Browse By

В Івано-Франківську відбулася історична Перша Конвенція Лицарів Колумба в Україні

10-12 травня 2019 року в місті Івано-Франківську відбулася Перша історична Конвенція Лицарів Колумба в Україні, яку духовно провадили Глава Римо-католицьких єпископів в Україні Архієпископ Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, Екзарх Одеського екзархату УГКЦ Михаїл Бубній та єпископ Бучацької єпархії УГКЦ Дмитро Григорак.

Це найперша історична зустріч Лицарів Колумба з усієї країни з моменту надання українським лицарям Національного статусу. До участі у Конвенції прибули більше 100 делегатів з родинами від усіх 29 лицарських Рад в Україні: римо та греко-католиків.

Учасники Конвенції відзначили дуже високу якість організації заходу завдяки братам з Івано-Франківських Рад, Оргкомітету Конвенції, зокрема Регіональному Делегату брату Мирославу Мазуру та отцям-капеланам.

Програма заходу була насиченою, та включала цілу низку подій: ряд урочистих богослужінь у храмах міста (Римо-католицький костел Христа Царя, Архикатедральний Собор Воскресіння Христового та Каплиця Івано-Франківської духовної семінарії Святого Йосафата), робочі засідання, на яких делегати Конвенції заслухали урочисті привітання гостей, провели вибори Національних офіцерів, затвердили резолюції та обговорили напрямки подальшого розвитку Ордену в Україні, питання співпраці та взаємодії.

Конвенція розпочалась літургією у латинському обряді у Римо-католицькому костелі Христа Царя під проводом Архієпископа Митрополита Мечислава Мокшицького, який на проповіді зазначив, щоб ми «несли ім’я Божого Сина «перед язичницькими народами, перед царями і перед синами Ізраїля» (Ді 9,15), як Апостол Павло…. за апостолом Павлом зможемо сказати: «Бо для мене життя – то Христос»… Вдивляючись в Святого Апостола Павла, ми повинні усвідомити собі, що тепер саме ми є тими учнями, які покликані свідчити про Ісуса перед сучасними нам людьми…. Однак свідок Христа повинен йти до того, щоб не лише «при певних обставинах» і лише  «часом», а кожним своїм вчинком свідчити про те, що він є учнем Христа… Святий Йоан Золотоустий говорив: «Христос вибрав нас, щоб ми були світлом, ферментом, вчителями; щоб ми були на землі ніби ангели серед людей, як зрілі люди посеред дітей….. Ми, Лицарі Колумба, які живемо для Христа, будьмо таким знаком, щоб разом зі святим Павлом сказати: «Я змагався добрим змагом, свій біг закінчив, віру зберіг. Наостанку мені призначається вінок праведности, якого мені того дня дасть Господь, Суддя праведний; і не тільки мені, але й усім, хто прихід Його полюбив» (2 Тм4,7-8)».

Після літургії відбулася вечеря, яка завершилась вечірньою прогулянкою по Івано-Франківську, незважаючи на те, що дощова погода супроводжувала делегатів у цій події.

Наступного дня, у суботу 11 травня 2019 року, у другий день Конвенції почався із Божественної Літургії у каплиці Святого Йосафата у Духовній семінарії, яку очолив Одеський екзарх Михаїл Бубній. Владика привітав всіх делегатів-лицарів із історичним днем Конвенції, в рамках якого заплановано обрання Національних офіцерів та затверджено права українських лицарів, як окремої юрисдикції і зазначив у своїй проповіді, що «ми повинні кожен раз підтверджувати достойність, надану нам Найвищою Радою і бути світочами, тими вогниками, які запалять людей, зокрема чоловіків на парафіях».

Після сніданку відбулося урочисте відкриття робочої сесії Національної Конвенції Лицарів Колумба в Україні, яку розпочав Територіальний Делегат брат Богдан Ковалів. Він висловив щиру вдячність Владикам, всечеснішим отцям-капеланам, поважним та дорогим представникам і консультантам Найвищої Ради, Шимону Чишеку і Лєшеку Ваксмундзьки, Територіальним Офіцерам та всім братам-лицарям. Можна виділити декілька тез його виступу, які окреслюють дану Конвенцію: «Це визначна подія для українських лицарів і ясне свідчення наших досягнень. Успішний розвиток лицарства в Україні був би неможливий без активної праці кожного з вас, але особливо треба підкреслити значення копіткої праці  та духовного супроводу наших отців-капеланів. За що їм велика подяка…. І от сьогодні ми з вами є учасниками події, яка назавжди увійде в історію українських лицарів – Першої Національної Конвенції Лицарів Колумба в Україні».

Брат Богдан також пригадав історію становлення та розвитку Ордену Лицарів Колумба в Україні та найважливіші дати і події, а також нагадав, що у 2018 році на 136 Найвищій Конвенції у Балтіморі у присутності Блаженнішого Святослава і Архиєпископа Мокшицького, українські Лицарі отримали статус Національної юрисдикції та стали повноцінним членами серед 75 юрисдикцій ЛК в світі. Почавши п’ять років тому з декількох десятків чоловіків-лицарів, на сьогодні в Україні є 1320 ЛК, які об’єднані у 29 Радах від Самбора до Полтави, Запоріжжя, Мелітополя, Одеси, звичайно Львова, Івано-Франківська, Хмельницького, Києва та багатьох  інших міст. З цих 29 рад, 17 Рад діє при греко-католицьких парафіях та 12 – при римо-католицьких. Брат Богдан наголосив, що у 2018 році було представлено нову програму діяльності Лицарів Колумба в Україні «Віра в Дії». Вона складається з 4-х розділів: Віра, Родина, Громада, Життя. Лицарі Колумба в Україні в минулому році відпрацювали майже 32 тис волонтерських годин, з них більше половини на програми з розділу Віра. На програми благодійності витрачено більше 1,7 млн. грн. Він відзначив, що «…цією Конвенцією завершується «дитячий вік» Лицарів Колумба в Україні…. ми приймемо Регламент Національної Ради, який після затвердження Радою Директорів Найвищої Ради разом з іншими документами для Лицарів Колумба буде унормовувати нашу діяльність…. Ми разом із єпископами і священиками перебуваємо на вістрі свідчення Христа в нашому суспільстві. Від того якими ми будемо, як будемо своїм життям і діяльністю проповідувати Євангеліє, наскільки відповідатимемо запитам і потребам суспільства, залежить не тільки зростання нашої спільноти та ставлення людей до нас, але й до Церкви, до Бога та релігії загалом. Ми як члени Тіла Христового мусимо відчувати свою цінність та свою відповідальність. Мусимо шукати серед чоловіків тих, хто сповідує християнські цінності, хто не хоче жити за законами нинішнього аморального часу. Станьмо для них духовною опорою, зміцнюймо нашу братерську спільноту. Маємо розуміти, що цей шлях неминуче означає хай невелику, але жертву. Мусимо жертвувати свій час і гроші, прикладати зусилля, щоб виконати те, що від нас треба якнайкраще. Мусимо доводити своїм власним життям, що Ісусове «ярмо» насправді любе, а тягар Його легкий (пор. Мт. 11:30). Але все це лише за однієї умови: ми мусимо любити людей, бо це єдина передумова Божого благословення. Ми повинні пам’ятати основне наше завдання – творити нашу спільноту на принципах благодійності, єдності, братерства і патріотизму на благо Церкви і громади…. Преподобний Єфрем Сирійський говорить : «Не зводьте свою молитву тільки в одні слова, але нехай ваша дія буде богослужінням.»

На завершення бр. Богдан Ковалів повідомив, що Друга Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні відбудеться навесні 2020 року в м. Львові.

Представник Найвищої Ради Шимон Чишек, зачитав вітальне слово від слово від себе і від імені Ради Директорів Найвищої Ради, та запропонував переглянути відео-звернення від Найвищого Лицаря Карла Андерсона.

У вітальному слові адресованому делегатам з’їзду українською мовою бр. Шимон зазначив, що «це історична мить для Лицарів Колумба в Україні, оскільки Україна отримує цілковите визнання Статуту, Конституції та Прав, які керують згромадженням… і буде часом духовного зростання та братерської гостинності… за ці 137 років Ордену, потреба в нових лицарях є більшою, ніж будь-коли, як чоловіків-католиків, що будують сім’ї, як домашні церкви, допомагаючи нашим отцям-священникам у вірі та тим, хто потребує і заангажуватися у доброчинну діяльність, яка ґрунтується на молитві та чоловічій чесноті… Тому ставимо членський розвиток, як пріоритет для кожної Національної Ради».

Також були зачитані привітання від Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, яке зачитав канцлер Патріаршої курії о. Микола Сулима. У своєму вітальному слові Патріарх висловив слова вдячності за запрошення взяти участь у Конвенції, але сам не зміг прибути.

«Це, без перебільшення – написав Блаженніший Святослав – знакова подія, яка ввійде в історію становлення та розвитку спільноти «Лицарі Колумба в Україні». Висловлюю визнання і подяку тим, хто доклав зусиль до організації цього заходу, і всім його учасникам».

Глава УГКЦ також подякував Лицарям, що незважаючи на різні перешкоди й непевність, вони об’єдналися у спільноті «Лицарі Колумба» в єдиному пориві – у єдності та братерстві служити для потреб нашого суспільства.

Наступним привітанням та зверненням було від Митрополита Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ Володимира Війтишина, яке зачитав отець Віталій Федун, в якому відзначалося, що наша братерська організація завжди відповідає на всі виклики, які виникають у цьому сучасному світі та допомагають найбільш потребуючим у громаді, будучи «сильною опорою для священників та єпископів і виконують світський характер богослужіння», а «місія лицаря – бути світлом для світу, наслідуючи Нашого Господа Ісуса Христа, який сказав: «І пізнаєте Правду, а Правда визволить Вас». Ми, як лицарі повинні стверджуватися кожного дня у вірі і честі, своїм прикладом показуючи дорогу до життя у Христі… Своєю місією, своїми ділами та життям ми також повинні свідчити, що Церква є місцем у святості, дарованою благодаттю Святого Духа, де звершується найбільше чудо – преображення грішника у праведника».

Після звернень від Владик відбулися вибори до Національної Ради, де одноголосно були обрані наступні офіцери:

Національний Делегат – брат Богдан Ковалів;

Національний Секретар – брат Юрій Малецький;

Національний Скарбник – брат Петро Галуга;

Національний Радник – брат Іван Праворський;

Національний Вартовий – брат Микола Мостов’як.

Наступними питаннями були затвердження Регламенту, прийняття резолюцій, звітів Комітетів і бюджету на 2019-2020 братерський рік, які були проголосовані одноголосно.

Під час робочої сесії дружини лицарів мали унікальну можливість отримати майстер-клас із створення вервиць, які далі будуть передані нашим воїнам-захисникам на Сході України.

Крім того, всі подякували дружинам братів-лицарів за їхнє розуміння та підтримку, а також привітали їх з прийдешнім Днем Матері.

Після короткої перерви на каву, відбулося підбиття підсумків за минулий рік, в рамках якого було заслухано інформацію Національного директора у справах програм брата Романа Панівника та Національного директора у справах членства брата Левка Довгана, які представили діяльності місцевих Рад та осередків за минулий братерський рік.

В подальшому учасники Конвенції обговорили актуальні проблеми та завдання, які стоять сьогодні перед суспільством та Церквою та ділились враженнями від цієї історичної події.

Після закінчення робочої частини другий день Конвенції закінчився урочистою вечерею на якій панував дух єдності, братерства та патріотизму, оскільки дресс-код вечері був – вишиванка, та звучали українські народні пісні.

На третій день, 12 травня 2019 року Божественну Літургію в Архикатедральному Соборі Воскресіння Христового очолив Єпископ  Бучацької єпархії УГКЦ владика Дмитро Григорак.

Надалі, всі делегати з родинами мали сніданок в Івано-Франківській духовній семінарії, після чого учасники Конвенції відправились в дорогу до своїх Рад.

Ми ще до кінця не усвідомлюємо, наскільки це важлива подія для Лицарів в Україні та в історії християнства України, але з впевненістю можемо сказати, що всі, хто був присутнім на даній Конвенції вже увійшли в історію, як світового глобального Лицарства, так і Христової Віри в Україні.

 

Vivat Jesus!

 

Повідомив

брат Степан Джус,

Великий Лицар Ради #16250

Святого Василія Великого в місті Києві

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *