Browse By

V Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні

27 травня 2023 року у смт. Брюховичі біля Львова відбулась V Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні. Не зважаючи на всі складнощі, ризики та війну в країні, вона відбулась вже «наживо», щоб брати лицарі могли в присутності та живому спілкуванні відчути дух єдності, братерства та спільної молитви.

усі фото: Андрій Горб

Перед самою конвенцією 26 травня відбулась зустріч Капеланів. Це була потужна зустріч , як нових так і досвідчених капеланів Ордену для обміну досвідом, думками та адаптацією духовного життя Лицарів в сьогоденних реаліях. Нові виклики та реалії є рушійною силою зміцнювати дух та віру закликаючи чоловіків «до боротьби» зі злом на всіх рівнях життя. Особливою частиною зустрічі стали промови Преосв. Владика Михаїл Бубній та Архієпископ Митрополит Мечислав Мокшицький.

Після зустрічі відбулась урочиста служба в Храмі св. Володимира та Ольги УГКЦ (с. Бірки, Львівська обл.), яку очолив Національний Капелан – Преосв. Владика Михаїл Бубній. Особливу увагу під час проповіді було приділено покликанню та життєвому шляху Лицарів:

«Я дорога, правда і життя», каже Христос до апостола Томи (Йо. 14,6). А до апостола Филипа каже: «Хто бачить мене, той бачить Отця». Перед тим, як Христос мав відійти до свого Отця, Він відкриває своїм учням правду про себе самого і про Пресвяту Трійцю, як гармонію стосунків. Він навчає, що дорога до спасіння кожної людини лежить саме через Нього, який і є цією дорогою, правдою і життям. Бути християнином, це означає прийняти Правду, яку нам об’явив Христос, ступати Дорогою, яку вказав нам сам Христос і Жити повноцінним життям у Христі та гармонії в родині, в Церкві та в суспільстві.

Достойні браття Лицарі! Я дуже радий, що Ви вибрали саме цей правдивий шлях лицарського життя і служіння, який впевнено веде Вас до спасіння і надихає Вас до гармонійних стосунків. Будьте гідними свого покликання як доброго і ревного християнина, взірцевого голови сім’ї і люблячого батька для своїх дітей, на взірець Небесного Отця.»

Наступного дня – 27 травня з ранку відбулась урочиста служба в каплиці Вищої Духовної Семінарії св. Йосифа (смт. Брюховичі, Львівська обл.), після якої відбулась і сама V Національна конвенція.

Літургію очолив Єпископ Ян Собіло. В своїй  проповіді владика відзначив велику роль Лицарів Колумба в підтримці потребуючих та постраждалих в наслідок агресії і закликав за жодних обставин не припиняти бути справжніми католиками, українцями і лицарями, що відстоюють справедливість, захищають і підтримують скривджених.

V Національна конвенція була розпочата з відео-звернення Найвищого Лицаря – Патріка Келлі. Головним тезисом звернення було роль та важливість кожного Лицаря, та його Сім’ї, в т.ч. вагому роль, яка припадає Дружинам Лицарів. Також:

«Скрізь, де Лицарі Колумба діють, ми чинимо значний вплив на життя католицьких сімей, Церкви та поза її межами. Ви доводите це щодня. Ваша робота є свідченням нашої постійної відданості благодійності. Я хочу подякувати вам за все, що ви робите і за все, ким ви є.»

«Ми є духовними спадкоємцями Блаженного Майкла Мак Гівні і ми повинні відповісти на цей виклик новими та оновленими способами, і не залежно від того, чи ви є членом у Ванкувері чи Вірджинії, в Лозоні чи Люблині, на марші життя у Мехіка чи на передовій в Мелітополі в Україні. Наша місія така сама, навіть якщо наші конкретні ролі є різними»

Після звернення було надано слово Національному Капелану – Преосв. Михаїлу Бубнію, який очолив молитву та звернувся до лицарів з наступними словами:

«Дякуємо Богові, що ми маємо можливість побачити один одного в живу, потиснути собі руки та поспілкуватися. Минулого року ми плекали надію, що цьогорічну конвенцію будемо проводити вже у післявоєнній атмосфері, але так виглядає, що ще не судилось! Україна ще відважно бореться, молиться і Богу дякувати стоїть!

Ми молимося, і кожен на своєму фронті, робимо все можливе і деколи неможливе, щоб осягнути остаточну перемогу над російським загарбником, щоб раз і на завжди звільнитися з-під цього російського ярма і його тоталітарної політики. Господи! Допоможи нам в цьому та йди попереду твого боголюбивого українського народу, як Ти супроводжував свій вибраний Ізраїльський народ до свободи та обіцяної тобою землі! О Маріє, Фатімська Богородице, зупини і втихомири розлюченого російського агресора!»

Також Владика і нагадав Лицарям їх покликання:
«Орден покликаний саме для того, щоб з однієї сторони, допомогти чоловікам-католикам зростати у Христовій вірі, а з іншої сторони, – зробити цю віру діяльною; зробити так, щоб життя Лицаря, як Воїна Христового, було плодоносним, бо, як каже Христос: “дерево пізнається по його плодах” (Мт. 12,33). Ваші таланти, зусилля і час присвячені для служіння Церкві, місцевим громадам, сім’ї, молоді та співбратам лицарям на засадах благодійності, єдності, братерства і патріотизму, є нічим іншим, як тим дорогоцінним плодоносним скарбом, який відкладається там, де: ані міль, ані іржа, не нищать, і де злодії не підкопують і не крадуть, тобто у Царстві Божім. Бо де твій скарб, там і буде твоє серце, каже Христос.»

Та висловив вдячність всім лицарям, які з перших днів війни активно приймали участь в «волонтерській» діяльності задля підтримки біженців і постраждалих внаслідок російської агресії проти України та підтримки Збройних Сил України.

Згодом слово було надано представнику Найвищої Ради Шимон Чишек, який від імені Найвищої Ради подякував Лицарям Колумба в Україні за відданість та готовність швидко та ефективно реагувати на реалії війни в Україні. Згадуючи святого Івана Павла ІІ, який рефлектуючи над злом Другої світової війни, сказав, що Бог поставив межу злу Своїм божественним милосердям. Те що Лицарі роблять в Україні – показує, що серед всіх страждань присутні Бог. Кожен пакунок допомоги і кожен витрачений час братами Лицарями демонструє присутність Бога та те що він милосердний. Особливу увагу було приділено зростанню лицарства. Що все більше чоловіків в Україні бажають долучитись до «доброї справи» Лицарів Колумба.

Наступним виступом було звернення Національного Делегата – бр. Юрія Малецького, який в доповіді підбив підсумки минулого року, прийнято нові резолюції, бюджет та обговорено перспективи діяльності Національної Ради на 2023-2024 рік.

Також Національна Рада одноголосно переобрала на ще один термін діючий склад Національних офіцерів:

  1. Національний Делегат – Юрій Малецький
  2. Національний Секретар –Петро Галуга
  3. Національний Скарбник – Андрій Мельник
  4. Національний Радник – Микола Мостов’як
  5. Національний Вартовий – Олександр Бруневич

На завершення засідання Національний Капелан Преосвященний Владика Михаїл Бубній попровадив молитву.

Після завершення офіційної частини Національної Конвенції відбулась ще одна історична подія для Лицарів Колумба в Україні – надання братам-лицарям ступеню «Патріотизму», що є найвищим статусом серед всіх ступенів Ордену.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *