Browse By

У Львові відбувся Перший Всеукраїнський З’їзд «Лицарів Колумба»

З 20 по 22 травня в передмісті Львова, Брюховичах, відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд «Лицарів Колумба», в якому взяли участь Великі лицарі, їхні заступники та капелани з усіх рад та осередків, яких на сьогодні налічується 16 по всій Україні.

Делегати прибули із Києва, Вишгорода, Полтави, Мелітополя, Запоріжжя, Івано-Франківська, Львова, Хмельницького, Тернополя, Бучача, Самбора та інші міст. Хоча «Лицарі Колумба» є організацією чоловіків-католиків, за традицією, на загальнонаціональні зустрічі запрошуються також дружини делегатів, щоб підкреслити, що братство заохочує плекання сімейних цінностей – як в суспільстві загалом, так і серед своїх членів зокрема. Всього на зустріч прибуло близько 100 осіб.

В суботу, 21 травня, учасники зустрічі взяли участь в урочистій Літургії під проводом Митрополита Львівського РКЦ Архієпископа Мечислава Мокшицького в Львівській катедрі Успіння Пресвятої Діви Марії. У своєму вітальному слові Архиєпископ Мокшицький звернувся до лицарів такими словами: «Я тішуся вашою присутністю і участю в житті Церкви… В рамках Року милосердя і в умовах зростаючої бідності, ви взяли на себе великий виклик, кинутий життям в умовах війни, допомагаючи тим людям, які не мають основних засобів до існування і лікування.  Ваша організація взяла на себе забезпечення гуманітарної допомоги, за що я вам дякую. Те, що ви робите, є відповіддю на заклик Року милосердя: ‘Будьте милосердні, як Отець’».

Цього ж дня після обіду, в Брюховичах, розпочались робочі засідання, які провадив представник від Найвищої Ради «Лицарів Колумба» в США п. Лєшек Ваксмундські. Великі лицарі українських рад мали можливість представити свою роботу, здобутки та плани, а також обмінятися досвідом. Бр. Юрій Малецький, відповідальний за розвиток лицарства в західноукраїнському регіоні, так описав ці засідання: «Основне завдання, яке нині ставлять перед собою Лицарі Колумба — це допомога переселенцям, гуманітарна допомога у регіонах, що постраждали внаслідок бойових дій, а особливо турбота про дітей із малозабезпечених сімей. Саме цим темам були присвячені доповіді та зустрічі в рамках з’їзду.»

Також капелани мали можливість обмінятися душпастирським досвідом духовного проводу рад та послухати поради від головного капелана «Лицарів Колумба» в Польщі о. д-ра Томаша Края. Він зокрема сказав, що капелан лицарів не потребує якоїсь особливої програми свого капеланського служіння, а має ділитися з братами тією духовністю, якою він сам живе. «Нам було важливо почути досвід наших польських братів, які діють в сусідній країні ось уже 10 років, щоб втілити в наших радах все те добре, що вони роблять, але також, щоб уникнути можливих помилок, які є частиною росту кожної організації» – ділиться своїми спостереженнями капелан ради св. Володимира при Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві о. Володимир Мальчин. «Ми глибоко сподіваємось, що лицарі стануть тим майданчиком, який оживить участь чоловіків в церковному житті наших спільнот, оскільки є багато людей, які хочуть послужити Церкві і ближньому, але не знають як це зробити, тоді як лицарі впродовж понад столітньої діяльності у всьому світі виплекали дієві інструменти служіння на засадах благодійності, єдності, братерства та патріотизму» – стверджує капелан першої української ради «Лицарів Колумба» в Україні о. Володимир.

На зустріч до Львова прибула також делегація польських братів під проводом крайового депутата п. Анджея Анасяка. Українські лицарі подякували своїм братам з Польщі за те, що вони оплатили реєстраційний внесок для 50 волонтерів з України для участі у Світовому Дні Молоді в Кракові.

В рамках всеукраїнської зустрічі відбувся прем’єрний показ документального фільму «Визволення континенту: Іван Павло ІІ і падіння комунізму». Продюсер цього фільму, п. Шимон Чишек, розповів про те, як готувався цей фільм, та висловив сподівання, що скоро він буде доступний також для українського глядача завдяки старанням українських лицарів.

Завершилася зустріч Архиєрейською Божественною Літургією в Соборі св. Юрія у Львові, яку очолив Преосвященний Владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ. Під час проповіді Владика Володимир відзначив: «Дякуємо Богові за всіх людей, яких ми зустріли на життєвій дорозі. Вони нас без сумніву чогось навчили, також покори і терпеливості. Будьмо вдячні за людей, яким так залежить, щоб ми зустріли Бога, Його пізнали, Його любили і Йому служили. Ми маємо собі помагати на дорозі до неба. Сьогодні ти підтримуєш мене, а завтра ролі можуть помінятися. Бог не має рук, але ми є Його руками у світі».  По завершенні Літургії, звертаючись до присутніх членів і керівництва католицької організації «Лицарі Колумба», Владика сказав: «Бажаю тут присутнім Лицарям Колумба бути руками, устами, очима і ногами Бога у світі». Після Літургії о. Василь Білаш, голова комісії у справах мирян УГКЦ та капелан ради Пресвятої Богородиці Сихівської подякував Владиці за молитву та проповідь Божого Слова і закликав усіх присутніх чоловіків долучатись до лав українського лицарства.

Додамо,  ще це була перша Всеукраїнська зустріч «Лицарів Колумба» і вона мала координаційний та ознайомчий характер. Загальнонаціональний з’їзд є підготовчим етапом до Загальнонаціональної конвенції, яка планується в майбутньому з отриманням Україною статусу Крайової ради. “На мою думку,” – резюмує результати З’їзду бр. Петро Галуга, відповідальний за розвиток лицарства в східному та центральному регіонах України, – «такі зібрання завжди корисні: по-перше, щоб побачити один одного, по-друге, пересвідчитись, що ми рухаємось в одному напрямку і поділяємо ті самі цінності».

«Лицарі Колумба» розпочала свою діяльність в Україні три роки тому із створенням першої української ради «Лицарів Колумба» при Патріаршому Соборі Воскресіння Христового в Києві. За три роки існування організація добре розвинулась як на Сході так і на Заході, і на сьогодні налічує близько 500 членів, які є вірними УГКЦ та РКЦ в Україні. Минулого року Найвища Рада в США відзначила діяльність українських рад пам’ятною нагородою «за найбільш динамічний розвиток».  Цього року українські лицарі отримали статус Територіальної Ради і в червні Територіальний Депутат від України бр. Богдан Ковалів представлятиме нашу країну на засіданні Крайових і Територіальних депутатів з усього світу в центральному офісі «Лицарів Колумба» в Нью Гевені (США).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *