Browse By

На службі Богові – на службі Україні

Як уже повідомлялося, 11 червня цього року бр. Богдан Ковалів був уведений в уряд як перший Територіальний Делегат новоствореної Територіальної Ради Лицарів Колумба в Україні. Дане відзначення є результатом плідної праці українських лицарів. За три роки існування Лицарі Колумба в Україні стрімко розвинулись та були активно задіяні в багатьох акціях та важливих суспільних та церковних благодійних проектах.

Зокрема, від початку війни на сході України, Лицарі Колумба розпочали збір медикаментів (гемостопів) для українських військових. Також було організовано де-кілька психологічно-реабілітаційних таборів в Карпатах для демобілізованих учасників АТО та їхніх родин. Уже другий рік поспіль Лицарі Колумба фінансують участь поранених українських військових у міжнародному військовому паломництві до Люрду.

Лицарі Колумба також профінансували проект від «Карітас-Україна» під назвою «Візки для  людей з особливими потребами» у співпраці з Канадським фондом інвалідних візків. Усього за два роки отримано вже 1120 візків, 60 опорних палиць, 200 милиць, 50 ходунків для українців з особливими потребами. Завдяки цьому за період 2014 – 2016 роки понад 1400 малозабезпечених осіб отримали у безоплатне використання спеціальні візки, які виготовлені з високоякісних матеріалів та складної конструкції для зручності транспортування, або ж інші засоби реабілітації.

Не оминули стороною українські Лицарі і потреби вимушених переселенців. Так, за період  з лютого 2015 року до травня 2016 року, завдяки фінансовій допомозі Найвищої Ради, і у співпраці із благодійною організацією «Карітас-Київ» було організовано працю по наданні допомоги внутрішньо-переселеним особам м. Києва та околиць, проведено реєстрацію-збір документів переселенців та закуплено продукти, засоби гігієни, медикаменти, продукти першої необхідності. Ось коротка статистика про надану допомогу:

  • Продукти для вимушених переселенців – надано допомогу вагою понад 82 000 кг для 11 300 осіб.
  • Медикаменти та реабілітація інвалідів – надано допомогу для 245 осіб
  • Продукти для благодійної їдальні – впродовж року охоплено 320 дітей
  • Шкільні товари для дітей та подарунки – охоплено 430 дітей
  • Постільна білизна – допомогу отримало 750 осіб
  • Засоби гігієни, гоподарські товари, миючі – допомогу отримали 650 осіб
  • Одяг для дітей вимушених переселенців – охоплено 65 осіб

Всього в рамках цієї благодійної акції від Найвищої Ради «Лицарів Колумба» було роздано благодійної допомоги на суму 2 750 000,00 грн. Велику підтримку в реалізації цього проекту виявляли місцеві київські осередки Лицарів Колумба, члени яких пожертвували багато годин волонтерської праці для служіння потребуючим.

Лицарі Колумба вже об’єднали у єдину спільноту 550 чоловіків-католиків та поширились від Львова та Івано-Франківська до Мелітополя і Запоріжжя. Наразі в Україні діє понад 18 осередків та Рад Лицарів Колумба.

ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО НАС, ЩОБ РАЗОМ ТВОРИТИ ДОБРО, ПАМЯТАЮЧИ СЛОВА СВ. АПОСТОЛА ПАВЛА: «БІЛЬШЕ ЩАСТЯ – ДАВАТИ, НІЖ БРАТИ» (ДІ. 20:35).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *