Browse By

Надія з попелу

Лицарі Колумба активізували підтримку “Карітас-Спес” після того, як російські безпілотники знищили склад товарів католицької благодійної організації.

Єпископ Едуард Кава, єпископ-помічник Львівський, тримає обгорілу Біблію всередині складу “Карітас-Спес” 31 жовтня. (Фото Андрія Горба)

«Це було 19 вересня. Я бачив безпілотники, які летіли дуже низько в небі», — згадував єпископ Едуард Кава, описуючи ніч, коли російський безпілотник налетів на склад у Львові, де католицька благодійна організація “Карітас-Спес” зберігала гуманітарну допомогу.

Єпископ-помічник Львівської архідієцезії та голова Антикризового комітету архідієцезії єпископ Кава побачив вибух із вікна свого третього поверху та одразу поїхав до складу.

«У моїй голові було лише одне: молитва, щоб ніхто не постраждав», — сказав єпископ.

Його молитву було почуто, але склад охопила пожежа, на гасіння якої знадобилося 40 годин. Шістсот тисяч фунтів запасів — їжі, води, дитячих ліжечок, одягу, гігієнічних наборів, колясок, акумуляторів і генераторів — все це призначалося для жителів Східної України — було знищено.

Єпископ Кава вважає удар безпілотника прямим нападом на мирних жителів, спрямованим на залякування та перешкоджання гуманітарній роботі. Однак коли дим розвіявся, солідарність і надія постали з попелу.

Наступного дня єпископу Каві зателефонував Національний Делегат Лицарів Колумба в Україні –  Юрій Малецький, щоб запропонувати підтримку від Лицарів.

Наприкінці жовтня «Українські Лицарі Колумба» вивантажують палету пакунків для “Карітас-Спес” із благодійного конвою K of C. (Фото Андрія Горба)

«Знищення цієї допомоги було сильним ударом, який безпосередньо вплине на цивільне населення. Ми знали, що потрібна негайна відповідь», – сказав він.

Незадовго до удару безпілотника “Карітас-Спес” отримала термінові запити на генератори. Лицарі змогли замінити зруйновані генератори та доставити їх туди, де вони були найбільше потрібні. Лицарі Колумба в Україні також згуртувалися, щоб зібрати набори товарів для “Карітас-Спес”, які мали бути доставлені на схід України.

«Завдяки цьому «Карітас-Спес» зміг продовжувати допомагати тим, хто її потребує», — сказав Юрій Малецький.

Гуманітарні організації в Україні стикаються зі значними ризиками, які постійно зростають. За даними ООН, за перші 10 місяців 2023 року в Україні було вбито чотирнадцять гуманітарних працівників, у порівнянні з чотирма у 2022 році. Однак ці небезпеки не перешкодили відданості Українських Лицарів продовжувати місію блаженного от. Майкла МакГівні.

«До війни Лицарі Колумба втілювали цінності єдності, братерства та милосердя в роботі своїх рад обох католицьких обрядів. Проте з початку війни вони лише активізували свої зусилля, і тепер їхні цінності особливо очевидні. Вони не допомагають пасивно, осторонь, а беруть активну участь. Це особливо помітно у Львові, де Лицарі заклали фундамент, на якому будується наше служіння допомоги іншим», – сказав єпископ Кава, який отримав натхнення приєднатися до Ордену у 2022 році після співпраці з Лицарями, щоб допомогти жертвам війни.

Автор: Пітер Гедікс (Краків, Польща)
Переклад: Павло Зінченко (Київ, Україна)
Посилання на оригінал: Hope From the Ashes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *