Browse By

8 липня 2021 року відбудеться презентація книги “Гваделупська Богородиця”

З ініціативи Лицарів Колумба та видавництва св. Павла 8 липня 2021 року, відбудеться презентація книги під назвою “Гваделупська Богородиця. Матір цивілізації Любові” авторства професора Карла Андерсона, Найвищого Лицаря Ордену Лицарів Колумба та каноніка базиліки Діви Марії Гваделупської о. Едуардо Чавеса Санчеса. Книгу представлять капелани Лицарів Колумба в Україні – архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит та єпископ Одеський екзарх Михайло Бубній.

«Багато спільного між історією об’явлень у Гваделупі та історією української нації мають для мене значущий сенс. Вірні в Україні люблять Богородицю. Вони шукають її, довіряють їй і кличуть її в часи смутку», – сказав єпископ Владика Браян Байда, екзарх Саскатунський, Апостольський адміністратор Торонтської єпархії, автор передмови до української версії книги, який надихнув Лицарів Колумба видати цю книгу в Україні. Єпископ Байда наголошує, що фігура Гваделупської Богородиці не є чужою для християн в Україні. Її образом можна милуватися в Києві та Львові. “Я почув, що якби католики в Україні могли читати про неї своєю мовою, то я зробив би свою скромну частину того, що в планах Богородиці “, – додав він.

Книга розповідає історію культу Гваделупської Матері Божої від 16 століття до наших днів та про роль, яку її послання відігравало – та продовжує відігравати – у процесі динамічних релігійних та культурних змін на американському континенті. Дивлячись на Гваделупську Діву, як на візерунок Церкви, і на св. Хуана Дієго, як символ усього віруючого люду, автори вказують обличчя Церкви, яке перемінюється. Вони також вказують на те, що послання Богородиці мало не лише історичне значення, а й те, що воно стосується і сучасних проблем.

Карл Андерсон – колишній Найвищий Лицар, протягом 20 років був лідером найбільшої міжнародної спільноти католицьких чоловіків – Лицарів Колумба. На початку свого служіння він доручив Лицарів Колумба Гваделупській Богородиці, зробивши її покровителькою Ордену. Співавтор книги, монсеньйор Едуардо Чавес, є істориком Церкви, співзасновником і ректором Вищого інституту Гваделупських досліджень, а також каноніком базиліки Гваделупської Богородиці в Мехіко. Він був постулятором у канонізаційному процесі св. Хуана Дієго.

Прем’єра книги відбудеться 8 липня о 19:30 у каплиці Розена, за адресою вул. Винниченка 32 у Львові. Читачі матимуть змогу почути презентацію капеланів Лицарів Колумба в Україні – архієпископа Мечислава Мокшицького, Львівського митрополита та єпископа Михайла Бубнія, екзарха Одеського. Будуть присутні також представники Найвищої Ради Лицарів Колумба. Книгу можна буде придбати під час заходу. ЇЇ також можна замовити на веб-сайті Видавництва Святого Павла (https://shop.sviatyipavlo.com/dlya-doroslikh/236-gvadelupska-bogorodicya.html). Переклад книги українською мовою Ірини Іванкович.

Каплиця Розена є символічним місцем для Лицарів в Україні – у 2012 році в ній народилась перша спільнота Лицарів в нашій країні: до ордену Лицарів були прийняті Блаженніший Святослав Шевчук та Архиєпископ Мечислав Мокшицький. Ця церемонія стала початком усіх Лицарських спільнот в Україні.

Лицарі Колумба – найбільша католицька чоловіча організація у світі. Громаду заснував о. Майкл Макгівні – беатифікований у 2020 році Папою Франциском. Він у 1882 році в Нью-Хейвені, США, зібрав групу чоловіків, які бажали підтримувати один одного та зростати в католицькій вірі. Їх основні принципи: милосердя, єдність, братерство та патріотизм. Лицарі діють у кількадесяти країнах світу та мають понад 2 мільйони членів. Вони присутні в Україні вже 9 років і налічують понад 1800 членів, які діють у 40 парафіях у кількох римо-католицьких дієцезіях та греко-католицьких єпархіях.

З детальною інформацією про книгу  можна ознайомитисчя на веб-сторінці Ґваделупська Богородиця (divamaria.net)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *