Browse By

Лицарі Колумба Київських рад вручили стипендії семінаристам Київської Трьохсвятительської духовної семінарії

В п’ятницю, 12 лютого 2021 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві в день Трьох святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Йоана Золотоустого відбулося храмове свято Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії (КТДС). Божественну літургію очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Під час Літургії Глава Церкви висвятив чотирьох нових дияконів, троє з них є Лицарями Колумба.

У своїй проповіді, Блаженніший Святослав подякував лицарям за підтримку. “Я хочу особливо подякувати тим, хто підтримує нашу семінарію, за неї молиться, жертвує, робить все для того, щоб вона існувала і розвивалася. Хочу подякувати зокрема нашому братству Лицарів Колумба, які завжди дбають про нашу семінарію, які кожного року виділяють кошти на стипендію для семінаристів, щоб ті мали можливість навчатися, розвиватися, жити у тій семінарії і звершувати свій шлях до священства.” – сказав Блаженніший Святослав.

Після завершення Божественної Літургії п’ять студентів КТДС отримали навчальні стипендії від представників лицарських рад. Варто зазначити те, що одним із обов’язкових пунктів програми “Віра в дії” Лицарів Колумба у світі, зокрема і в Україні є підтримка покликань. Шість років тому, Київські ради Лицарів Колумба вирішили надавати щорічні навчальні стипендії для семінаристів КТДС і цей нелегкий через пандемію Covid-19 рік не став виключенням.

Почесну місію очолили Національний Секретар Лицарів Колумба в Україні брат Петро Галуга, Національний директор у справах програм брат Роман Панівник та представники ради №15800 брат Михайло Канафоцький, ради №15802 брат Юрій Ярмоловський, ради №16140 брат Василь Дмитрук, ради №16250 брат Андрій Ходак та представник нової ради №17475 при Київській Трьохсвятительській Духовній Семінарії брат Костянтин Березянко, які вручили 5 стипендій Миколі Ткаченку, Євгенію Муратову, Ігору Амброзу, Богдану Борисенку та отцю Олександру Французу на загальну суму 65 000 гривень.

З промовою до присутніх звернувся Національний Секретар Лицарів Колумба в Україні брат Петро Галуга, який вказав 4 причини, чому Лицарі Колумба дбають про семінарію та семінаристів. “Першою причиною є те, що важливість підтримувати нові покликання нам заповідав наш засновник отець Майкл Макґівні. Другою причиною є те, що Ви Блаженніший Владико були одним із перших Лицарів Колумба тут, на теренах України і благословили наш Орден. Третьою причиною є те, що у нашу спільноту кожного з нас запросив священник. Четвертою причиною є те, що ми бачимо продовження і життя нашої діяльності” – сказав брат Петро Галуга. Продовжуючи промову, брат Петро привів у приклад випускника КТДС, Лицаря Колумба – отця Олександра Богомаза, який разом з радою №16252 міста Мелітополя та парохом отцем Петром Керніцкі кожного року підтримують своїх семінаристів, і зазначив що цього року рада №16252 оплатила стипендії для двох семінаристів КТДС.

Також варто відзначити, що у цьому році, родиною колишнього Національного делегата брата Богдана Коваліва була започаткована та вручена спеціальна стипендія на наукову роботу семінарії. Стипендію передав брат Ярема Ковалів.

На завершення Лицарі та стипендіанти зробили кілька спільних світлин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *