Browse By

Вітаємо Блаженнішого Святослава з 10-річчям інтронізації

З нагоди десятої річниці з дня інтронізації Блаженнішого Святослава на Отця і Главу Української Греко-Католицької Церкви хочу згадати про деякі важливі події, пов’язані із служінням теперішнього Глави УГКЦ.

На  одній з найвизначніших подій у сучасній історії Католицької Церкви, II Ватиканському Соборі, серед інших важливих документів було прийнято Декрет «Про  апостольство мирян», який підкреслює, що завдання проповідувати Євангеліє і поширювати його по землі — це завдання всіх християн, а не тільки служителів Церкви. Особлива увага в Декреті приділяється католицьким рухам і співтовариствам, взаємодії між ієрархією Церкви і рухами мирян, їх підготовці для апостольської діяльності.

Як приклад, хочу згадати про глобальну братерську організацію чоловіків-католиків «Лицарі Колумба», яка виникла 139 років тому у США, як мирянський рух і поширилася по всьому світі.

У 2005 році тодішній Глава УГКЦ, Блаженніший Любомир Гузар, який був добре знайомий із діяльністю лицарів, запросив їх розпочати діяльність в Україні. (https://youtu.be/FVh4CgSKZFw).

Блаженніший Святослав успішно втілив цей задум, сам, серед перших  в Україні, вступивши у 2012 році в ряди Лицарів Колумба, а також благословивши створення першої Ради Лицарів  Колумба при Патріаршому соборі Святого Воскресіння Христового у 2013 році.

З благословення Блаженнішого Святослава, його особистої участі, батьківської підтримки, та мудрих порад і настанов, світова братерська спільнота чоловіків-католиків розпочала свою успішну діяльність по всій Україні, залучивши на цей час 1725 активних чоловіків, плідно працюючи при 35 католицьких парафіях від Львівщини до Полтавщини і Запоріжжя.

У 2018 році Лицарі Колумба в Україні отримали повноцінне членство у світовій спільноті лицарів. З цієї урочистої нагоди, на світову Найвищу Конвенцію, яка відбулася  у Балтиморі (США), були запрошені Блаженніший Святослав Шевчук і Архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький. Блаженніший Святослав мав слово на Конвенції. Зокрема він сказав:

«Це справді приємно, що наші брати-лицарі в Україні обох Церков – Римсько-Католицької та Української Греко-Католицької Церкви – вчаться співпрацювати разом, подаючи чудовий приклад єдності Католицької Церкви в Україні, яка так дуже потрібна  сьогодні в українському суспільстві. Я дійсно пишаюсь великою роботою, яку здійснюють Лицарі Колумба в Україні! Дякую, мої дорогі брати-лицарі, за те, що допомагаєте нам мобілізувати наших кращих чоловіків, щоб стати Лицарями Колумба та Лицарями Милосердя!».

Таким чином Блаженніший Святослав ствердив, що заклик Блаженнішого Любомира до Лицарів Колумба працювати в Україні, успішно здійснений.

З нагоди десятої річниці з дня інтронізації Блаженнішого Святослава, хочу ще раз підкреслити його неоціненний вклад у становлення і розвиток Лицарів Колумба в Україні, чия діяльність охопила майже всю територію нашої країни і здійснюється на принципах благодійності, єдності з католицькою церквою, братерства серед її членів та патріотизму.

Найвища Рада Лицарів Колумба неодноразово надавала відчутну моральну і фінансову підтримку для реалізації благодійних і соціальних проектів нашої Церкви. Зокрема, було профінансовано благодійний проект підтримки переміщених осіб, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на сході України. Щедрою пожертвою підтримано проект створення реабілітаційного центру для поранених воїнів, профінансовано значну частину робіт по завершенню спорудження Синодальної зали Патріаршої курії, неодноразово фінансово підтримано розвиток Живого телебачення та ряд інших проектів.

Нехай Бог щедро обдаровує Вас ласками і благодатями, многими і благими літами Вашого життя, Блаженніший Святославе!

Колишній Національний делегат

Богдан Ковалів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *