Browse By

IV Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні

14 травня 2022 року Божого відбулася IV Національна Конвенція Лицарів Колумба. Через воєнний стан в Україні даний захід проходив в онлайн форматі.

Зустріч, як завше розпочалася з молитви, яку провадив Національний капелан, Архиєпископ Львівський Римсько-Католицької Церкви в Україні Мечислав Мокшицький. Усі разом молилися за мир та припинення жорстокої війни в Україні.
Головував на засіданні Національний Делегат Юрій Малецький, котрий наголосив на важливі правила та особливість даної Конвенції для українських Лицарів, яка відбувається під час повномасштабної війни.

Згодом переглянули відео-звернення Найвищого Лицаря Патріка Келлі в якому він дякував Лицарям, котрі долучаються до проектів та є їх ініціаторами, зокрема в часі пандемії. Він також закликав усіх до духовної та матеріальної підтримки України, яка страждає від загарбницького вторгнення росії. Найвищий Лицар подякував усім тим, хто є солідарний з українцями і всіляко допомагає їм. Також нагадав про важливість постаті блаженного Майкла Маꥳвні в житті кожного з лицарів: «Ми є його духовними спадкоємцями і повинні відповісти на цей заклик »

Згодом, до братів Лицарів звернувся Національний Капелан для Лицарів римо-католиків, Архієпископ Мечислав Мокшицький.
Він дякував усім тим, хто активно залучений до діяльності на допомогу Україні. Архиєпископ нагадав про те, що цією працею «ми будуємо тут Царство Боже на землі і ми є тими свідками Євангеліє, ми є тим світлом, яке виблискує тут на землі». Також він підбадьорив та заохотив не розчаровуватися і не втрачати сенсу, адже всі ми тут працюємо задля великої справи.
Національний Капелан для Лицарів греко-католиків, Екзарх Одеський, Преосвященний Владика Михаїл Бубній звернувся до учасників зі словами підтримки та вдячності у цей нелегкий час: «Що більше, ми молимося, і кожен на своєму фронті, робимо все можливе і деколи неможливе, щоб осягнути остаточну перемогу над російським загарбником. Як свого часу Ізраїльський народ звільнився з-під єгипетської неволі Фараона, подібно і наш многостраждальний український народ має раз і назавжди звільнитися з-під цього російського ярма і його тоталітарної політики. Господи! Допоможи нам у цьому та йди попереду твого боголюбивого українського народу, як Ти супроводжував свій вибраний Ізраїльський народ до свободи та обіцяної тобою землі!» Владика Михаїл також промовив слова вдячності братам-лицарям за гуманітарну допомогу для Національної дитячої спеціалізованої лікарні ОХМАТДИТ в місті Києві та багато інших дитячих будинків, сиротинців, будинків для людей похилого віку, госпіталів і поодиноких малозабезпечених сімей та потребуючих. Також за програму “ЖИТТЯ” завдяки якій, діє постійна підтримка пологових будинків, жіночих консультаційних центрів та лікарень.

Згодом до учасників Конвенції звернувся представник Найвищої Ради Шимон Чишек. Він поділився своїм захопленням від Лицарів в Україні, адже під час війни їхня робота стала зовсім нелегкою: «Ваша праця свідчить про відданість нашим принципам, особливо принципу Єдності, коли ми разом – ми сильніші, коли ми разом – ми можемо робити значно більше, коли ми разом – наш Господь з нами».
Шимон Чишек також промовив вітальне слово від найвищого Лицаря Патріка Келлі «На жаль, ми не можемо повернути українцям їхніх близьких, які невинно загинули на безжальній війні, чи домівки, які були зруйновані, але ми можемо показати, що ви та інші брати Польщі, США та інших країн не забули про них, для багатьох із цих сімей ви, Лицарі Колумба, стали відповіддю на молитву. Ми надали притулок багатьом біженцям, їжу та засоби для життя, ми надали допомогу українським біженцям та їхнім сім’ям у Польщі через Центри Милосердя, роздали українським родинам десятки тисяч Великодніх кошиків. Я можу продовжувати, але ви самі знаєте, що ви зробили і що отримали і ті для кого ви це зробили теж знають і головне Бог знає.»
Він також нагадав про важливість кожного, хто належить до ордену Лицарів Колумба, адже ми є живим свідченням Христа. Служіння ордену дає можливість проявляти велику відповідальність від Бога – творити на землі Його добрі діла «У малому ти був вірний, поставлю тебе над великим. (Мт. 25,21)».
Згідно зі звітом Акредитаційного Комітету, який представив Національний Секретар Петро Галуга, у засіданні взяли участь шістдесят шість делегатів з правом голосу та п’ять Національних Офіцерів, один колишній Національний Делегат. Всього – сімдесят два делегати з правом голосу.

Наступним слово до учасників Конвенції мав Національний Делегат Юрій Малецький. Перш за все, він подякував від імені усіх Лицарів Колумба, яких в Україні є вже понад 1900 чоловіків, Національним Капелан для Лицарів, Архиєпископу Мечиславу Мокшицькому, Преосвященному Владиці Михаїлу Бубнію та Блаженішому Святославу Шевчуку. «Цьогорічна Конвенція проходить у дуже важкий час, коли сотні тисяч синів і дочок стали на захист нашої Батьківщини».
Національний Делегат особливо дякував Найвищому Лицарю Патріку Келлі та Найвищій Раді, яка заснувала фонд Ukraine Solidarity Found, за допомогою якого Лицарі з усіх юрисдикцій зібрали, станом на сьогодні, понад 15 мільйонів доларів. Частина цих коштів вже була надіслана в Україну у вигляді гуманітарної допомоги. Також висловив слова вдячності усім Лицарям Колумба, які жертвенно працюють, не шкодуючи свого часу і здоров’я, для допомоги потребуючим ось уже вісімдесят днів. Десятки українських Лицарів Колумба зараз перебувають у складі Збройних Сил України, Національної Гвардії та добровольчих батальйонів, захищаючи нашу Батьківщину від російського загарбника.
Також представили короткий звіт діяльності українських Лицарів Колумба:
– В програмі категорії «Віра» (підтримка покликань, догляд за храмами, оплата стипендіальних програм, духовних ініціатив) витратили 1 мільйон 580 тис гривень та 6000 годин волонтерської діяльності.
– Також маємо успішну співпрацю з Департаментом Військового Капеланства при Патріаршій Курії УГКЦ, за допомогою якої, наші ветерани та матері загиблих військових, за підтримки Лицарів Колумба, перебували на Всесвітній прощі до Люрду.
– В програмі категорії «Родина» було витрачено 189 тисяч гривень та 3700 годин часу волонтерської діяльності
– В програмі категорії «Громада» витратили 1 мільйон 584 тисяч гривень та 6000 годин волонтерського служіння.
– В програмі категорії «Життя» витрачено 3 мільйони 548 тисяч гривень та 2800 годин волонтерської діяльності.
– Важливою цього року діяльності стала презентація перекладу на українську мову книги Карла Андерсона про Гваделупську Богородицю.
Національна Рада одноголосно переобрала новий склад Національних офіцерів:
Юрій Малецький переобраний Національним Делегатом;
Петро Галуга переобраний Національним Секретарем;
Андрій Мельник переобраний Національним Скарбником;
Микола Мостов’як переобраний Національним Радником;
Олександр Бруневич переобраний Національним Вартовим.
Лицарі вирішили ще ряд організаційних питань, затвердили Резолюції щодо діяльності Лицарів та бюджет на наступний братерський рік.
На завершення засідання Національний Капелан для Лицарів греко-католиків, Екзарх Одеський, Преосвященний Владика Михаїл Бубній попровадив молитву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *