Browse By

Лицарі Колумба київських рад вручили стипендії семінаристам Київської Трьохсвятительської духовної семінарії

У суботу, 12 лютого 2022 року в семінарійному храмі Пресвятої Тройці у селі Княжичі, в день Трьох святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Йоана Золотоустого відбулося храмове свято Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії (КТДС). Божественну літургію очолив Владика Василь Тучапець, екзарх Харківський. Під час літургії преосвященніший Владика поставив у ієрея отця Богдана Борисенка, студента 6-ого курсу КТДС.

У своїй проповіді владика Василь, звертаючись до слів Євангелії, говорив про те, як Ісус Христос заповідав своїм апостолам бути світлом для цілого світу та усіх народів. Ключем до того, щоби виконати заповіт Христа, є передусім своїм власним життям, добрим прикладом, засвідчувати Христову Євангелію. Три великі архиєреї Василій Великий, Іван Золотоустий та Григорій Богослов своїм словом та вченням заслужили, згідноз церковним переданням, називатися Трьома святителями саме завдяки своєму життєвому прикладу. За словами владики, це знаково, що саме в такий день, коли вшановується пам’ять отців-кападокійців, у чин ієрея поставлено ще одного пресвітера, котрий зможе через звершування святих тайн світло Божої благодаті передавати людям.

Після завершення Божественної Літургії шість студентів КТДС отримали навчальні стипендії від представників лицарських рад. Варто зазначити те, що одним із обов’язкових пунктів програми Віра в дії Лицарів Колумба у світі, зокрема і в Україні, є підтримка покликань. Сім років тому, Київські ради Лицарів Колумба вирішили надавати щорічні навчальні стипендії для семінаристів КТДС і в цей нелегкий через пандемію Covid-19 рік не став виключенням.

Почесну місію очолили Національний Секретар Лицарів Колумба в Україні брат Петро Галуга, Національний Радник Лицарів Колумба в Україні брат Микола Мостов’як та представники ради №15800 брат Володимир Клименко, ради №15802 брат Богдан Іванець, ради №16140 брат Дмитрук Василь, ради №16250 брат Вадим, рада №17258 брат Ігор Пенязєв, ради №17475 Костянтин Березянко, які вручили 6 стипендій: Нестору Височанському, Антонію Сидоруку, Володимиру Троцишину, Андрію Кремзі, Василю Морозовському та Михайлу Заліському на загальну суму понад 100 000 гривень.

Національний Секретар Лицарів Колумба в Україні брат Петро Галуга закликав присутніх парафіян та семінаристів долучитися до лицарської спільноти, адже “Лицарі Колумба плекають у чоловіках кілька покликань. Перше, покликання бути кращим чоловіком у своїй сім’ї і для своєї дружини, адже чоловік поставлений бути священником домашньої церкви, і саме чоловік покликаний запровадити молитву у сім’ї. Подружжя, які разом моляться є успішними. Друге, це покликання бути кращим батьком. Саме батько може благословляти чи не благословляти своїх дітей. І це благословення не просто дозвіл дитині щось зробити, це заручення своєї дитини підтримкою: якщо тобі вдастся – я радітиму з тобою, а якщо не вдастся – не засмучуйся, я тебе підтримаю. Третє, це покликання бути кращим громадянином, адже Лицарі Колумба в Україні допомагають будинкам для літніх людей, допомагають сиротинцям, мають програми допомоги військовим і беруть участь в багатьох інших програмах і проєктах благодійності. І четверте, це покликання бути кращим християнином. Адже ми, лицарі, показуємо в сучасному світі, що це нормально молитися і сповідувати свою віру, не встидатися цього, що можна бути добрим бізнесменом і християнином одночасно. Також ми підтимуємо Церкву, розбудову храмів, і тут в церкві семінарії на дошці жертводавція також вписані імена лицарів. Ми маємо програми підтримки капеланів і готуємо програму підтримки молодих св’ященників і їхніх сімей. А також вже восьмий рік поспіль ми підтримуємо покликання і даємо стипендії семінаристам”.

Також варто відзначити, що родиною колишнього Національного Делегата брата Богдана Коваліва була вручена спеціальна стипендія на наукову роботу семінарії. Цю стипендію передав отцю-ректору Петру Жуку син брата Богдана – Ярема Ковалів, який також є лицарем.

На завершення лицарі, отці та стипендіанти зробили спільне фото та мали святковий обід.

Використані фото з сайту КТДС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *