Browse By

У Львові відбулася ІІІ Національна Конвенція Лицарів Колумба

15 травня 2021 року у Брюховичах, що біля Львова відбулася ІІІ Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні.

Традиційно, день Конвенції розпочався зі Святої Літургії, яку очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький у співслужінні з Капеланами. На цій Літургії моляться за усіх померлих Лицарів.

Після Літургії розпочала свою роботу ІІІ Національна конвенція. Через пандемію коронавірусу, робота Національної Конвенції проводилася частково віртуально, використовуючи відеозв’язок. Головував на засіданні Національний Делегат Юрій Малецький.

Засідання Національної Ради розпочалося молитвою до Богородиці, яку виголосив Національний Капелан для Лицарів римо-католиків, Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Опісля, учасники конвенції переглянули відео привітання Найвищого Лицаря Патріка Келлі. У своєму зверненні Патрік Келлі звернув увагу не те, що зараз ми маємо велику радість молитися про заступництво до блаженного Майкла Макґівні. Беатифікуючи нашого засновника, церква ясним чином благословила і підтвердила його бачення. Завдяки Лицарям Колумба, в минулому братньому році було пожертвувано 187 мільйонів доларів США на благодійність та понад 77 мільйонів годин волонтерської праці. Зокрема, Патрік Келлі закликав ради прийняти план відновлення після Covid-19 для того, щоб як найшвидше зміцнити Орден і церкву. «Коли подорожі стануть знову можливими, я відвідаю як найбільше юрисдикцій, і хочу почути про потреби Лицарів особисто. Багато сімей бажають зберегти свої шлюби, а своїх дітей католиками серед все більш ворожої культури. Лицарі Колумба покликані бути поруч з ними, як зразкові чоловіки та батьки» – наголосив Патрік Келлі.

Переглянути привітання Патріка Келлі можливо за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5rAAUOVKn70

Національний Капелан для Лицарів римо-католиків, Архієпископ Мечислав Мокшицький у своєму зверненні навів кілька роздумів, які є результатом оголошеного Церквою Року святого Йосифа.

«Багато чоловіків цікавляться, як бути добрим і де шукати взірців для наслідування? Чи існує якась модель доброї людини взагалі? Тим, хто здатний промовити до сучасної людини, може бути святий Йосиф. У Писанні немає ані слова святого Йосифа, але про багатство цієї особи свідчать його вчинки. Святий Йосиф завдяки своїй глибокій вірі, вираженій у справах, став прикладом доброго чоловіка та батька, він був людиною, яка повноцінно прожила своє життя. Також спільна праця в сім´ї та виконання домашніх справ виражає пошану до людської праці. Як лицарі Колумба, а найголовніше як християни, ми повинні пам’ятати, що повинні працювати краще за тих, хто не є християнами, і так чином приводити їх до Бога власним прикладом. Тож просімо Господа, щоб ми були добрими християнами, вірними у своїх діях та поставах. Нехай у цьому допомагає нам святий Йосиф, добрий батько, сильний вірою в Бога, чесний і надійний працівник, а над усе Опікун Святої Церкви.» – наголосив Архієпископ Мечислав.

Національний Капелан для Лицарів греко-католиків, Екзарх Одеський, Преосвященний Владика Михаїл Бубній у своєму зверненні, яке зачитав отець Василь Білаш наголосив, що хоча останній рік був дуже складним не тільки для нашого українського суспільства, але й для всієї світової спільноти з приводу цієї смертоносної пандемії, однак для нашої братерської спільноти Лицарів Колумба він став по особливому історичним і радісним. Господь своїм “променем любові з небес”, в особі Святішого Отця відвертає щоденний наш погляд від прикрих новин з приводу зараження Covid-19 чи інших подібних страждань, і вливає у наші серця наче подих свіжого повітря радісну новину, осяяну відчуттям великої радості й надії. Адже, наприкінці минулого року 31 жовтня, Папа Франциск своїм Апостольським листом офіційно зараховує нашого засновника отця Майкла Макґівні, до лику блаженних, тим самим даруючи нам, Лицарям Колумба, особливого небесного Покровителя і Заступника перед Господом в усіх наших потребах, так духовних, як і дочасних. Я думаю, що ця радісна новина торкнулася серця кожного Лицаря, і цю радість ми з Вами розділяли в подячній Літургії в Києві, дня 7 листопада 2020 року Божого.

Ще однією радісною і знаковою подією для нас цього року є Видання (переклад) українською мовою книги Карла Андерсона і Монсеньйора Едуардо Чавеса “Гваделупська Богородиця: Матір цивілізації Любові”. Незабаром вона потрапить вже до ваших рук та осель і ви матимете можливість рідною мовою ознайомитися з цією унікальною чудотворною святинею, яку Католицька церква вшановує як один із найбільш нерукотворних образів Матері Божої, наукові дослідження якого, просто приголомшують. Нікому із вчених за стільки років, так і не вдалося розгадати усі її секрети. А Вона – Гваделупська Богородиця – являється покровителькою нашої братерської організації “Лицарі Колумба”!

До учасників Конвенції звернувся представник Найвищої Ради Шимон Чижек. «Разом з Лешком Ваксмундським передаю вітання від Найвищого Лицаря Патріка Келлі. Більше того, я б також хотів виразити вам вдячність. Ми вдячні за ваше служіння. Дякую також вам, капелани, що супроводжуєте Лицарів. Найвищий Лицар згадав про багато досягнень нашої організації. Я повторю за Найвищим Лицарем: дякую за вашу працю в цьому братньому році.

Національна рада показала справжнє керівництво в часі, коли воно було найбільше потрібне. В часі пандемії ви показали, в чому полягають наші принципи. В часі труднощів, ви показали дорогу вперед.

Локальні ради і ви, їхні члени, показали, що програма „Не залишай ближнього в потребі” не є тільки фразою, але тим, що ви робите кожного дня.

Ви показали, що там, де є потреба, там є і Лицар. Ви передали великі кошти на допомогу іншим. Ви пропрацювали в минулому братньому році понад 50 000 годин.

Багато інформації про діяльність рад з України дійшло до Найвищої ради:

 • Про збір і розповсюдження продуктів для потребуючих і великих родин, між іншим в часі Великодніх свят. Про збір одягу для дитячих будинків. Цю збірку зробили дружини Лицарів!
 • Про підтримку для військових лікарень і для вдів.
 • Про стипендії для семінаристів.
 • Про підтримку для священиків.
 • Про втішання тих, які переживають важкі хвилини.
 • Про участь у молитві за кінець пандемії.
 • Про підтримку неповносправних дітей – рада в Золочеві отримала за це нагороду Найвищої ради.

Багатьма різними способами ви показали те, що в Ордені найкраще.

На закінчення я хотів би також подякувати дружинам Лицарів. Як дружини ви займаєте особливе місце: ми знаємо про вашу посвяту і підтримку для ваших чоловіків в їхній праці для Ордену. Без вашої підтримки і без вашої участі ми не могли б досягнути того, чого ми досягнули.

Дорогі Брати, ще раз вітаю вас, з цим винятковим роком. Отець Макґівні пишався б вами. Для мене честь називати вас Братами Лицарями.» – сказав у промові Шимон Чижек.

Далі, учасники Конвенції перейшли до виборів Національних Офіцерів.

Згідно із звітом Акредитаційного Комітету, який представив Національний Секретар Петро Галуга, у засіданні взяли участь 51 делегат з правом голосу та 4 Національних Офіцери. Всього – 55 делегатів з правом голосу.

З промовою звернувся Національний Делегат Юрій Малецький, який подякував своєму попереднику брату Богдану Коваліву, Національним Капеланам, Капеланам та всім Лицарям за бездоганну роботу в часі пандемії. Брат Юрій висловив жаль, що багато наших братів у цьому братньому році відійшли до дому Господнього. Незважаючи на пандемію, у цьому братерському році, до наших лав долучилося понад 200 чоловіків, і сьогодні наш Орден нараховує вже більше 1800 членів. За минулий рік нашою юрисдикцією, було витрачено на благодійність більше 1 мільйона 600 тисяч гривень та понад 28 тисяч годин волонтерської праці. Також, брат Юрій згадав про важливість беатифікації нашого засновника отця Майкла Макґівні, та про те, що в Україні присутні мощі блаженного.

Національна Рада одноголосно переобрала новий склад Національних офіцерів:

 • Юрій Малецький переобраний Національним Делегатом;
 • Петро Галуга переобраний Національним Секретарем;
 • Андрій Мельник переобраний Національним Скарбником;
 • Микола Мостов’як переобраний Національним Радником;
 • Олександр Бруневич переобраний Національним Вартовим.

Переобрані Національні офіцери Української юрисдикції будуть виконувати свої обов’язки в часі каденції, яка почнеться  1 липня 2021 року і триватиме до 30 червня 2022 року.

Переобраний Національний Секретар Петро Галуга оголосив, що наступна конвенція відбудеться навесні 2022 року в Тернополі.

Лицарі вирішили ще ряд організаційних питань, затвердили Резолюції щодо діяльності Лицарів та бюджет на наступний братерський рік.

На завершення засідання Національний Капелан для Лицарів римо-католиків, Архиєпископ Мечислав Мокшицький промовив молитву.

На завершення, в неділю 16 травня 2021 року у храмі святого Климента Папи, Лицарі взяли участь у подячній Літургії, яку очолив Преосвященняй владика Володимир Груца.

Світлини Сергія Якубовського

ВІВАТ ІСУС!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *