Browse By

В Україні відбулася ІІ Національна Конвенція Лицарів Колумба онлайн

9 травня 2020 року відбулася ІІ Національна конвенція Лицарів Колумба в Україні.

Внаслідок карантину через пандемію коронавірусу, робота Національної конвенції проводилася віртуально, використовуючи платформу відеозв’язку Zoom. Головував на засіданні Національний делегат Богдан Ковалів.

Засідання Національної Ради розпочалося молитвою до Богородиці, яку виголосив Національний Капелан для Лицарів греко-католиків, Екзарх Одеський  УГКЦ, Преосвященний Владика Михаїл Бубній.

Потім учасники конвенції вислухали аудіо привітання Найвищого Лицаря Карла Андерсона.

Він зокрема сказав, що хоча пандемія коронавірусу змінила наше щоденне життя, але не змінила нашої відданості принципу братерства, бо там, де з’являється потреба, з’являється також і Лицар.

Як лідери у своїй юрисдикції, ми відповідальні за мобілізацію наших сил. Він закликав всіх Лицарів допомагати братам і парафіям, підтримувати наші громади, годувати голодних і ставати донорами крові, виявляти свою Віру через вчинки.

Напередодні Страсного Тижня Лицарі оголосили багатомільйонну кампанію, ціллю якої є підтримка найбільш постраждалих громад, які є найбільш потребуючими.

Зокрема, Карл Андерсон повідомив, що у Римі, у ватиканській лікарні Дитятка Ісуса, Орден допомагає створити палату для немовлят, заражених коронавірусом.

Лицарі з гордістю фінансували трансляцію з богослужінь Страсного Тижня за участі Папи, а також з історичного благословення Urbi et Orbi, даного Риму і світові як відповідь на пандемію.

Карл Андерсон сказав: «Цього братнього року Лицарі Колумба перетнули межу двох мільйонів членів. Сьогодні Лицарі Колумба пропонують католицьким чоловікам дорогу учнів Христа – дорогу, означену дороговказами Благодійності, Єдності і Братерства…

У минулому році брати Лицарі перерахували понад 185 мільйонів доларів на діла милосердя і присвятили їм понад 76 мільйонів годин служби. Ми нагодували голодних, дали притулок бездомним, оплатили понад 8,5 тисяч візків для інвалідів і одягнули в куртки понад 117 тисяч дітей».

У своєму привітання Найвищий Лицар згадав про інші програми благодійності, які звершують Лицарі у всьому світі.

Завершив свій виступ Карл Андерсон словами: «Нехай Слуга Божий отець Маꥳвні і Матінка Божа Гваделупська заступається за нас всіх. Віват Ісус!».

Від Найвищої Ради українською мовою виступив Шимон Чишек.

Він передав щирі вітання від них і Найвищого Лицаря. Висловив вдячність українським Лицарям за їхнє лідерство та подякував капеланам за духовну підтримку і допомогу Лицарям. Шимон Чишек звернув увагу, що за великими цифрами благодійності, які навів Найвищий Лицар, є й велика праця українських чоловіків-Лицарів, яка є більш видимою під час пандемії. Зокрема, у минулому році українськими Лицарями було відпрацьовано 56,6 тис волонтерських годин та витрачена майже 2,5 млн грн на благодійність та діяльність Ордену.

У моменти кризи видно яким ти є Лицарем. Це наше покликання бути не тільки чоловіком, але й лідером. Якщо не ти, то хто?

Шимон Чишек підкреслив, що діяльність Лицарів Колумба в Україні дає певність, що Орден буде розвиватися й далі, а отець Маꥳвні пишався би нами як своїми братами.

На завершення свого вітання, Шимон Чишек разом із Найвищою Радою подякував Лицарям Колумба в Україні за діяльність в дусі Благодійності, Єдності та Братерства, християнське свідчення віри, яке є ключовим в час кризи.

Із вітальним словом до учасників Національної конвенції звернувся Національний Капелан для Лицарів римо-католиків, Архиєпископ Митрополит Львівський, РКЦ, Мечислав Мокшицький.

Він підкреслив, що навіть використовуючи таку форму спілкування, як у нашій віртуальній зустрічі, ми не повинні втрачати духа єдності, не почуватися далекими один від одного, бо ми об’єднані спільною дорогою служіння Богові і виконання заповіді любові до ближнього.

Спільнота Лицарів Колумба є доброю справою для церкви, бо вона в ім’я Ісуса Христа, робить Євангеліє живим і діяльним.

 Митрополит підкреслив, що він отримує багато повідомлень,  які свідчать про велику допомогу Лицарів у парафіяльному житті, підтримку потребуючих.

Архієпископ Мокшицький закликав Лицарів пам’ятати слова святого Івана Павла ІІ, який сказав, що ми повинні виплисти на глибінь Віри, Надії та Любові. Нехай наша Віра проявляється у наших ділах. У цьому нехай підтримує нас і керує нами сам святий  Іван Павло ІІ, Папа який зміг обновити обличчя  нашого світу.

На завершення Митрополит повторив своє запрошення провести наступну конвенцію Лицарів Колумба у Львові та благословив учасників конвенції.

Із зверненням до делегатів і гостей конвенції виступив Національний Капелан для Лицарів греко-католиків, Преосвященний Владика Михаіл Бубній.

«Така незвична для нас по формі віртуальна конвенція, проходить Пасхальному часі, тому просімо Воскреслого Христа, щоб Він допоміг нам подолати цей смертоносний вірус, і подарував нам мирне і спокійне життя, щоб ми змогти й надалі, як і раніше, ефективно розвиватися і проявляти свою християнську віру в ділах милосердя та в служінні ближньому».

Лицарі Колумба є людьми Віри і добрих справ. Тому гаслом нашої діяльності є «Віра в дії». «Віра, коли діл немає, мертва сама в собі і не приносить плоду. Як тіло без душі є мертвим, так само й віра без діл мертва» (Як. 2, 14-26).

Ваші таланти, зусилля і час присвячені для служіння Церкві, місцевим громадам, сім’ї, молоді та співбратам Лицарям на засадах Благодійності, Єдності і Братерства, є нічим іншим, як тим дорогоцінним плодоносним скарбом, який відкладається там, де: ані міль, ані іржа, не нищать, і де злодії не підкопують і не крадуть. Бо де твій скарб, там і буде твоє серце, каже Христос.

Преосвященний Владика підкреслив важливу роль капеланського служіння у місцевих радах, духовний супровід Лицарів та їх сімей через реколекції, прощі та духовні науки.

Потрібною для покращення капеланського служіння була перша національна зустріч капеланів  у Брюховичах минулого року. Маємо надію, що такі зустрічі будуть мати своє продовження і надалі.

Слід особливо підкреслити, що минулого року, задля молитовної підтримки переслідуваних у світі християн, розпочалося неймовірне паломництво разом з іконою “Матері Божої Помічниці Переслідуваних Християн” по парафіях, в яких присутні ради та осередки Лицарів Колумба.

Преосвященний Владика Михаіл побажав, щоб сьогоднішня зустріч була  успішною, плодоносною і Богом благословенною, через заступництво Богородиці, під чий особливий Покров ми вдалися через молитву на початку зустрічі.

На завершення Преосвященний Владика побажав бути плодоносними і збирати собі скарби у небесній Скарбниці та поблагословив  учасників конвенції.

Згідно із звітом Акредитаційного Комітету, який представив Національний Секретар Юрій Малецький, у засіданні беруть участь 62 делегати з правом голосу та 9 гостей. Всього учасників – 72.

Національна Рада затвердила Протокол першої Національної конвенції, яка відбулася у 2019 році в Івано-Франківську а також звіти Національних офіцерів.

Національна Рада одноголосно обрала новий склад Національних офіцерів.

  • Юрій Малецький обраний Національним Делегатом;
  • Петро Галуга обраний Національним Секретарем;
  • Андрій Мельник обраний Національним Скарбником;
  • Микола Мостов’як обраний Національним Радником;
  • Олександр Бруневич обраний Національним Вартовим.

Обрані Національні офіцери Української юрисдикції будуть виконувати свої обов’язки в часі каденції, яка почнеться  1 липня 2020 року і триватиме до 30 червня 2021 року.

Лицарі вирішили ще ряд організаційних питань, затвердили Резолюції щодо діяльності Лицарів та бюджет на наступний братерський рік.

Новообраний Національний Делегат Юрій Малецький оголосив, що наступна конвенція відбудеться навесні 2021 року у Львові.

На завершення засідання Національний Капелан для Лицарів римо-католиків, Архиєпископ Митрополит Львівський, РКЦ, Мечислав Мокшицький промовив молитву за канонізацію отця Маꥳвні.

У заключному слові Національний делегат Богдан Ковалів, який сім років тому очолив першу в Україні Раду Лицарів Колумба при Патріаршому соборі УГКЦ, був першим Територіальним та Національним делегатом, подякував братам-Лицарям, з якими пройшов шлях від першої ради і декількох десятків перших Лицарів до повноцінної юрисдикції, яка об’єднала 1600  активних чоловіків-католиків в 33 радах в греко і римо-католицьких парафіях на всій території України.

Але, «Усьому час-пора, і на все слушна хвилина під небом» (пор. Проп 3,1). Тому, сказав Богдан Ковалів, що для нього настав такий момент служіння, коли він вирішив передати молодшим Лицарям провід нашого українського ордену Лицарів Колумба, залишаючись, в міру своїх сил, активним її членом.

Він подякував Богові за ці чудові роки, коли йому було дано дбати про розвиток чоловічої спільноти, та за те, що не залишав його самого, посилаючи щирих друзів Лицарів, з якими вони разом розвивали наш орден.

Подякував Блаженнішому Святославу Шевчуку за його благословення на служіння, підтримку нашої братерської спільноти, Національним Капеланам Архиєпископу Мечиславу Мокшицькому та Єпископу Михаілу Бубнію за духовний провід, та їхній особистий внесок у створення нових рад.

Подякував за багатолітню плідну співпрацю, становлення, зростання і визнання у світі ордену ЛК в Україні Шимону Чишеку, Лєшеку Ваксмундські, отцю Володимиру Мальчину, Національним офіцерам, капеланам та всім братам-Лицарям.

На завершення свого прощального слова, Богдан Ковалів побажав успішної праці новобраним Національним офіцерам і попросив Божого благословення нам усім у волонтерському служінні.

ВІВАТ ІСУС!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *