Browse By

Відбулася Третя Всеукраїнська проща Лицарів Колумба

6-7 жовтня 2018 року у Святопреображенському монастирі Отців Василіян на Ясній горі в Гошеві відбулось Третє Всеукраїнське паломництво Лицарів Колумба до Гошівської Чудотворної ікони Матері Божої, в якому взяли участь понад 200 паломників з усієї України, представники Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви. Зокрема, зі Львова, Івано-Франківська, Бродів, Золочева, Києва, Тернополя, Хмельницького, Кам’янця-Подільського,  Вишогрода, Бучача, Ірпеня та інших осередків.

Розпочалась проща Акафістом до Богородиці. По завершенні брати-лицарі урочистою процесією зустріли Архієпископа і Митрополита Кир Володимира (Війтишина), який очолив Архієрейську Божественну Літургію.

У своєму пастирському слові до співбратів у лицарстві, владика роздумуючи над євангельською притчею  про розслабленого, порівняв лицарів із тими чоловіками, що принесли розслабленого і розібрали стелю, щоб Ісус міг зцілити його. В такий спосіб владика акцентував увагу на важливості  допомоги і служіння лицарів у сучасному світі. По завершенні Літургії відбувся чин освячення Пагорба Хрестів над Гробом Господнім на 14 стаціїї Хресної дороги та Лицарського Хреста, встановленого на пам’ять про прощу.

Після богослужінь відбулась ініціація братів на ІІІ ступінь, в рамках якої  на даний почесний рівень було переведено 101  брата, в т.ч. Архієпископа і Митрополита Кир Володимира.

В цей же час, сім’ї лицарів мали можливість взяти участь в реколекціях, які провадив о. Юрій Козловський. Учасники реколекцій застановлялися над особливими завданнями дружини лицаря: бути провісницею миру, справедливості та спасіння.  «Від моменту Воскресіння Господнього, Христос визначив у Церкві особливу роль для жінки – це роль євангелізатора. Перед тим як послати апостолів з місією навернення всього світу, він послав Марію Магдалину до апостолів, звістити їм добру новину».

На завершенні першого дня прощі отець Юрій Козловський разом з отцями-капеланами звершив з братами-лицарями Панахиду за померлими лицарями та членами їх родин.

На другий день прощі Владика Кир Йосафат (Мощич) правлячий єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ провів реколекційні науки на тему «Світ, що потребує служіння». У своєму духовному слові владика відзначив, що «природа нас людей як Дітей Божих – це любити, любити – це означає працювати, тобто приділяти час – безумовно і безкорисливо.»

Завершилась проща Архієрейською Божественною Літургією, яку очолив Владика Кир Йосафат (Мощич). По завершені якої, владика  уділив повний відпуст учасникам прощі та поблагословив прочан.

Участь в прощі взяло близько 200 братів-лицарів з родинами з усієї України. Після кожної Служби Божої всі бажаючі мали можливість прикластися до Чудотворної Ікони Божої Матері Гошівської і вимолити в неї потрібні ласки.

Нехай Всемилостивий Господь прийме Наше служіння та винагородить багатством Своїх найщедріших ласк!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *