Browse By

Паломництво до Лурду військовослужбовців та капеланів 2016

З 16 по 27 травня цього року близько 90 військовослужбовців та капеланів, з-поміж яких є учасники АТО, офіцери, курсанти, солдати прикордонних військ та Збройних сил України взяли участь у 58-му Міжнародному військовому паломництві до Лурду.

З Української сторони це було 20-те ювілейне паломництво. У делегації також є поранені військові – учасники бойових дій на Сході України. Цьогоріч участь у паломництві взяли і Лицарі Колумба з України. Представляв наших лицарів Великий Лицар Івано-Франківської ради Мирослав Мазур. Завдяки матеріальній допомозі Лицарів Колумба та капеланської служби Німеччини Департамент у справах душпастирства силових структур України УГКЦ зміг профінансувати участь у паломництві близько двадцяти військових.

     

      

Провідною темою паломництва було Боже милосердя. Фраза «Двері завжди відчинені» була основним гаслом прощі військовослужбовців світу до Марійського відпустового центру у Франції.

 20 травня в базилиці Святого Пія Х відбулася величава церемонія відкриття паломництва на якій були присутні близько 40-тисяч військових паломників з усього світу. Окрасою церемонії були Лицарі Колумба. Під час відкриття на чолі української делегації крокував переможець проекту «Переможці» Назар Барилко. Десятки  тисяч прочан у гроті зустріли українську делегацію оплесками

               

В суботу, 21 травня у місті Люрді, Франція, українська військова делегація на чолі з преосвященішим владикою Михаїлом Колтуном – керівником департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства військовослужбовців та силових стуктур прийняла участь у дружній зустрічі організованій Лицарями Колумба, Нью Гейвен, США. Керівник делегації висловив слова вдячності Лицарям Колумба за гуманітарну та всебічну допомогу, яку вони надають Україні, зокрема у справі реабілітації військовослужбовців – учасників АТО та підтримки родин, які мігрували у зв’язку з війною на сході країни.  В знак подяки та дружби, владика Михаїл Колтун передав головному Лицарю Карлу Андерсону пам’ятну цеглину, що пригадує про Революцію гідності. У заході прийняли також участь високопреосвященіший Владика Тімоті Брогліо, головний військовий капелан збройних сил США, представники Лицарів Колумба: Джин Уолл, Пол Зепернік, Мирослав Мазур та інші, українські військовослужбовці, що були поранені під час АТО.

В ході зустрічі також було запрезентовано діяльність братства Лицарів Колумба в Україні і передано інформаційні матеріали головному лицарю Карлу Андерсену.

     

      

В ході паломництва було налагоджено контакти з представниками Міністерства оборони України та обговорено майбутню співпрацю з Лицарями Колумба. Зокрема велику зацікавленість діяльністю братсва виявив військовий аташе України у Франції Вадим Кучма.

Військовослужбовці, серед яких учасники АТО, курсанти Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного та Військової академії (м. Одеса), взяли участь в загальній аудієнції зі святішим отцем папою Францисом у Ватикані. Візит до Ватикану став визначною подією для учасників паломництва.

Перед початком аудієнції Святіший Отець зійшов з панорамного автомобіля, яким він об’їжджав між секторами на площі Святого Петра, вітаючи паломників, і підійшов до групи українських військових. Папа Франциск привітався з військовими та поблагословив їх. В Апостольській столиці військові паломники також мали нагоду пройти через Двері Божого Милосердя.

  

  

   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *