Browse By

Затонулий скарб

Євангелізація католиків, які відійшли від Церкви, починається з того, щоб допомогти їм відновити віру в глибині їхніх сердець.

Найвищий Капелан Архиєпископ Вільям Е. Лорі

У 1708 році, в Карибському морі біля берегів Колумбії, затонув військовий корабель «Сан-Хосе». Навантажений золотом, сріблом та смарагдами, він був частиною іспанського скарбового флоту, що зіткнувся з британськими військовими кораблями. Під час битви «Сан-Хосе» спалахнув полум’ям. Коли могутній корабель пішов на дно, загинуло близько 600 осіб, серед яких був і капітан.

Лише дев’ять років тому водолази та морські археологи знайшли «Сан-Хосе», і багато його скарбів і артефактів збереглися неушкодженими. Відтоді були зроблені спроби видобути ці предмети, вартість яких зараз оцінюється приблизно в 20 мільярдів доларів.

Ми можемо лише уявити, скільки зусиль було докладено для того, щоб знайти уламки та ідентифікувати загублене судно, а також який досвід буде потрібен для того, щоб підняти його скарби з глибини. Хоча водолази відіграють вирішальну роль, цей подвиг не був би можливий без наукової та технічної допомоги багатьох інших фахівців, не кажучи вже про фінансову підтримку.

Багато людей не усвідомлюють цінності втраченого скарбу. (…) Можливо, перший виклик в євангелізації — це переконати тих, хто не є в Церкві або ледь ідентифікує себе з нею, що їхня віра варта того, щоб її відновити.

Ви можете подумати: «Це цікаво, але яке це має відношення до теми?» Ось у чому справа. Моє найбільше занепокоєння, про яке я щоденно молюся, полягає в тому, що велика кількість католиків або сповідують свою віру без жодних зобов’язань, або взагалі припинили її практикувати. Багато хто відмовився від справжньої віри в Бога, отриманої під час хрещення, замінивши її на помилкові світські цінності.

Їхня втрачена віра подібна до затонулого скарбу, захованого під шарами мулу. Як вона потрапила туди? Можливо, вона потонула через неуважність або невірність капітанів і членів екіпажу на борту човна Петра — Церкви. Можливо, вона стала жертвою ідеологічних війн. Коли релігійна віра стає служницею ідеологій правих чи лівих, у серцях і умах виникає плутанина. Віра також втрачається через поганий приклад, сімейні травми, відволікання та тривоги повсякденного життя, а також через спокуси гріха — особливо коли ці спокуси перетворюються на звичку і стають частиною нашого повсякдення.

Багато людей не усвідомлюють цінності скарбу, який вони втратили. Можливо, вони ніколи не пізнали красу та дивовижність Божої любові, ані не зустрічалися з Христом глибоко особисто. Тим паче, вони не усвідомлюють, наскільки близьким є Господь у Святому Писанні та Таїнствах. Євангелізація полягає в тому, щоб допомогти іншим відкрити радість Євангелія, радість ділитися вірою з іншими в сопричасті Церкви.

Отже, перший виклик в євангелізації, мабуть, — це переконати тих, хто не є в Церкві або ледь ідентифікує себе з нею, що їхня віра варта того, щоб її відновити. Якщо з благодаті Святого Духа вони це приймають, то наступним кроком є ​​занурення в глибини свого серця і душі, де Святий Дух допоможе їм знайти затонулий скарб віри і підняти його на поверхню. Лише при денному світлі відкривається правда, краса і доброта віри.

Що це означає для нас, Лицарів Колумба? Це, безумовно, вказує на ініціативу Cor молитву і формацію, які, підкріплені братерством і дружбою, допомагають нам зануритися глибоко в наші серця, де заховані скарби віри. Так само, як потрібно багато водолазів, щоб знайти затонулий корабель і його скарби, так  потрібні братерство і дружба, щоб зануритися в глибокі води серця. І так само, як водолази покладаються на підтримку команди, так і Лицарі Колумба пропонують необхідну підтримку через свої принципи благодійності, єдності та братерства, а також через різноманітні ресурси. Таким чином, ініціатива Cor — це конкретний спосіб допомогти тим, хто практикує віру, зануритися глибше, а тим, чия віра залишається прихованою, відкрити її заново.

Поле скарбів величезне! Пливімо на глибину!


Посилання на оригінал: Sunken Treasure
Переклад: Соломія Карпів (Львів, Україна)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *