Колишній Найвищий Лицар Карл Андерсон відвідав Україну
18-20 жовтня 2021 р. Україну відвідав Колишній Найвищий Лицар Карл Андерсон зі своєю дружиною Доріан. Під час візиту Карла Андерсона супроводжували представник Найвищої Ради Шимон Чишек, консультант Найвищої Ради Лєшек Ваксмундськи та Національний Делегат Лицарів Колумба в Україні Юрій Малецький.
Візит високих гостей почався зі Львова. Карл Андерсон разом з Архиєпископом Мечиславом Мокшицьким він помолилися перед образом Пресвятої Діви Марії Милостивої в Катедральному костелі та відвідали каплицю Матері Божої Ченстоховської, де зберігаються мощі святого Івана Павла ІІ.
Після цього Митрополит Мокшицький урочисто освятив пам’ятну таблицю у семінарійній каплиці біля Митрополичої курії, що на вул. Винниченка 30. Адже саме тут у 2012 році Блаженніший Святослав і Митрополит Мечислав Мокшицький започаткували розширення Ордену в Україні і стали першими Лицарями Колумба в Україні. Архиєпископ зазначив під час церемонії, що «виконання Божої Волі це основа і серце релігійного життя… Ми маємо конкретне завдання в Церкві і світі: свідчити про те що ми належимо до Христа. щоб кожний, хто подивиться на наше життя, на роботі, вдома – побачив через наше служіння Христа.»
Також високодостойні гості відвідали собор св. Юра у Львові і помолились на гробі Митрополита Андрея Шептицького.
Далі візит Карла Андерсона та гостей з Найвищої Ради продовжився в Києві. 19 жовтня 2021 року в монастирі отців василіан у Києві з ініціативи Лицарів Колумба та видавництва святого Павла відбулася презентація книжки «Гваделупська Богородиця. Матір цивілізації Любови» за участі Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Карл Андерсон є одним зі співавторів книги, а другим співавтором є о. Едуардо Чавес Санчес, канонік базиліки Діви Марії Гваделупської. Переклад видання українською мовою здійснила д-р Ірина Іванкович, голова Релігійного товариства «Свята Софія» у США. Модерував зустріч керівник Департаменту інформації УГКЦ отець Ігор Яців.
У презентації також взяли участь: екзарх Одеський та національний капелан Лицарів Колумба в Україні владика Михайло Бубній, представник владики Віталія Кривицького отець Звонімір Шесніч, а також Національний Делегат Лицарів Колумба в Україні Юрій Малецький та Колишній Національний Делегат Богдан Ковалів.
У вітальному слові Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав поділився, що є членом братства Лицарів Колумба – унікальної спільноти чоловіків-католиків та висловив слова подяки своєму другові, співавтору книги, який довший час виконував служіння Найвищого лицаря, пану Карлові Андерсону. «Ми його вперше вітаємо на святих Київських горах, звідки Христовим Євангеліям були приведені до Бога всі слов’янські народи», – сказав він.
Предстоятель Церкви пригадав, що прихід Лицарів Колумба в Україну був мрією Блаженнішого Любомира Гузара. Відтак Глава УГКЦ звернув увагу, що Господь послав братство до України в унікальний момент, напередодні Революції гідності. Він зазначив, що влада Януковича тривожилася, коли почула, що якесь чоловіче братство зі США хоче започаткувати свою діяльність в Україні. Далі Блаженніший Святослав розповів, як у час революції Лицарі Колумба забезпечували шпиталь для поранених, який був розміщений у підвалах монастиря василіан, а також своїми автами вивозили людей, котрі потребували невідкладної допомоги.
За його словами, Лицарі Колумба – це спільнота, яка намагається проголошувати Євангеліє в сучасному світі серед різних народів і різних культур.
Архиєрей розповів про Гваделупську Богородицю як учительку і модель нової євангелізації з точки зору свого досвіду служіння в Латинській Америці і пояснив її символіку: «У цьому образі Богородиця промовила до тих людей їхньою рідною мовою, їхніми категоріями мислення. Промовила символами, які вони використовували у своєму житті, не знаючи правдивого Бога. Гваделупська ікона Богородиці – це явлення, яке описане у книзі Одкровення: жінка, зодягнена в сонце. Кожна деталь є релігійним символом космології ацтеків. Богородиця являється невченому Хуанові Дієго, говорячи його мовою релігійних символів, як та, що у своєму лоні носить справжнє сонце прави і надії, яким є Христос».
На його переконання, цей образ є чимось більшим ніж однією з численних ікон Богородиці. Образ Гваделупської Матері Божої є цілком відмінний.
«Сьогодні Богородиця вчить усіх нас, місіонерів третього тисячоліття, що насамперед потрібно знати мову, спосіб мислення і релігійний досвід тих, кому ми хочемо принести світло Христового Євангелія. Коли Христове Євангеліє приходить до якогось народу, то не нищить його історії, традиції, навіть попередній досвід релігійного життя, а в нього втілюється. Ікона Гваделупської Богородиці є іконою воплочення. Втілюється, несучи світло надії, показуючи в дуже доступний, але проникливий до глибини серця погляд, що Господь Бог в постаті Пречистої Діви Марії хоче народитися теж і серед твого народу», – переконаний Глава Церкви.
Свідченням особистого досвіду паломництва до Гваделупської Богородиці поділився також владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, Національний Капелан Лицарів Колумба в Україні. На його переконання, сьогодні є дуже гарна нагода пізнати Богородицю, яка приносить надію.
«Я дуже тісно пов’язаний і особливо шаную цей нерукотворний образ. Міг там бути і просити нашу Маму про заступництво і про мир для України», – поділився владика Михайло. «Побачене у Гваделупі зворушило до глибини душі, зокрема відкритість мексиканського народу до прослави Богородиці в нерукотворному образі. Особливо вражаюче, що не тільки християни, а й інші племена її поважають», – додав архиєрей. Він також розповів про нагоду, за сприяння ректора базиліки, торкнутися нерукотворного образа і прикласти до оригіналу куплені копії образа Богородиці. «Ми стояли перед входом зі страхом і трепетом», – пригадує екзарх Одеський.
Карл Андерсон поділився свідченнями, які надихнули його та о. Едуардо Чавеса до написання книги, а після презентації підписав примірники численним гостям, які завітали на презентацію.
Наступного дня, 20 жовтня, у приміщенні Адміністративної будівлі при Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ відкрили пам’ятну дошку на честь блаженного о. Майкла Маꥳвні – засновника Ордену.
Участь у події взяли гості з Найвищої Ради на чолі з Карлом Андерсоном, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, владика Михайло Бубній, о. Андрій Хім’як, в.о. Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, брати-лицарі та духовені особи. Пам’ятна таблиця розташована перед входом у синодальний зал. Будівництво залу відбулося зокрема за фінансової підтримки Найвищої Ради Лицарів Колумба.
Предстоятель УГКЦ висловив слова вдячності усім жертводавцям, які долучилися до цієї справ_и та події. «Тому зараз, з одного боку рухаємось вперед, щоби цю залу докінчити, а з іншого боку, ми сьогодні дякуємо жертводавцям. Сьогодні сюди приїхав колишній Найвищий лицар цієї спільноти Карл Андерсон, який разом зі мною відкрив цю пам’ятну дошку на честь засновника братства – о. Майкла Маꥳвні. Ми ще раз дякуємо нашим жертводавцям, молимося за нових жертводавців і рухаємось вперед. Адже насправді не тільки наше літургійне життя, але теж життя «синодальної дороги», яку відкрив Папа Франциск, має мати достатньо простору, щоби проходити саме у Києві – серці нашої Церкви».
Після відкриття дошки гості поспілкувалися з представниками Департаменту військового капеланства, завітали у студію «Живого ТБ», помолилися у Патріаршому соборі та в крипті, де спочиває Блаженніший Любомир.