Browse By

Карітас-Спес та Лицарі Колумба розносять продукти для потребуючих

«Ми вийти не можемо. В мене донька з важкою формою інвалідності, вона на візочку. Тут цей карантин, та й ще і ліфт зламаний, а ми на 9 поверсі живемо. Я вже 2 місяці в сусідів їжу просила. Я навіть не знаю, як вам дякувати! Ваші хлопці молодці, вони нам ці продукти на 9 поверх пішки принесли», — написала пані Ірина соціальній працівниці Соціально-пасторального центру Йоана Павла ІІ.

«Через цю епідемію і карантин у нас важка ситуація в родині. Я не працюю, бо доглядаю дитину з інвалідністю. Ми ввесь час по лікарнях. У мене двоє дітей, друга дитина здорова. Чоловік через карантин втратив працю, ми дуже сподіваємося, що його відновлять на роботі, але треба якось протриматися», — розповідає пані Анастасія.

Таких історій — тисячі. Батьки дітей з важкими формами інвалідності, самотні старенькі, які в групі ризику номер один, багатодітні сім’ї, де батьки втратили роботу або відправлені «за свій рахунок». Як відповідь на потреби людей у важкий час епідемії, Релігійна Місія «Карітас-Спес» Римо-Католицької Церкви в Україні та Рада Лицарів Колумба св. Олександра №16626 розпочали спільну акцію допомоги продуктовими пакетами для людей пенсійного віку, багатодітних родин та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Перші 36 осіб у списках підопічних Місії отримали подарунки, які запізнились на Різдво і через затримку на кордоні прийшли вже після свят. На складі Соціального центру їх вирішили «притримати» до Великодня, але ситуація з епідемією склалась так, що «великодні подарунки» згодилися на час карантину. Також ще 36 пакетів із крупами, консервами і солодощами були передані Спілці багатодітних сімей «Діана», забезпечивши 72 сім’ї продуктами харчування. Продовольчі набори передав для Соціально-пасторального центру Йоана Павла ІІ польський Карітас Зеленогурсько-Гожовської дієцезії. Через ЗМІ та  оголошення по парафіях було зібрано близько 500 кілограмів різного продовольства для кризових сімей з України.

Щоб забезпечити інших людей, які перебувають у крайній потребі, Місія «Карітас-Спес» та Лицарі Колумба оголошують збірку коштів для закупівлі продуктів. Один продуктовий набір коштуватиме 250 грн. Туди увійдуть крупи, олія, масло, цукор, сіль, рибна консерва тощо. Кошти можна надсилати на рахунок:

р/р Карітас-Спес  РЕЛІГІЙНА МІСІЯ «КАРІТАС-СПЕС» /CARITAS-SPES/ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ

ЄДРПОУ: 21664879

Номер рахунку: UA33 3808 0500 0000 0026 0023 70996

Код банку (МФО): 380805 Назва банку : Райффайзен Банк Аваль»

Призначення платежу: «Благодійна допомога: продуктовий пакет»

Хлопці з Ордену Лицарів Колумба з київського співкафедрального собору св. Олександра стали тими руками доброї справи, які доставляють продовольчі набори до потребуючих. «Від Соціального центру ми виїхали двома машинами, я з братом Віктором проїхали 160 кілометрів машиною та більше 7 кілометрів пройшли пішки, бо в багатьох будинках не працював ліфт. Усе це для того, щоб принести людині надію», — розповідає Сергій.

«Того дня, коли мали розвозити продукти, було переживання, як усе відбуватиметься. Мене переповнювало відчуття доброти, тепла й піклування про людей. Ми намагалися працювати безконтактно: ставили продуктові набори, відходили на кілька метрів і телефонували людям, щоб вийшли забрали. Хоч ми не контактували фізично, але в поглядах людей була вдячність, за те, що вони не залишені наодинці зі своїми життєвими проблемами», — розповів Віктор. Місія «Карітас-Спес» та Лицарі Колумба дякують кожному жертводавцю, завдяки якому можуть закупити допомогу для людей, які насправді цього дуже потребують.

Лист від Марини, підопічної Місії, адресований людям доброї волі:

«Добрий день, Хочу розповісти вам свою історію.  Чоловіка переводять на пів ставки, за квартиру в цьому місяці не маємо змоги заплатити, бо все потратили на ліки. Нас у сім’ї 6 чоловік і ми всі на карантині. З нами ще батько чоловіка, який теж має інвалідність 1 групи і дитина підгрупи А. У мами — цукровий діабет, грошей не вистачає навіть на ліки. Ми вже навіть не купуємо ліки, які маємо пити пожиттєво. Мої батьки в селі живуть, але мій тато — після третього інсульту теж на інвалідності. Допомоги чекати нема від кого. За що жити будемо — не знаю. Дитина в мене дуже тяжка: синдром Мебіуса, ДЦП, м’язова гіпотонія, хронічні отити, хронічні пневмонії, синдактилія 2,3,4,5 пальців, мікропатія, відсутній великий м’яз зліва і відсутній сосок зліва. Сама ліва ручка менша за праву наполовину. Кіфоз хребта 2-3 стадії. Дитині потрібно для підтримки м’язів  штучний білок, якій сьогодні закінчився. Це важко, напевно, читати, але ми з цим живемо щодня. Я дуже дякую вам за допомогу і підтримку таких родин як ми. Тому, що проіснувати зараз без вас неможливо. Хай вас Бог благословить на добрі справи. І міцного здоров’я вашим родинам».

Довідка:

Релігійна Місія «Карітас-Спес» РКЦ в Україні входить до групи з 48 членів Федерації Карітас-Європа та є членом Карітас-Інтернаціоналіс — глобальної конфедерації, яка об’єднує 162 католицькі організації. В Україні Місія працює в усіх регіонах, через Національний офіс та 7 регіональних осередків, які діють у кожній дієцезії. Діяльність Місії направлена на припинення бідності, сприяння справедливості та відновлення гідності людини, незалежно від віросповідання, кольору шкіри та національності, політичних чи світоглядний переконань. Щорічно «Карітас-Спес Україна» забезпечує 120 000 бідних людей допомогою.

Фото для статті: Лицарі Колумба. Деякі фотознімки люди присилали їм на вайбер, дякуючи за допомогу

За матеріалами сайту http://caritas-spes.org/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *