Browse By

Урочисте внесення мощей святої Фаустини Ковальської до монастиря Святого Василія Великого в Києві

Автор: Артем Мінько (Київ, Україна)

16 листопада 2025 року у храмі Святого Василія Великого в Києві відбулася знакова подія для парафіяльної спільноти та Лицарів Колумба в Україні. На прохання української юрисдикції Ордену сестри Матері Божого Милосердя зі Санктуарію Божого Милосердя в Кракові-Лагевніках передали до монастиря Отців Василіян мощі святої Фаустини Ковальської. Відтепер святі реліквії постійно зберігатимуться у монастирі.

О 13:00 мощі були урочисто внесені до храму Лицарями Колумба. З цієї нагоди була відслужена Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Йосиф Мілян. Співслужив єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ Олександр Язловецький.

Після богослужіння відбулося благословення присутніх мощами святої Фаустини. Подія стала свідченням міжконфесійної співпраці, спільної молитви та служіння милосердю — одного з ключових напрямків діяльності Лицарів Колумба в Україні.

Для Лицарів Колумба свята Фаустина має особливе значення як свідок Божого Милосердя. Її духовна спадщина наголошує на служінні ближньому, підтримці родин, діланні милосердя та гідності кожної людини — цінностях, що формують основу покликання Лицарів у всіх юрисдикціях Ордену. Поширення благочестя до Божого Милосердя є важливим елементом духовної місії Лицарів у різних країнах світу.

Свята Фаустина Ковальська (1905–1938) — монахиня Згромадження сестер Матері Божого Милосердя, відома як апостолка Божого Милосердя. Завдяки її духовному досвіду та «Щоденнику» у Католицькій Церкві поширилося вшанування образу Ісуса Милосердного та встановлено Свято Божого Милосердя. Її спадщина стала основою всесвітнього духовного руху, який об’єднує мільйони вірних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *