біографію засновника Лицарів Колумба, зазначивши, що Блаженний Маꥳвні залишається свідком та надихаючим прикладом для понад 2 мільйонів членів Лицарів Колумба по всьому світу.

“Майже за століття до Другого Ватиканського Собору бачення отця Маꥳвні надало можливість мирянам служити Церкві та ближнім  по-новому, завдяки більшій прихильності до благодійності та побудові ефективної співпраці між мирянами та духовенством”, – сказав Найвищий Лицар Андерсон. “Сьогоднішня беатифікація слугує тому, щоб заохотити бачення мирянського керівництва та спілкування”

Блаженний Маꥳвні народився в родині іммігрантів з Ірландії в 1852 році в Уотербері, штат Коннектикут, і розпочав своє священиче служіння в 1887 році після висвячення в Балтіморі. За часів антикатолицьких настроїв він невтомно працював, пропонуючи практичні рішення для іммігрантських католицьких громад у штаті Коннектикут. У 1882 році він заснував Лицарів Колумба, щоб надавати духовну підтримку чоловікам та пропонувати фінансові ресурси сім’ям, які зазнали втрати годувальника. Він помер від пневмонії 14 серпня 1890 р., захворівши серед пандемії запалення легенів.

Процес його можливої ​​канонізації був офіційно відкритий в 1997 р. У березні 2008 р. Папа Римський Бенедикт XVI проголосив отця Маꥳвні «Поважним Слугою Божим», посилаючись на «чудове досягнення цього зразкового американського священика». Сьогоднішня беатифікація приносить отцю Маꥳвні ще один крок уперед у процесі канонізації, що врешті-решт може призвести до проголошення святості отця Маꥳвні .

Найвищий Лицар Андерсон подякував Папі Франциску, кардиналу Тобіну, архієпископу Блеру та іншим за підтримку в цьому процесі, сказавши, що він вірить, що беатифікація пожвавить благодійність лицарів та зміцнить братерство серед братів-лицарів. Він згадав нову енцикліку Папи Франциска «Фрателлі Тутті», яка закликає католиків вирішувати, чи бути «добрими самарянами, чи байдужими сторонніми людьми», сказавши, що «за волею провидіння» вона була опублікована того ж місяця, що й беатифікація блаженного МакГівні.

“Ми знаємо рішення, яке прийняв блаженний отець Майкл Маꥳвні , і знаємо рішення, яке прийняли багато його братів-лицарів за його прикладом”, – сказав Найвищий Лицар Андерсон. «Натхненний прикладом блаженного отця Майкла Маꥳвні, давайте тепер рухатись вперед з оновленим духом милосердя, щоб і ми могли бути благословенням для всіх людей».

Капелан Національної Ради Лицарів Колумба в Україні, Архиєпископ Мечислав Мокшицький взяв участь у богослужіннях.

На Літургії також були присутні митрополит Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії в США Борис Гудзяк, та єпископ Стемфордський Української Греко-Католицької Церкви Павло Хомницький.

Хоча беатифікація відбулася на американській землі, католики у всьому світі мають підстави бути вдячними за життя та свідчення о. Маꥳвні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *