Browse By

Лицарі Колумба взяли участь в освяченні семінарійного храму КТДС

16 вересня 2017 року Лицарі Колумба взяли участь у визначній та неординарній події – освячення храму Київської трьохсвятительської духовної семінарії.

На освячення «головної навчальної аудиторії» у Київській семінарії – храму Пресвятої Трійці – прибули архиєреї та священики з України та з-за кордону. Провадив освячення Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук. Разом із ним співслужили владика Борис Ґудзяк – президент Українського Католицького Університету, владика Богдан Дзюрах – єпископ-помічник Київської архиєпархії, а також численні ієреї, серед яких і ректор КТДС – о. Петро Жук.

Дана подія має велику вагу, адже фактично відбулося відновлення семінарійної традиції виховання греко-католицьких священиків на теренах Київщини, яка бере свої початки ще від часів укладання Унії.  У такій визначній події взяли участь і чоловіки-католики – Лицарі Колумба в Україні. Зокрема, на урочистості були присутні брати-лицарі із Київської архиєпархії: представники Рад із Києва, Василькова, Вишгорода. Їхня присутність мала як глибокий символічний, так і корисний практичний зміст.

По-перше, своєю участю брати показали знак єдності Церкви – і її духовенства (діючого, та кандидатів-семінаристів), і вірних-мирян. Лицарі продемонстрували, що у різноманітності своїх покликань, професій та обдарувань всі вірні та духовенство складають Церкву.

По-друге, брати надали допомогу в організації та підтримці порядку під час заходу. Це було суттєвою підтримкою, враховуючи неординарність події та відповідний наплив охочих взяти участь в урочистості освячення семінарійного храму.

Після Служби Божої відбулась офіційна частина – зачитування Декретів УГКЦ та вручення нагород (грамот) жертводавцям та меценатам храму, зокрема родині  Оверків із Канади, які стали найбільшими жертводавцями та ініціаторами відновлення Храму для семінарії, Голові селищної ради с. Княжичі та депутатам, найближчим сусідам Храму, які сприяли будівництву Храму та іншим жертводавцям, зокрема організації української діаспори у Канаді.

Слід зазначити, що підтримка Київської Трьохсвятительської духовної семінарії є одним найважливіших напрямків служіння київських рад Лицарів Колумба. Вже третій рік поспіль брати-лицарі організовують  стипендії для найбільш потребуючих семінаристів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *