Browse By

Введення в уряд нових офіцерів Лицарів Колумба Ради №16417 (м. Хмельницький)

     10 червня 2018 року у костелі Христа – Царя Всесвіту (м. Хмельницький) після урочистої Літургічної Служби, яку відправив отець-настоятель Анатолій Білоус, відбулася церемонія прийняття в уряд нових офіцерів Лицарів Колумба Ради №16417.

     На Літургічній Службі були присутні священики, Лицарі Колумба з родинами та парафіяни. У своїй промові о. Анатолій Білоус, який є капеланом Ради Лицарів Колумба №16417, відмітив важливу роль Лицарства у їхньому служінні Церкві, людям та суспільству. Він наголосив, що сьогодні, коли у світі прогресує насильство, ворожнеча, несправедливість та інші негаразди,  люди та суспільство потребують захисту та підтримки. Лицарі Колумба своїм служінням показують приклад, особливо чоловікам, милосердя, єдності, братерства та патріотизму. Дотримання цих, здавалося би простих, основних засад Ордену дозволяє зробити дуже багато добрих справ для процвітання Віри в серцях людей, для полегшення страждань хворих та убогих, для зростання християнської молоді та багато інших добрих справ. Отець-настоятель подякував Лицарям за їх служіння Церкві, суспільству, за допомогу священикам та інші добрі справи. Він, також, заохотив чоловіків, які не є Лицарями, вступати до Ордену: «Це допоможе Вам укріпити себе та інших у Вірі, зміцнити сім’ю та родину, стати милосерднішим, реалізувати Ваші можливості та знайти своє місце у суспільстві. А найголовніше – отримати благословення та ласку Божу у всіх Ваших добрих намірах та ділах».

     Особливу подяку о. Анатолій висловив дружинам та сім’ям Лицарів. Він наголосив, що завдяки їх підтримці Лицарям набагато легше і простіше виконувати свою працю в Ордені. А деякі задачі без підтримки дружин Лицарям було би вирішити значно складніше, а подекуди і неможливо.

     На завершення Служби Божої всі присутні отримали Боже благословення.

     Церемонію прийняття в уряд нових Офіцерів Лицарів Колумба №16417 розпочав регіональний делегат брат Ян Праворський із висловлення слів подяки офіцерам, які залишають свої посади в уряді за їх сумлінну та наполегливу працю. Він звернувся зі словами вітання до офіцерів що вступають на свої посади. Побажав натхнення, терпіння та мудрості. Також він висловив слова подяки дружинам Лицарів за підтримку своїх чоловіків у їхньому служінні.

     Новопризначені офіцери склали урочисту обітницю, що будуть сумлінно і добросовісно виконувати покладені на них обов’язки й підпорядковуватися конституції та законам Ордену Лицарів Колумба.

     Після церемонії прийняття капелан Ради о. Анатолій Білоус привітав всіх присутніх із урочистою подією та наголосив, що Орден Лицарів Колумба це – християнське братство, яке об’єднує практикуючих чоловіків-католиків різного віку, Служіння Богу яких розпочиналося у різні часи.

 

   Прикладом відданого служіння Богу в Раді є брат Франц Присяжний та брат Тадеуш Сова. Для присутніх були показані презентації в яких розповідалося про їх життя та Служіння Богу. Історія життя наших братів показує, що незважаючи на всі негаразди, які їх спіткали, але завдяки Вірі, яку мали і якій не зрадили, вони завжди мали опіку та ласку Божу.

     Про брата Франца Присяжного можна сказати, що його життя це Служіння Богу, родині, Батьківщині. Народився у католицькій родині, яка була репресована: батько Людвіг був розстріляний, мати Юлію – вислали.

Ті хто дали Віру: батько Людвіг та мати Юлія.

     З самого дитинства зазнав переслідування радянської влади за Віру, але завдяки своїй незламній Вірі в Бога з честю виніс всі негаразди та випробовування. Служив у війську, одружився, працював на різних підприємствах, закінчив свою трудову діяльність викладачем вищої категорії. На протязі свого життя зберіг Католицьку Віру та передав її своїм дітям, онукам та правнукам.

Брат Франц Присяжний з онуками.

 

     Зараз, незважаючи на свій поважний вік, веде активне життя в Лицарстві та суспільстві, що підтверджується великою кількістю нагород та відзнак. Хотілося б відмітити той факт, що наш брат Франц є найстаршим волонтером області та активно допомагає підвищувати патріотизм в суспільстві.

     За велику жертовність праці Літургічного Служіння брата Франца Присяжного, його служіння Ордену Лицарів Колумба, людям та суспільству складаємо Господу Богу подяку.

 

     Лицар Тадеуш Сова присвятив 60 років свого життя Літургічному Служінню.

     Брат Тадеуш походить із великої та поважної католицької родини, яка мешкала у Проскурові і за радянської влади була репресована: батько Адольф та мати Францішка були вислані. Незважаючи на тяжкі часи батьки зуміли передати своєму сину Віру з якою він більше не розлучався і якій ніколи не зраджував.

Ті хто дав віру Тадеушу: батько Адольф та мати Францішка.

     Завжди брат Тадеуш показував приклад служіння Богу, людям, суспільству. У 2018 році минає 60 років Літургічного Служіння брата Тадеуша, під час якого він зустрічався та спілкувався із великою кількістю людей даючи Свідоцтво Віри та показуючи приклад сумлінного служіння Церкві.

Філяри духовності: о. Антоній Борисович, о. Хоміцький. Гречани, 1950 р.

 

о. Хоміцький, о. Ян Ольшанський,1949-1950 р.р.

 

о. Ян Ольшанський, о. Потурейко, органіста Збишек. Гречани, 1964 р.

 

о. Ян Ольшанський з парафіянами. с. Маниківці 1970 р.

 

     Кожного дня Тадеуш Сова присутній на Служінні у костелі та веде активне парафіяльне життя і незважаючи на свій поважний вік приймає участь у паломництвах, громадських заходах,  житті Ордену Лицарів Колумба і завжди дає Свідоцтво Віри.

     За його велику жертовність праці Літургічного Служіння, служіння Ордену Лицарів Колумба, людям та суспільству складаємо Господу Богу подяку.

     Отець Анатолій Білоус передав, від Ради Лицарів Колумба, нашим братам Тадеушу та Францу подарунки та ще раз подякував їм за їх жертовне служіння Богу, Ордену та Батьківщині.

     На завершення відбулося святкове частування на якому брати-лицарі ділилися своїми думками, побажаннями та планами на майбутнє Служіння.

      Vivat Jesus! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *