Browse By

Лицарі Колумба розпочали нову молитовну програму підтримки переслідуваних у світі християн

Щодня мільйони християн у всьому світі переживають різні переслідування і дискримінацію, але це рідко зустрічається в нашому повсякденному житті. Для переслідуваних християн підтримка і розуміння, які демонструють віруючі з усього світу дуже важливі.
Саме з цією метою, Лицарі Колумба розпочали нову молитовну програму підтримки переслідуваних у світі християн. Дана програма запланована на період з 2018 по 2020 рік і має на меті «підняти рівень обізнаності про становище переслідуваних за віру християн і виявити молитовну солідарність з ними».
В центрі програми є ікона «Матері Божої Помічниці Переслідуваних Християн», яка подорожуватиме з парафії на парафію, і яка стане осердям молитов серед братів-лицарів та усіх бажаючих вірян за переслідуваних у світі християн.
Ікона була намальована спеціально на замовлення Найвищої Ради Лицарів Колумба і вперше представлена на Найвищій Конвенції Лицарів Колумба в місті Балтимор (США) в серпні 2018. Під час презентації ікони, Найвищий Лицар Карл Андерсон висловив сподівання, що ця подорожуюча ікона «зверне увагу всієї Церкви на велику жертву, яку приносять так багато наших братів і сестер у Христі». Очільник Лицарів Колумба розповів також про вагому фінансову та міжнародно-правову підтримку, яку Лицарі надали християнам на Близькому Сході (Сирія, Ірак) від моменту постання Ісламської Держави в 2014 році.
Ікона була виготовлена італійським іконописцем Фабріціо Діомеді (Fabrizio Diomedi) спеціально на замовлення Найвищої Ради Лицарів Колумба. В центрі ікони зображена Пречиста Діва Марія, яка своїм покровом-плащем покриває сучасних представників християн-мучеників: чоловіків і жінок, молодь і людей старшого віку, мирян, священиків і богопосвячених осіб. Чотири хрести є свідченням «екуменізму крові» серед мучеників, які походять із греко-та римо-католиків, а також із Коптської, Вірменської та Сирійської традицій.
Мелхітський Архієпископ Жан-Клеман Жанбар (Jean-Clement Jeanbart) із сирійського міста Алеппо освятив десятки копій цієї ікони на Найвищій Конвенції Лицарів Колумба в місті Балтимор (США) в серпні минулого року. Після презентації і освячення в Балтиморі, копії цих ікон були надіслані до всіх юрисдикцій Лицарів Колумба по всьому світі, в тому числі і до України на ім’я Національного делегата Лицарів Колумба в Україні п. Богдана Коваліва.

Очільник Лицарів Колумба в Україні, п. Богдан Ковалів, разом із Територіальним Капеланом для вірних греко-католиків, прот. Володимиром Мальчином, представили копію цієї ікони та розповіли її історію Синодальним Отцям під час вісімдесят другої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, що проходив 24 травня 2019 року Божого в Зарваниці. П. Богдан Ковалів розповів про піднесення української юрисдикції Лицарів Колумба до національного рівня, про першу Національну Конвенцію, яка відбулася в Івано-Франківську (10-12 травня 2019) та про позитивну динаміку розвитку організації, яка на сьогодні налічує понад 1300 чоловіків (греко-та римо-католиків) об’єднаних в 29 Рад по всій Україні.
В своєму представленні ікони Територіальний капелан о. Володимир Мальчин відзначив: «Для того, щоб бути справді глобальною Церквою, маємо вчитись виявляти глобальну солідарність. Вона, насправді, уже проявляється різними способами: коли, для прикладу, Синод наших Єпископів надсилає листи-сопричастя переслідуваним Церквам, чи коли, наприклад, Глава Церкви від імені Єпископату, клиру та всіх вірних висловлює слова співчуття нашим братам і сестрам переслідуваним у світі за їх віру. Сподіваємося, що перебування ікони «Матері Божої Помічниці Переслідуваних Християн» в українських парафіях створить можливість для наших вірних не лише молитовно долучитися до підтримки наших братів і сестер переслідуваних за віру, але й надасть стимул для роздумів про те, чи ми сьогодні готові бути свідками нашої віри в різних ситуаціях за прикладом святих мучеників нашої Церкви, яка власне цього року відзначає 30-ту річницю виходу з підпілля».
Заслухавши звіт про діяльність Лицарів Колумба в Україні та презентацію про молитовну програму, Синод прийняв наступне рішення: “Поблагословити паломництво ікони Матері Божої Помічниці Переслідуваних Християн у парафіях, в яких присутні ради та осередки Лицарів Колумба, та в інших парафіях Києво-Галицького Верховного Архиєпископства за згодою пароха.”

МОЛИТВА ЗА ПЕРЕСЛІДУВАНИХ ХРИСТИЯН

(Молитва укладена Архиєпископом Вільямом Лорі, Найвищим Капеланом)
О Боже всіх народів єдиний Боже, котрий був, є, і завжди буде,
у Твоєму Провидінні Ти забажав, щоб Твоя Церква доєдналася до страждань Твого Сина.
Поглянь милосердно на своїх слуг, які переслідувані за їхню віру у Тебе.
Подай їм витривалості та сміливості бути гідними наслідниками Христа.
Зішли Твою мудрість на провідників націй,
щоб вони працювали задля миру серед усіх народів.
Нехай Твій Дух сприяє наверненню тих, які суперечать Твоїй волі,
щоб ми могли жити в гармонії.
Подай нам благодать бути об’єднаними у правді і свободі,
і завжди слідувати Твоїй волі у нашому житті
Через Христа, Господа нашого. Амінь.
Пресвятая Богородице, помічнице переслідуваних християн, молися за нас.

о. Володимир Мальчин
віце-канцлер Курії Верховного Архиєпископа Києво-Галицького

1 thoughts on “Лицарі Колумба розпочали нову молитовну програму підтримки переслідуваних у світі християн”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *