Browse By

Зцілення тіла і душі

Лицарі Колумба допомагають відкривати лікарняні каплиці на півдні України.

Єпископ Михайло Бубній, екзарх Одеський, Україна, освячує антимінс — шматок тканини, який у деяких східних обрядах кладуть на вівтар для Божественної Літургії — під час освячення нової каплиці в Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування в Любашівці 24 квітня. 3. (Фото Миколи Мудрика)

Нещодавно в лікарні в Любашівці, сільському містечку на півдні України, відкрилася нова каплиця — перша з чотирьох таких медичних каплиць, спільно спонсорованих Лицарями Колумба та Міжнародною католицькою комісією з міграції.

Генеральний секретар ICMC монс. Роберт Вітілло; Українські лицарі, серед яких Національний Делегат Юрій Малецький (SK); та медичний персонал, коли 3 квітня владика Михайло Бубній освячував малу кімнату в багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування.

«Для Церкви Христової лікарня завжди була місцем, де допомагають і лікують не тільки тіло, але й душу», – зазначив під час церемонії владика Бубній, Екзарх Одеський, Національний Капелан Ордену Лицарів Колумба. «Для нас, як для церкви, завжди було пріоритетом бути в лікарні, бути поруч з бідними, скривдженими, пораненими, слабкими та хворими».

Владика Бубній давно хотів заснувати каплиці та капеланів у медичних закладах для служіння хворим. Лікарняні каплиці не так поширені на півдні України, як у західних регіонах країни, і католицькі пацієнти, відвідувачі та персонал часто залишаються без місця для молитви, сповіді чи пошуку розради.

Восени 2023 року Одеський екзархат звернувся до «Лицарів Колумба» з ідеєю єпископа Бубнія, і Лицарі співпрацювали з ICMC, щоб втілити її в життя.

ICMC — це міжнародна організація, заснована Ватиканом після Другої світової війни для підтримки та координації католицьких зусиль, спрямованих на обслуговування мігрантів і біженців. Комісія пожертвувала кошти на ремонт приміщень, які мали бути перетворені на каплиці, а лицарі придбали меблі та літургійні речі, необхідні для здійснення таїнств.

Владика Михайло Бубній стоїть із Національним Делегатом Юрієм Малецьким (ліворуч) та керівником лікарні д-ром Дмитром Фоміним після освячення нової каплиці у багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування в Любашівці. Національний Делегат Малецький має подяку Одеського екзархату Лицарям Колумба за сприяння у створенні чотирьох госпітальних каплиць на півдні України. (Фото Миколи Мудрика)

Голова Комісії у справах душпастирства та охорони здоров’я Одеського екзархату отець Олександр Більський знайшов 10 священиків, які бажають служити медичними капеланами в лікарнях, серед них кілька лицарів. Вони служать потребуючим у чотирьох регіонах екзархату, насамперед у новоосвячених каплицях.

Перші три каплиці — у Любашівці, Врадіївці та Южноукраїнську — завершені й освячені єпископом Бубнієм. Наприкінці квітня у лікарні Великої Олександрівки освятять четверту каплицю, яка ще ремонтується.

Капелани лікарні спільно вирішили освятити всі каплиці святому Пантелеймону, мученику і цілителю, який в Церкві східного обряду вшановується як покровитель лікарів і заступник за хворих.

Крім того, що каплиці є місцем для приватної молитви, капелани є місцем для капеланів, де вони надають керівництво та консультують пацієнтів, роблячи лікарні місцями духовного та психічного, а також фізичного зцілення. Хворі почали приймати таїнство примирення, як тільки відкрилися каплиці.

«Коли тіло і душа працюють злагоджено, тоді людина справді може творити великі справи», – сказав єпископ Бубній у Врадіївці. «Нехай ця каплиця служить цій меті. Нехай воно стане другим крилом, що допомагає пораненому птаху літати».

Автор: Кароліна Свідер (Краків, Польща), Соломія Карпів (Львів, Україна)
Переклад: Артем Мінько (Київ, Україна)
Посилання на оригінал: Healing Body and Soul

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *