Browse By

У Києві відбувся ІІ Всеукраїнський з’їзд Лицарів Колумба

16-18 червня у Києві відбувся ІІ Всеукраїнський з’їзд Лицарів Колумба, який  духовно провадили Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук та Глава Конференції римо-католицьких єпископів в Україні митрополит Мечислав Мокшицький. Захід зібрав лицарство з усієї країни та гостей з-за кордону.

До участі у З’їзді прибули більше 70 делегатів від усіх парафіяльних лицарських Рад в Україні: римо- та греко-католиків. Програма заходу була насиченою, та включала цілу низку подій: презентацію фільму про святого папу Івана Павла ІІ, ряд урочистих богослужінь у храмах Києва,  робочі засідання, на яких уповноважені від своїх Рад лицарі узгоджували стратегічні питання співпраці та взаємодії, і багато іншого.

Варто підкреслити, що Лицарі Колумба у всьому світі наголошують на підтримці цінностей традиційної, міцної християнської родини. І знаковим моментом даної підтримки стала присутність на З’їзді дружин отців-капеланів і братів-делегатів, які почесно розділили зі своїми чоловіками-лицарями усі урочисті та відповідальні моменти заходу, а також безпосередньо долучилися до організаційного процесу.

З’їзд розпочався прем’єрним показом документального фільму «Звільнення континенту: Іван Павло ІІ і падіння комунізму», що відбулася за сприяння Лицарів Колумба в Україні, Фонду сприяння медіа-ініціатив УГКЦ «Воскресіння» та 5 каналу.

У фільмі, знятому за фінансової підтримки Лицарів Колумба, яскраво представлений один з найбільших прикладів в історії про перемогу сили духу над системою насильства і гноблення. Фільм розповідає про важливу роль папи Івана Павла ІІ у розвалі комунізму і звільненні від комуністичної ідеології Центральної та Східної Європи.

Фільм отримав дві премії Еммі у номінації «Унікальний історичний документ» та «Фотографії».

 

 На прем’єрний показ у кінотеатрі «Україна» завітало багато гостей: духовенства, лицарів, вірних із різних спільнот та парафій тощо. Охочих побачити фільм було так багато, що зал ледве вмістив їх.

На прем’єру завітали владика Мечислав Мокшицький та владика Віталій Скоморовський, апостольський адміністратор Києво-Житомирської дієцезії РКЦ. Представлення картини здійснив її продюсер – Шимон Чишек, Лицар Колумба, делегований Найвищим Лицарем – Карлом Андерсоном.

 Протягом трьох днів у Києві відбувалися урочисті Божественні Літургії, у молитовному намірі присвячені З‘їздові. 16 червня – у Храмі Святого Василія Великого, 17 червня – у костелі Святого Олександра, 18 червня – у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Божественну Літургію в Соборі очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. У своїй проповіді він безпосередньо звернувся до лицарів зі словами привітання з нагоди З’їзду, подяки за служіння та заохоченням продовжувати показувати серед мирян гідний приклад слідування за покликом Христа служити ближньому.

Глава УГКЦ зазначив: «Ми знаємо, що українське лицарство було одним із найвищих способів бути християнином, свідчити мужністю, доблестю, досконалістю християнське життя в українській культурі. Ми сьогодні сердечно вітаємо і молимося за лицарів, які носять ім’я «Лицарів Колумба». Хочу подякувати кожному з вас, що ви відгукнулися і пішли за Христом на служіння у товаристві нашої Церкви …

Мені до сьогодні стоять перед очима наші лицарі в часи Майдану… Як вони таємно вивезли сотні поранених у своїх авто, виносили їх на своїх руках… А сьогодні на своїх робочих місцях, у різних установах свідчать, що вони є християнами і заявляють про готовність служити Богові і людям …

Дякую кожному з вас, що ви готові дбати не тільки про себе, про свою сім’ю, а й у своєму лицарському подвигу служити ближнім, тим, які цього потребують.»

Святу Месу в костелі Святого Олександра очолив Глава Конференції римо-католицьких єпископів в Україні митрополит Мечислав Мокшицький. У своїй проповіді він наголосив, що останнім наказом Ісуса Христа у Євангелії від Йоана є йти і проповідувати Добру Новину та хрестити в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. І що цей наказ Господа виконується і до сьогодні. Владика Мечислав подякував лицарям Колумба за те, що вони несуть це світло проповіді Христової Євангелії в Україні.

Територіальний  делегат Богдан Ковалів  під час урочистого відкриття з’їзду привітав отців-капеланів, які як і 135 років тому наш засновник отець Майкл МакГівні, доклали свою працю до згуртування чоловіків в лицарських Радах на своїх парафіях.

Щиро привітав дружин отців-капеланів, дружин Великих Лицарів і офіцерів Рад, які підтримують своїх чоловіків-лицарів у їхньому служінні.

Привітав представників Найвищої Ради Шимона Чишека і Лєшека Ваксмундські. Завдяки їх невтомній  праці, підтримці як фінансово, але що більш важливо, братерськими порадами і роблячи часами роботу за нас, Лицарі Колумба в Україні розвиваються і зростають.

Звертаючись до братів-лицарів, він сказав, що бачить в цьому звлі талановитих оцерковлених чоловіків, які прагнуть вести більш повне життя у харитативній праці в єдності і братерстві.

Вони розуміють, що треба виходити із зони комфорту, допомагати потребуючим, бути ближнім для кожного. Для цього чоловіки-лицарі згуртувалися у своїх парафіях, щоб бути опорою церкві, громаді, родинам Лицарів, вдовам, сиротам і потребуючим нашої підтримки і допомоги.

Завдяки вашій наполегливій праці з однієї першої Ради ЛК при Патріаршому соборі Воскресіння Христового, яка створена у вересні 2013 року, ми доросли до 21 Ради і маємо більше як 850 лицарів по всій Україні. За цей час Лицарі під духовним проводом своїх капеланів працювали на благо своїх парафій, місцевої громаді, молоді, своїх родин та потребуючих людей.

Лицарі в Україні діють разом із іншими братами-лицарями в цілому світі.

Минулого року Лицарі Колумба в Україні зробили крок до здобуття повноцінної національної юрисдикції – нам надали територіальну юрисдикцію. Тобто, Найвища Рада належно оцінила наші здобутки як у зростанні наших Рад, так у реалізації нами різноманітних програм, а  Найвищий Лицар Карл Андерсон призначив в Україні територіального депутата.

Цього календарного року ЛК в Україні отримали  перших двох Лицарів патріотичного ступеня. Тепер до кінця року ми маємо розробити свій Церемоніал прийняття Лицарів патріотичного ступеня і створювати український корпус Лицарів 4 ступеня.

Цього року ми зробили ще один крок – Лицарям Колумба в Україні вперше затвердили план зростання і відтепер ми вже офіційно будемо звітувати, одержувати нагороди і фігурувати в офіційних звітах.

На наступний братерський рік, який починається 1 липня Лицарі Колумба в Україні згідно цього плану повинні створити 5 нових Рад і прийняти 150 нових лицарів.

Наступний рік ми повинні присвятити крім зростання більш інтенсивному навчанню як капеланів, так і Великих Лицарів і офіцерів Рад. Є домовленість з Найвищим  Лицарем про таке навчання.

Лицарі Колумба в парафії повинні будувати свою діяльність у тісній співпраці з парохом, одержуючи від нього благословення на свої програми, але треба уникати ситуацій коли парох по факту заміняє Великого Лицаря.

Ще одним з важливих напрямків діяльності ЛК в Україні є братерська програма  Творення Родинної церкви. Чоловік в родині має бути капеланом який дбає про духовний розвиток своєї родини. Кожен вірний є місіонером. Кожна родина має місіонерський характер. Є безпосередній зв’язок між життям родини і життям парафіі. Парафія – родина родин.  Для цього треба будувати Родинну церкву.

У своєму вітанні від Найвищої Ради та Найвищого Лицаря Карла Андерсона брат Шимон Чишек звернув наступні слова до своїх співбратів у лицарстві – делегатів, а також до їх дружин: «Кажуть, що завдяки братству звичайні люди можуть робити незвичайні речі для інших. І Ви саме це робите. … Дорогі брати! Дякую за свідчення єдності серед лицарів … я закликаю вас, що ви дбали про цю єдність, щоб ви шукали її, бо це дозволить вам реалізувати багато важливих справ…

 

…я хотів би подякувати кожній з жінок, які зібралися тут. Як дружини Ви займаєте особливе місце через жертви, які кожна з вас приймає, підтримуючи своїх чоловіків в їх роботі для Ордену. Без вашої підтримки і без ваших зобов’язань, ми не змогли б досягти того, чого ми досягли.»

З вітальним словом до з’їзду виступив Президент Карітасу в Україні, пан Андрій Васькович,  який розповів про розвиток найбільшої і найактивнішої благодійної організації в Україні та активну співпрацю з Лицарями Колумба.

Під час обговорення, учасники з’їзду поділилися своїми здобутками, досвідом реалізації різноманітних програм допомоги потребуючим, зростання Рад.

 

Все побачене і почуте на з’їзді про діяльність Лицарів Колумба в Україні переконує, що лицарі роблять добру Божу справу, що охоплює любов’ю і добром не тільки їх, але й їхні родини, тисячі, десятки тисяч людей, частину проблем і страждань яких Лицарі беруть на себе. Адже християнська віра не тільки наука, проповіді але й життя з Ісусом.

В підсумку можна зазначити, що ІІ Всеукраїнський з‘їзд Лицарів Колумба показав силу цього братерського руху в Україні. Він продемонстрував єдність та готовність чоловіків-католиків, їхніх сімей в цілому, служити на благо потребуючих, на благо Батьківщини та на благо Святої Церкви.

Підбиваючи підсумки з’їзду Територіальний капелан Лицарів Колумба в Україні о. Володимир Мальчин зазначив: “Дай Боже зберегти ці добрі починання і допомогти якомога більшій кількості чоловіків реалізувати своє покликання батька, чоловіка, доброго християнина, чесного громадянина та будівничого світу”.

Vivat Jesus!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *