Browse By

Дружба, зосереджена на вірі

Найвища Конвенція 2023 р.
Орландо (Флорида)
Фото: Таміно Петелінсек, KofC

Автор: Найвищій Лицар Патрік Е. Келлі
Переклад: Павло Зінченко (Київ, Україна)
Посилання на оригінал: Faith-Centered Friendship

«Cor»* пропонує лицарям та іншим католикам спосіб поглибити їхні стосунки з Христом і одне з одним

Серед важливих моментів 141-ої Найвищої Конвенції минулого місяця в Орландо, штат Флорида, було папське послання, в якому вітання Папи Франциска були передані в офіційному листі від державного секретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна. Повідомлення, яке надрукували в жовтневому номері Columbia, було важливим з багатьох причин.

Мене особливо вразило те, що в посланні наголошується на наших зусиллях супроводжувати чоловіків-католиків у їхніх покликаннях: «Його Святість високо цінує ініціативи вашого Ордену, такі як Cor, які дозволяють чоловікам-католикам будувати глибші стосунки з Ісусом Христом через молитву, формування та братерство».

Чому Святіший Отець звернув увагу на цю ініціативу? Тому що, як пояснює його послання, Cor є «ще більш необхідним сьогодні через виклики повсякденного життя та культури, які часто байдужі до реальності віри». Простіше кажучи, лицарі беруться за Cor, тому що ми читаємо «знаки часу».

Наш світ і наша Церква гостро потребують чоловіків, які готові прийняти своє християнське покликання, як чоловіки і батьки. І немає кращого способу зробити це, ніж об’єднати чоловіків, зосередившись на молитві, формуванні та братерстві. Мета Cor є простою: привести людей до повноцінного життя, до якого їх покликав Христос.

Після успішної пілотної програми в 21 юрисдикції ми починаємо розгортати Cor для всього Ордену. Минулого місяця ми опублікували біблійне дослідження під назвою «Люди слова», яке покликане допомогти чоловікам-католикам молитися зі Святим Письмом. А незабаром ми випустимо серію відео про шлюб, сім’ю та батьківство.

Ці ресурси важливі для Cor, але, мабуть, нашим найважливішим ресурсом є ми самі — чоловіки, які збираються разом, щоб поглибити свою віру під час зібрань Cor. Третім стовпом Cor є братерство або дружба. Це його головний ресурс: наше братерство у Христі є клеєм, який утримає все разом.

Cor дає людям можливість зібратися як брати для духовних розмов в атмосфері взаємної довіри та поваги. Немає нічого більш потужного, ніж молитва і формування віри в контексті християнської дружби. Озираючись на своє власне життя, я розумію, що мало що було важливішим для мого власного духовного зростання, ніж підтримка та заохочення надійних друзів. Ці дружні стосунки допомагають принести світло й істину — самого Бога. Як сказав духовний письменник преподобний Томас Моралес: «Дружба зберігає таємницю апостольського потенціалу християнина».

Озираючись на своє власне життя, я розумію, що мало що було важливішим для мого власного духовного зростання, ніж підтримка та заохочення надійних друзів.

Cor дасть нам можливість стати ближчими в дружбі один з одним, але також, що важливо, з самим Христом. У папському посланні зазначається, що справжньою метою Cor є побудова «міцних і життєво важливих стосунків з нашим Господом, які ведуть не тільки до особистого освячення, але також є важливими для здорового розвитку сімейного життя». Ця дружба з Христом є дорогоцінною перлиною (Мт 13,44). Це секрет справжнього щастя.

Cor не замінює нічого, що ми робимо. Натомість це покращить усе, що ми робимо, включаючи нашу найважливішу місію. Отець МакГівні заснував орден у 1882 році, щоб зміцнити віру чоловіків-католиків та їхніх родин. Cor глибоко пов’язаний з цим основоположним баченням.

Недавнє дослідження показало, що менше 10 % католиків у Сполучених Штатах активно сповідують свою віру сьогодні. Ця криза торкнулася майже кожної католицької родини. Але це не повинно бути так. Cor допоможе чоловікам поглибити свою віру, щоб вони могли ефективніше передавати її своїм дітям і онукам.

Ми живемо в час, коли чоловіки прагнуть жити осмисленим і місійним життям в Ісусі Христі. У час, коли наші дружини та сім’ї відчайдушно потребують того, щоб ми прийняли наше покликання християнських чоловіків, батьків і лідерів. Настав час сміливо ступити в цю пролому.

Віват Ісус!

*Довідка: Cor є формаційною програмою Лицарів Колумба. Слово Cor з латинської мови перекладається як «серце». Мета зустрічей Cor сформувати у чоловіків-католиків «серце батька». Як ініціатори Cor, Лицарі Колумба дебютували з програмою «Люди Слова», яка навчає чоловіків молитися зі Святим Письмом. Втім, ініціатива поширюється не лише на Лицарів, але й на усі католицькі чоловічі спільноти. Крім того, вона допомагає чоловікам, які ще не відкрили себе у Католицькій Церкві віднайти братів во Христі і спільно з ними вершити Божу волю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *