Browse By

В Житомирі відбулося урочисте введення в уряд офіцерів Ради Лицарів Колумба Святого Вацлава

В неділю, 06 серпня 2023 р. на римо-католицькій парафії Святого Вацлава в Житомирі відбулася церемонія введення в уряд офіцерів Ради #18174 Святого Вацлава в Житомирі. Крім того, спільнота поповнилася новим братом-лицарем.

Урочистості розпочалися Літургією, яку очолив капелан спільноти лицарів та настоятель парафії отець Віктор Маковський. У своїй проповіді душпастир звертаючись до братів-лицарів відзначив:

«Достойні брати! Сьогоднішнє Євангеліє дає нам чудову картину Преображення Господнього. Євангелист Матей, описуючи цю подію, нагадує нам, що Ісус взяв трьох своїх улюблених учнів Петра, Якова та Івана на високу гору і в їхній присутності преобразився.

 Коли це сталося, обличчя Його засяяло, як сонце, а одяг став білим, як сніг. Це був особливий момент для Ісуса. Тепер він був близько до Єрусалиму, а отже, й до моменту своїх неминучих страждань і смерті через розп’яття.

 Можна сказати, що преображення на горі провіщає таке Боже Царство, в якому правдиві учні Ісуса не будуть ходити вночі і не потребуватимуть світла лампади, бо Сам Господь Бог буде їхнім світлом.

 Варто запитати себе, що для мене особисто означає повноцінна участь у сьогоднішній урочистості. Це не лише подія, яка відкриває славу Христа, але надзвичайний момент, який допомагає нам жити небесною перспективою серед наших земних труднощів і викликів. Це сила подолати все, що позначене гріхом, смертю та горем, яку може дати лише Христос.

 Ісус Христос, який преобразився перед своїми учнями, показавши їм свою славу, запрошує нас сьогодні відродити нашу віру як Його справжні учні. Сьогоднішні читання, а також уривки з книги пророка Даниїла та послання святого апостола Петра дають нам уявлення про ту небесну славу, яка чекатиме на тих, хто виконує Божу волю і довіряє Йому.

 Тому добре бачити, що на кожній Євхаристії ми можемо черпати особливі Божі ласки. Можна сказати, що як колись Преображення Ісуса зміцнювало апостолів у їхніх випробуваннях, так тепер кожна Свята Меса стає для нас джерелом сили і благодаті проти власних слабкостей і спокус, а також є запорукою оновлення нашого життя. Кожне таїнство, яке ми отримуємо, може змінити нас.

 Тому Преображення Ісуса, яке святкуємо сьогодні, стає для нас посланням надії та підбадьорення. У кожну хвилину сумніву, болю і страждань, а також розчарувань і відчаю нам потрібен досвід, який учні мали на горі, щоб бути близько до Бога, дивитися на Нього і слухати Його.

 Нехай наше слідування за Христом завжди буде сповнене закликом Петра, який сказав своєму Учителю: «Господи, добре нам тут» (Мт. 17, 4). Це можна сказати і тоді, коли людина відкриває у своєму покликанні, що сам Бог є першим і близьким для кожного з нас. Тож просімо про таку віру, щоб постійно відкривати, що Бог завжди на нашому боці і що Він також хоче відкрити нам Свою славу.

 Опісля, відбулося введення в уряд офіцерів, яке очолив Національний Радник і Регіональний Делегат брат Микола Мостов’як.

На виборах у червні брати переобрали  провід Ради на поточний братерський рік на чолі з Великим Лицарем братом Яном Гусаківським, Заступником Великого Лицаря братом Артемом Проценком, Канцлером братом Миколою Затварницьким та Фінансовим Секретарем братом Валерієм Василівським.

В ході церемонії отець-капелан благословив офіцерські відзнаки, які були вручені офіцерам Ради, а також обрані посадовці Ради склали перед братами урочисту присягу сумлінно виконувати свої обов’язки протягом братерського року.

Після літургії відбулася церемонія надання ступнею благодійності, єдності та братерства, яку провели брати-лицарі місцевої спільноти та в ході якої до Ордену було прийнято нового брата-лицаря Віталія Перегуду.

Завершилася пам’ятна подія спільним історичним фото та братньою трапезою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *