Browse By

Представники Київської архиєпархії взяли участь у конвенції «Лицарів Колумба» в Філадельфії

З 4 по 6 серпня 2015 року, місто Філадельфія в США приймало учасників 133-ої Верховної конвенції «Лицарів Колумба». В заході взяли участь представники Київської архиєпархії УГКЦ.

філадельфія

Цього року на щорічне головне зібрання лицарів прибули делегати з усіх штатів та провінцій США та Канади, а також представники з Мексики, Філіппін, Польщі та Литви. Всього 1 500 учасників з усього світу. Уже втретє участь у з’їзді взяли також представники з України.

Від УГКЦ делегатами були п. Богдан Ковалів, Великий Лицар ради св. Володимира в Києві, та капелан ради о. Володимир Мальчин, віце-канцлер Патріаршої курії, який передав Верховному Лицареві Карлу Андерсонові вітальне слово від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Традиційно в Конвенції беруть участь також владики та вірні УГКЦ з США та Канади, які є членами цієї всесвітньої братерської організації.

Делегація від Римо-Католицької Церкви в Україні була представлена Архиєписком Львівським Мечиславом Мокшицьким, Великим Лицарем ради св. Івана Павла ІІ у Львові п. Юрієм Малецьким, капеланом ради о. Андрієм Леговичем та настоятелем Катедри о. Яном Нікелем. За два роки існування в Україні «Лицарі Колумба» налічують понад 300 членів, які діють в дев’яти радах.

Перед початком Конвенції, 2 серпня, гості з Польщі, Литви та України відвідали храм та музей на честь св. Івана Павла ІІ у Вашингтоні, де відслужили Літургію та приступили до почитання мощей святого Папи-слов’янина.

У понеділок, 3 серпня, на честь східно-європейської делегації відбулося урочисте прийняття в національному конституційному центрі в Філадельфії, де гості мали можливість ознайомитись з історією написання американської конституції та подивитись прем’єру документального фільму «Визволення континенту: Іван Павло ІІ та падіння комунізму», який був виготовлений «Лицарями Колумба».

В рамках Конвенції українські лицарі зустрілись з представниками Канадської асоціації інвалідних візків і домовились про чергові партії інвалідних візків для потребуючих в Україні, включаючи спеціальні візки для поранених військовослужбовців. Ця благодійна допомога стане можливою завдяки фінансовій допомозі братів-лицарів з Канади.

Ключовим моментом Конвенції була річна доповідь Верховного Лицаря, в якій він розповів про здобутки організації за останній рік та оголосив про плани на майбутнє. Зокрема, Карл Андерсон повідомив про масштабну довготривалу програму допомоги переслідуваним християнам на Близькому Сході: «У той час, коли більшість світу не помічає трагедії християн в Іраку та Сирії, ми станемо на захист наших братів і сестер, яких вбивають за те, що вони не хочуть зректися Христа».

Не оминув у своїй доповіді Верховний Лицар і тему війни в Україні: «Конфлікт в Україні став причиною величезної гуманітарної катастрофи, особливо під час холодних зимових місяців. В цей час ми надали допомогу в розмірі 400 тисяч доларів для благодійних програм Католицької Церкви в Україні… Зібравшись в місті, де народилась Американська незалежність, ми в особливий спосіб згадуємо наших братів лицарів та їхні сім’ї, а з ними і весь український народ».

На другий день Конвенції, 5 серпня, відбулась ще одна важлива подія: Митрополит Стефан Сорока, Архиєпископ Філадельфійський, очолив Божественну Літургію англійською мовою для учасників Конвенції, яку наживо транслював канал EWTN. Разом із митрополитом співслужили владики Василій (Лостен), Павло (Хомницький), Давид (Мотюк), Кен (Новаківський), Браєн (Байда), а також численні кардинали, архиєпископи та єпископи латинського обряду. У такий спосіб Найвища рада «Лицарів Колумба» хотіла відзначити долучення до світової спільноти лицарів братів-католиків східного обряду. Під час Літургії співав хор Українського Собору Пресвятої Родини з Вашингтону, а Апостола читав українською мовою Великий Лицар з України п. Богдан Ковалів.

У своїй проповіді Митрополит Стефан відзначив важливість служіння «Лицарів Колумба» для Церкви: «Браття-лицарі, подібно як сіль землі ви є дуже цінними для світу: ви зберігаєте моральні, етичні та релігійні цінності у світі, перед яким стоять виклики зла та аморальності. Ви покращуєте якість та смак життя людей всього світу через ваші численні діла милосердя… Мені відомо, що тисячі людей в Україні, серед яких поранені і психологічно зранені війною, відчули покращення завдяки щедрій допомозі Лицарів Колумба, за що ми складаємо нашу глибоку подяку».

Завершуючи зустрічі «Лицарі Колумба» на запрошення Митрополита Стефана відвідали українську катедру Непорочного Зачаття, де могли побачити надзвичайну красу східного християнського храму, почастуватись українськими стравами та насолодитись українським співом у парафіяльній залі.

о. Володимир Мальчин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *