Browse By

Чоловіки-католики приєднуються до діл милосердя Лицарів Колумба

Відповідаючи на потреби тих, хто страждає внаслідок пандемії, Лицарі Колумба радіють збільшенням бажаючих долучитися до їхньої діяльності.

Новий коронавірус посіяв багато лиха: окрім шкоди, завданої здоров’ю людей, він спричинився до втрати праці безпрецедентної кількості людей, а соціальна ізоляція стала нормою. Але, одночасно, ми дедалі більше усвідомлюємо глибоке прагнення до спільноти та шукаємо способи для того, аби допомоги потребуючим. Можливо, це пояснює причину того, чому в цей період благодійна католицька організація Лицарі Колумба спостерігає зростання кількості чоловіків, які хочуть вступити до її лав.

Понад 2000 чоловіків вступили до організації 16 квітня 2020 р. під час офіційної церемонії, що має назву «Втілення благодійності, єдності та братерства» та яка вперше в історії відбулася онлайн. В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News  Найвищий Лицар Ордену Карл Андерсон розповів про те, чому чоловіки-католики виявляють бажання приєднатися до Лицарів Колумба.

Чинити милосердя 

Перша причина, на думку Карла Андерсона, полягає в тому, що під час пандемії люди мають потребу більше долучатися до благодійної діяльності. Окрім того, чоловіки прагнуть спілкування з іншими чоловіками-католиками, які будуть для них чимось більшим, аніж просто друзями, вони стануть братами, з якими працюватимуть разом».

Лицарі Колумба були засновані 1882 року в США Слугою Божим отцем Майклом Маꥳвні, організація згуртовує понад 2 мільйони членів в усьому світі, а її мета, як зазначається на їхньому веб-сайті, «надавати фінансову допомогу та підтримку хворим, людям з інвалідністю, а також потребуючим членам організації та їхнім сім’ям».

Допомога тим, хто живе поруч

Реагуючи на поширення пандемії Covid-19, у Страсний Тиждень цього року Лицарі Колумба в деяких американських містах започаткували ініціативу «Не залишайте сусідів в біді»: члени організації допомагали збирати продукти харчування для потребуючих та здавали кров для лікарень. Карл Андерсон зазначив, що успішна діяльність Лицарів Колумба пов’язана з тим, що вони мають багато місцевих осередків, які втілюють ті рішення, що приймаються на національному рівні, аби допомогти своїм громадам.

Міжнародна діяльність

Лицарі Колумба також працюють на міжнародному рівні. Одна з останніх ініціатив включала збір коштів на спорудження польової лікарні для хворих на Covid-19 в італійському регіоні Ломбардія, який найбільше постраждав внаслідок пандемії. Організація надала також фінансову допомогу для створення спеціального відділення у ватиканській педіатричній лікарні «Дитятка Ісуса» в Римі.

Милосердя починається вдома 

Коментуючи організаційний аспект діяльності Лицарів Колумба під час пандемії, Карл Андерсон зазначив, що майже всі зібрання відбуваються віртуально. В цьому контексті він додав, що вони намагаються сприймати цей період як нагоду для того, щоб спонукати Лицарів Колумба будувати «домашню Церкву». «У нас є спеціальна програма духовності, – пояснив він. – Ми сприяємо тому, аби сім’ї молилися разом, читали Святе Письмо та здійснювали різні благодійні проекти».

Єднання у молитві, незважаючи на відстані

Найвищий Лицар також підкреслив, що члени його організації з радістю відповіли на заклик Папи Франциска молитися на вервиці протягом місяця травня. «Багато місцевих осередків, – додав він на завершення, – вже обдумують спосіб, як єднатися в молитві через інтернет».

Джерело: https://www.vaticannews.va/uk/church/news/2020-05/choloviky-pryyednuyutsya-do-dil-myloserdya-lycariv-kolumba.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *