Browse By

Відбулася Друга Всеукраїнська проща Лицарів Колумба

11-12 листопада у Санктуарії Матері Божої Бердичівської відбулось Всеукраїнське паломництво Лицарів Колумба, в якому взяли участь понад 70 паломників з усієї України, представники Римо-Католицької Церкви та Греко-Католицької Церкви. Зокрема, зі Львова, Києва, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Запоріжжя, Золочева, Бучача, Гнівані та інших осередків.

Під час програми для лицарі та їх дружини мали можливість відвідати місто і помолитись у соборі перед іконою Бердичівської Божої Матері.

У суботу Святу Месу очолив єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Едвард Кава. У своїй проповіді єпископ закликав чоловіків бути «справжніми Божими лицарями, міцними вірою, а не зброєю цього світу», щоби надати українському суспільству Божого характеру.

«У часи суспільної нестабільності саме ви можете допомогти досвідчити стабільність Божу. Особливо сьогодні це завдання стає перед Церквою — і Римо-Католицькою, і Греко-Католицькою», — наголосив єпископ Едвард.

“Дорогі брати, Лицарі Колумба! Бог дав вам це покликання, харизму, щоби відродити міцний християнський дух у нашому народі, щоби ви своїм прикладом і своєю вірою задавали тон життя, якого всі люди потребують.

Ми маємо що дати світові, як християни, віруючі люди, як Католицька Церква. Якщо ми дозволимо Богові діяти через нас, Він зможе багато змінювати в нашому суспільстві. Україна сьогодні спрагла живої віри, справжнього свідоцтва і любові – глибокої та щирої, яку може дати тільки Бог.

Це велика відповідальність, але якщо Бог за нас — хто проти нас? Якщо ми міцно укорінені в Бозі, то зможемо бути тим фундаментом нашого нового майбутнього, побудованого на заповідях Божих, Слові Божому, єдності, любові, злагоді, пробаченні і всіх християнських вартостях, які ми маємо в серці і яких прагнемо”.

 

У каплиці під храмом відбулася ініціація братів-лицарів на другий і третій ступені – Єдності і Братерства, перейшовши на які, брати взяли на себе відповідальність плекати в своєму житті відчуття братерської єдності і спільності у діяльності і в повсякденному житті, підтримувати одне одного у труднощах і викликах щоденного життя. 

У неділю прочани знову зустрілись на Святій Месі в соборі Бердичівської Богоматері. Месу очолив владика Віталій Кривицький, ординарій Києво-Житомиський у співслужінні отців капеланів як римсько, так і греко-католицької Церкви. У своєму слові владика Віталій закликав братів-лицарів бути мужніми ставати на бік добра. На основі євангелького читання про мудрих і немудрих дів проповідник зазначив, що одних і других було рівне число. Отже, відповідь на запитання, що переважить у світі (буття з Богом чи без Нього) залежить від конкретної відповіді кожного з нас. Владика побажав, щоб цієї оливи мудрості і мужності нікому з нас не бракувало в щоденному житті.

На завершення Літургії Регіональний делегат бр. Іван Праворський урочисто зачитав Акт посвяти Божій Матері усіх Братів-Лицарів, їхніх родин і усього українського народу.

Після Літургії усі учасники прощі мали ще спільну зустріч, на якій о. капелан з Хмельницького Анатолій Білоус виголосив духовну науку про три сфери, в яких лицар має бути справжнім лицарем, а саме – сім’я, суспільство і Церква. Опісля кожен з братів мав можливість поділитися своїми поглядами на насущні суспільні і церковні справи і на виклики, які стоять перед чоловіками-католиками. Всі учасники поверталися до своїх домівок, наповнені радістю від пережитої прощі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *