Browse By

Участь української делегації в  135-ій Найвищій Конвенції Лицарів Колумба в Сент Луїсі

Українська делегація взяла участь у цьогорічній 135 Найвищій Конвенції Лицарів Колумба, яка тривала з 31 липня по 3 серпня 2017 р. в Сент Луїсі (штат Міссурі, США).

Вже вдруге українські представники були присутні не просто як гості, а повноцінні делегати, адже в травні 2016 р. українським Лицарям Колумба було надано статус Територіальної Ради у світовій структурі цієї організації.

І саме тому офіційно номінований делегат від України  Микола Мостов’як мав повноваження, зокрема, голосувати під час вирішення усіх ключових питань та прийняття резолюцій, представляючи таким чином інтереси української спільноти Лицарів Колумба.

Загалом, українська делегація складалась із: Митрополита Мечислава Мокшицького та його помічника, о. Андрія Леговича, Територіальних Капеланів о. Володимира Мальчина та о. Анатолія Білоуса, Регіонального Делегата Миколи Мостов’яка з дружиною Мар’яною і Регіонального Делегата Івана Праворського.

 

Гаслом Найвищої Конвенції Лицарів Колумба 2017 р.  були слова “Ми переконані в Божій любові та силі ” як свідчення місіонерської  ролі м. Сент-Луїса для євангелізації Америки. На відкритті своєї доповіді Найвищий Лицар зазначив, що “…цього року ми відзначаємо 135-річчя. Ми святкуємо свою річницю в місті, названому на честь великого і святого католицького короля, міста місіонерів, і вузлового міста, що відкриває обіцянки нового континенту. І, подібно до тих ранніх місіонерів, ми приїжджаємо до Сент-Луїса, бо, за словами цьогорічної теми Конвенції: “Ми переконані в Божій любові та силі”.

У річному звіті Найвищої Ради Карл Андерсон відзначив основні досягнення Лицарів Колумба за останній братерський рік, серед як рекордний рівень благодійності Ордену з понад 177 млн. дол. США пожертвувань та понад 75 млн. годин волонтерської праці, зростання членства та обсягів страхування. Також йшлося про успішність страхової кампанії Лицарів Колумба, яка четвертий рік поспіль отримала відзнаку найбільш етичного бізнесу у світі.

Одним з найбільших прагнень Лицарів Колумба за минулий братерський рік була допомога християнам, які зазнали переслідувань, особливо тих, які зіткнулися з геноцидом на Близькому Сході. Найвищий Лицар Карл Андерсон оголосив про свою нову ініціативу щодо відновлення міста Карамдес в Іраку, зруйнованого угруповуванням «Ісламська держава», жертвуючи на це 2 млн. дол. США. Нова ініціатива є частиною постійних зусиль Ордену, спрямованих на допомогу християнам та іншим меншинам, які постраждали внаслідок геноциду на Близькому Сході.

В ході свого звіту на Конвенціі в Сент-Луїсі Найвищий Лицар Карл Андерсон згадав про відхід до вічності “дорогого друга” Блаженнішого Любомира, який відіграв важливу роль у запрошенні Лицарів Колумба до України. Потім Найвищий Лицар згадав про ІІ Всеукраїнський З’їзд Лицарів Колумба в Києві і зацитував слова Блаженнішого Святослава сказані під час З’їзду: “«Ми знаємо, що українське лицарство було одним із найвищих способів бути християнином, свідчити мужністю, доблестю, досконалістю християнське життя в українській культурі. Ми сьогодні сердечно вітаємо і молимося за лицарів, які носять ім’я «Лицарів Колумба». Хочу подякувати кожному з вас, що ви відгукнулися і пішли за Христом на служіння у товаристві нашої Церкви». На завершення, Карл Андерсон передав через присутнього на Конвенції Арх. Мокшицького слова підтримки українським лицарям: “Єднаємось з вами в молитві за мир в регіоні, що поважає територіальну незалежність вашого народу”.

На завершення свого виступу, закликаючи до активної праці в новому братерському році, Карл Андерсон сказав зібраним лицарям. “Давайте прагнути бути яскравими та привабливими свідками братерського спілкування, яких наша Церква та наш світ так відчайдушно потребують. Давайте прагнути бути автентичними свідками того, як піклуватися один про одного і як заохочувати та супроводжувати один одного. Ми можемо і зробимо це, як духовні сини о. Мак-Гівні. Ми можемо і зробимо це, бо ми переконані в Божій любові та силі “.

У часі Конвенції Найвищий Лицар Карл Андерсон особисто привітав українську делегацію та зазначив, що «Лицарі Колумба України, Польщі та Литви стоять на передньому краю боротьби за свободу в Європі». Зі свого боку, делегати від імені Територіального Делегата Богдана Коваліва і всіх українських лицарів подякували Найвищій Раді за підтримку розвитку Ордену в Україні, участь у чисельних проектах та подарували ікону «Христос-добрий пастир». Даруючи ікону Територіальний Капелан о. Володимир Мальчин зазначив, що «як правило дану ікон дарують єпископам, підкреслюючи тим самим їхнє пастирське служіння щодо вірних. Ця ікона для нас є пригадкою, що Ви не побоялися залишити 99 овець в Північній Америці і подалися на другий бік океану, щоб там відкрити нові осередки Лицарів Колумба в Східній Європі. Дякуємо Вам за Ваш особистий внесок, що ми належимо до великої лицарської родини».

Українську делегацію дуже тепло вітала братерська спільнота Лицарів Колумба. Під час урочистої вечері Крайових Рад Лицарів Колумба серед 7 офіційних прапорів країн, внесених в залу, був також і  прапор України, а коли звучала пісня “Україно” Тараса Петриненка, то вся зала стоячи співала разом з українською делегацією.

 

Повідомила Мар’яна Мостов’як

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *