Browse By

Неділя Милосердя

Наслідком кожного гріха є провина перед Богом і шкода яку ми завдали, згрішивши. Ця шкода породжує борг. Для того, щоб потрапити до раю, цю шкоду потрібно відшкодувати, в цьому житті або в чистилищі. Якщо ми повернемо борг гріха в цьому житті, це гарантує нам, що після смерті ми проведемо менше часу в чистилищі або, в найкращому випадку, потрапимо прямо до неба.

Коли ми приступаємо до Таїнства Сповіді, щоб висповідати свої гріхи за посередництвом священика, священик уділяє нам відпущення гріхів та призначає покуту. Відпущення знімає лише провину перед Богом. Покута є відшкодуванням, яке знімає шкоду лише за ті гріхи, які були сповідувані того разу.

Важливо знати, що кожен гріх є образою проти (1) Бога, проти (2) ближнього, і проти (3) створіння. Покута, яку призначає нам священик у Таїнстві Сповіді, виправляє лише образу проти Бога, але не проти ближнього і проти створіння, тому рекомендується продовжувати покутувати свої гріхи, щоб таким чином виправити образу проти ближнього і проти створіння.

У своєму безмежному милосерді Бог надає нам надзвичайну допомогу у надолуженні за наші гріхи перед ним. Ісус не тільки відкупив наші гріхи своєю смертю на хресті, і не тільки подолав нашу смерть своїм воскресінням з мертвих. У Провідну неділю – Свято Милосердя – Спаситель дає нам можливість отримати повне відпущення провин і кар за вчинені нами гріхи.

Ця надзвичайна ласка обіцяна самим Ісусом святій Фаустині Ковальській за допомогою якої ми можемо надолужити за наслідки наших гріхів. Цю ласку можна отримати один раз на рік в Неділю Милосердя – Провідну Неділю (тиждень після Пасхи). Ось що пообіцяв Ісус Святій Фаустині:

Дочко Моя, говори усьому світові про незбагненне Моє милосердя. Прагну, щоб свято милосердя було притулком і схроном для усіх душ, а особливо для бідних грішників. У цей день відкриті глибини Мого милосердя, ціле море ласк виливаю на душі, які наближаються до джерела Мого милосердя; яка душа приступить до сповіді і святого Причастя, отримає повне відпущення провин і кар; у цей день відчинені усі Божі канали, по яких пливуть ласки; хай жодна душа не боїться наблизитися до мене, навіть якщо б її гріхи були, як пурпур. Моє милосердя таке велике, що у вічності не збагне його жоден розум, ні людський, ні ангельський. Усе, що існує, вийшло з глибини Мого милосердя. Кожна душа розважатиме у вічності Мою любов і Моє милосердя. Свято милосердя вийшло з Моїх надр, прагну, щоб урочисто відзначали його у першу неділю після Великодня. Людство не зазнає спокою, доки не припаде до джерела Мого милосердя. (Щоденник Святої Фаустини Ковальської 699)

Прагну уділити повний відпуст душам, які висповідаються та приймуть святого Причастя в свято Мого милосердя. (Щоденник 1109)

Хто в цей день приступить до Джерела Життя, той отримає цілковите відпущення гріхів і кар. (Щоденник 300)

Щоб скористатися цими великими дарами, треба виконати лише три умови:

  • Розбудити в собі якнайбільшу довіру до  Божого Милосердя (довіра Божій доброті і дієва любов до ближнього)
  • Бути в стані освячуючої ласки, тобто не мати на совісті тяжкого гріха (попередньо приступивши до Тайни Сповіді, не обов’язково в той сам день)
  • Гідно прийняти святе Причастя в Неділю Милосердя

Свято Божого Милосердя, в тій формі в якій воно було приватно об’явлене Святій Фаустині, встановив для всієї Католицької Церкви Папа Святий Іван Павло ІІ в 2000 році. Про надзвичайні обіцянки і ласки які можна отримати в цей день мало хто знає, хоча Церква, в особі пап, єпископів і священиків, проповідує про це об’явлення вже понад 20 років.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *