Browse By

Лицарі в Україні запускають новий проєкт із підтримки медичного капеланства

6 квітня, у Великий Четвер за Григоріанським календарем, Лицарі Колумба в Україні започаткували новий проєкт. Ідея цього проєкту виникла з прохання голови Комісії у Справах Душпастирства охорони здоров’я Одеського Екзархату  отця Олександра Більського, який звернувся до Лицарів по допомогу із придбанням подорожніх літургійних наборів для медичних капеланів, що виконують служіння у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.

Національний Делегат Ордену Лицарів Колумба в Україні Юрій Малецький сприйняв це прохання, як знак:  – Священник попросив про літургійну чашу того дня, коли Католицька Церква святкує встановлення Таїнства Священства і Таїнства Євхаристії. Особисто для мене це був виразний знак Божого Провидіння. Тож ми звернулися до єпископів та священиків обох обрядів, які знають ситуацію на цих теренах та душпастирські потреби священників і зрозуміли, що отці потребують допомоги не лише із придбанням необхідних літургійних речей, але також коштів на утримання. Цього ж дня, з Божою допомогою та фінансовою підтримкою наших партнерів – Міжнародної Католицької Міграційної Комісії (ІСМС), ми започаткували новий напрямок нашої діяльності: допомога священникам, які душпастирюють на деокупованих та місійних територіях Півдня та Сходу України.

І ось сьогодні, у Великий Четвер за Юліанським стилем, Лицарі Колумба в Україні, раді повідомити, що вже отримали кошти на п’ять подорожніх літургійних наборів, які після придбання за посередництвом Національного Капелана владики Михаїла Бубнія, будуть передані п’ятьом медичним капеланам Одеського екзархату УГКЦ.

Лицарі Колумба щиро дякують Міжнародній Католицькій Міграційній Комісії за фінансування першого етапу нового проєкту, метою якого є підтримка душпастирського служіння священників на деокупованих та місійних територіях Сходу та Півдня України. Мусимо зазначити, що наш Орден уже має позитивний досвід співпраці з ІСМС у сфері втілення проєктів психологічної реабілітації ветеранів та допомоги внутрішньо переміщеним особам, тож сподіваємося, що і цей проєкт буде плідним. Варто також сказати, що й самі Лицарі Колумба в Україні активно долучилися фінансово до цієї акції та зробили свій внесок у служіння капеланів, які нестимуть людям Євхаристійного Ісуса та духовну розраду і підтримку.

Лицарі Колумба планують допомагати священникам на деокупованих та місійних територіях не лише подорожніми літургійними наборами, але ризами, інтенціями, а також із облаштуванням каплиць у медичних закладах.

Долучитися до цього нового проєкту Лицарів може кожен мирянин у вибраний ним спосіб: або складаючи грошову пожертву на придбання необхідних для служіння речей, або складаючи грошову пожертву на так звану інтенцію – прохання про Літургію за здоров’я власне, близьких та друзів, або за душі тих, що відійшли до вічності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *