Browse By

Якір надії

Ювілейний рік – це час, сповнений благодаті, коли ми запрошені беззастережно покластися на Бога.

Найвищий Лицар Патрік Е. Келлі

У Святвечір Папа Франциск відкриє Святі Двері в базиліці Святого Петра, щоб відзначити офіційний початок Ювілейного 2025 року. В католицькій традиції ювілейний рік, який також називають святим роком, відзначається кожні 25 років. Це давня практика, що сягає 1300 року. Церква вчить, що ювілейний рік – це особливий час примирення і навернення, можливість озирнутися на своє життя, попросити в Господа прощення та звернутися до Нього за допомогою, прагнучи жити життям, сповненим більшої святості. Паломництво також є фундаментальним аспектом святого року. Насамперед, це рік зустрічі з Христом через благодать таїнств – зокрема, Євхаристії та сповіді.

Відкриття Святих Дверей також є давньою практикою, багатою на символіку. Вона нагадує слова Христа: «Я – двері. Хто ввійде крізь Мене – спасеться. Увійде він, вийде – і знайде пасовисько!» (Ів. 10:9). Проходячи через Святі Двері, паломники стверджують, що Ісус є Добрим Пастирем, воротарем, і приймають свідоме рішення йти під проводом Христа.

Папа Франциск зробив надію центральною темою Ювілейного 2025 року. Очікується, що близько 35 мільйонів «паломників надії» відвідають Рим протягом святого року. Пройшовши через Святі Двері та увійшовши до базиліки Святого Петра, вони побачать два шедеври сакрального мистецтва 17-го століття — обидва є роботами Джан Лоренцо Берніні, які нещодавно були відновлені до свого оригінального блиску за підтримки Лицарів Колумба: балдахін над головним вівтарем та монумент Престолу Святого Петра в апсиді базиліки. Балдахін — це майже 10-поверховий навіс, що піднімається над папським вівтарем і гробницею Святого Петра. Монумент Престолу Святого Петра містить давнє дерев’яне крісло, яке за традицією вважається кафедрою або сидінням Святого Петра першого папи.

Спонсоруючи ці реставраційні роботи, Орден робить більше, ніж просто допомагає зберегти історичні твори мистецтва. Ми сприяємо натхненню мільйонів паломників, чию віру та надію обновить їхня подорож до Вічного міста. І разом із цими паломниками ми знову обновимо наше визнання віри в Христа та в його обіцянку ввірити ключі Царства cвятому Петру та його наступникам.

Надія – важлива чеснота, але вона може бути важко досяжною в нашому повсякденному житті. Святе Письмо нагадує нам, як християнам, що надія є нашим спадком.

Пишучи про ювілейний рік, Святіший Отець пригадує нам, що надія є чеснотою, яка надає нашому життю «внутрішній напрямок і мету» (Spes Non Confundit, 18).

Християнським символом надії є якір, пояснює Папа Франциск, оскільки він «допомагає нам розпізнати стабільність і безпеку, які ми маємо серед буремних вод цього життя». Далі він додає: «Шторми, які нас б’ють, ніколи не переможуть, бо ми міцно стоїмо на якорі надії, що народилася з благодаті, яка дає нам змогу жити в Христі та долати гріх, страх і смерть. Ця надія … підносить нас понад наші випробування та труднощі і надихає нас продовжувати рухатися вперед, не втрачаючи з поля зору величі небесної мети, до якої ми були покликані» (25).

Надія – це важлива чеснота, але вона може бути важко досяжною в нашому повсякденному житті. Святе Письмо нагадує нам, як християнам, що надія є нашим спадком. Автор Послання до Євреїв каже, що Бог дав нам обіцянку, щоб «ми мали сильну заохоту – ми, що прибігли прийняти надію, призначену нам. В ньому маємо, неначе якір душі, безпечний та міцний, що входить аж до середини за завісу, куди ввійшов за нас, як предтеча, Ісус» (6:18-20).

Візьмімо ці слова близько до серця. І в цьому прийдешньому Ювілейному Році Надії молімося, щоб мати більшу впевненість у надії, яка справді є нашою через Ісуса Христа.

Vivat Jesus!


Посилання на оригінал: ‘The Anchor of Hope’
Переклад: Соломія Карпів (Львів, Україна)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *