Browse By

Оплаткова зустріч Лицарів Колумба з архієпископом М. Мокшицьким у Митрополичій Курії

 

Святою Месою у каплиці Митрополичої Курії розпочалася щорічна різдвяна зустріч Лицарів Колумба з Митрополитом Львівським архієпископом М. Мокшицьким.  

Євхаристію разом з архієпископом співслужили, секретар митрополита о. Андрій Легович та о. Владислав Бішко, директор дому прочанина бл. Якова Стрепи, котрий теж належить до спільноти Лицарів Колумба.

Оплаткова зустрічУчасть у зустрічі, окрім братів зі Львова та Самбора також взяв участь п. Лешек Ваксмундський консультант Верховної Ради Лицарів Колумба з Польщі, котрий підтримує розвиток Лицарів Колумба в Польщі та в Україні

Після Святої Меси відбулося представлення діяльності ордену та звіт за останній рік діяльності Лицарів в Україні.

Доповідь зробив Юрій Малецький, Великий Лицар Львівської Ради «Лицарів Колумба».

У розмові з о. Олександром Кусим,  директором відділу душпастриства ЗМІ, п. Лешек висловив сподівання що вдасться налагодити кращу співпрацю з Карітасом Архідієцезії щоб мати змогу забезпечувати інвалідськими візками людей в Україні, котрі спонсоруються братами зі спільнот у Канаді.

Бо за словами п. Лешка в нашу країну приходить багато візків для неповноправних, але майже ніхто не знає, що це діло Лицарів Колумба.

«Найбільш активною минулого року була Львівська Рада ім. св. Йоана Павла ІІ, котра має свій осідок при Львівській катедрі. Львівська рада минулого року реалізувала багато великих проектів але також і малих, котрі є не менш важливими: участь у св. Месі, реколекції, робота над власною духовністю, а великі проекти це передусім проект передання ортопедичних ліжок прикордонному госпіталю і також передання рентгенапарату тій же лікарні».

«Для мене великим і важливим проектом є допомога хворим дітям, котрі саме завдяки братам зі спільноти вперше побачили інший світ ніж дорога з дому до лікарні» продовжив розмову пан консультант.

Капелан о. Ян Нікєль, настоятель Митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії, підключив Лицарів Колумба до співпраці з благодійним фондом «Даймо надію», який функціонує при цій парафії. Це один із перших проектів лицарів, котрі взяли шефство над сім’ями, що мають дітей, які страждають від синдрому м’язевої гіпотонії.

Завдяки сприянню архієпископа Мокшицького вдалося організувати у Брюховичах в Будинку Пілігрима виізд для сімей з хворими дітками.

Братство забезпечило транспортування діток та їхніх родин, щоб вони могли побути хоча б три дні на природі, змінити середовище. Також вдалося забезпечити опіку лікарів-терапевтів, психолога та логопеда, а також привезти реабілітолога-протезиста. Батьки були дуже задоволені.

«Найбільшим викликом і найбільшою трудністю є те, що нас мало, а проектів для реалізації багато, тому ми заохочуємо всіх чоловіків котрі вірять в Ісуса Христа, котрі хочуть бути близько віри, щоб включилися у цю діяльність. Ми потребуємо вірюючих чоловіків, котрим виповнилося 18 років щоб реалізувати ці проекти.

Іноді важко вибрати для реалізації чи реалізувати якийсь проект коли для його реалізації є всього 40 чоловіків. Якби їх у Львові було 100 чи більше, коли було б чотири Ради, було б легше ці проекти реалізувати. Сила Лицарів Колумба у силі та кількості чоловіків. Бо кожен з них приносить свої таланти, ідеї та вміння. І сума цієї сили дає ефект. Це отже і виклик і трудність водночас.» – сказав на завершення розмови пан Лешек.

Зараз в Україні є 9 Рад Лицарів Колумба: 2 римо-католицькі і 7 греко-католицьких. Чиняться старання щоб виникла 3 римо-католицька Рада у Львівській Архідієцезії, але праця ведеться також у Камянець-Подільській дієцезії.

Згідно з планами Лицарів Колумба на кінець року, котрий у спільноті Ордену закінчується в червні, в Україні буде 14 Рад Лицарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *