Browse By

Воїни Розарію

Автор: Пітер Гедікс (Краків, Польща)
Переклад: Павло Зінченко (Київ, Україна)
Посилання на оригінал: Rosary Warriors

Лицарі в Україні надають духовну підтримку біженцям, молячись до Богородиці за мир

От. Іван Гнатюк очолює лицарів та інших у молитві на вервиці під час роздачі пакетів “опіки”, організованої Радою Андрія Шептицького №15804 в Івано-Франківську в липні.

 

6 липня в Івано-Франківську кілька лицарів з біло-жовтими стрічками стояли перед групою людей біля Собору Воскресіння Христового. Ці чоловіки мали передати пакунки з продуктами та речами, але спершу вони роздавали маленькі пластикові чотки всім бажаючим. Тоді близько 100 присутніх спільно молилися розарій, просячи заступництва Марії за країну, її воїнів та швидке повернення мільйонів українців до своїх домівок.

В Івано-Франківську у вересні 2022 року почала організовуватися молитва розарію у відповідь на очевидну потребу: біженці прибували до міста з районів бойових дій, і їм не вистачало їжі та житла.

«Значна кількість внутрішньо переміщених осіб зі сходу та півдня нашої країни втратили віру в Бога внаслідок тривалого панування там проросійських сил, – зазначив регіональний делегат, член Ради #15804 Мирослав Мазур – Окрім матеріальної підтримки, яку надають Лицарі Колумба, їм потрібна духовна підтримка».

Лицарі Ради #15804 далеко не єдині, хто пропонує біженцям обидва види підтримки. В Україні створено 12 центрів милосердя «K of C», де всі потребуючі можуть отримати продукти та інші необхідні речі. А численні собори — зокрема Собор св. Архистратига Михаїла у Калуші та св. Йосафата Кунцевича у Коломиї — запрошують біженців приєднатися до їхніх молитов розарію, іноді збираючи понад 200 учасників.

В Івано-Франківську молитва розарію відбувається щотижня і збирає католиків, православних, протестантів і навіть невіруючих. Коли Рада #15804 почала включати молитву в свою допомогу, сказав Мазур, «багато людей плакали і дякували нам за підтримку. Більшість із них навіть не знали молитов «Отче наш» і «Радуйся», не кажучи вже про те, що таке розарій і для чого він потрібен. Тепер ми сподіваємося, що принаймні деякі з них почали практикувати щоденні молитви».

Зараз, коли триває жовтень — місяць розарію, лицарі в Україні зосереджують свої молитовні зусилля. Християн Костко, член Ради Йоана Павла ІІ у Львові, набрав 25 нових парафіяльних рад для молитви розарію за мир. Більшість цих рад належать до греко-католицької традиції, в якій розарій не так поширений, як у римо-католиків. Проте під час зустрічі з членами Синоду Єпископів Українських Греко-Католицьких Єпископів 6 вересня Папа Франциск висловив бажання, щоб цього жовтня розарій був присвячений миру в Україні.

Для Костка кампанія лицарського розарію є частиною більшого історичного руху. «Ця війна має відношення до послання у Фатімі», — сказав він, зазначивши, що Богородиця закликала до навернення Росії, коли з’явилася в Португалії в 1917 році. Він також згадав битву при Лепанто 7 жовтня 1571 року, коли християнські сили завдали поразки Османській імперії на морі. Перед битвою Папа Пій V закликав молитися розарій за перемогу над турками. Сьогодні ця дата відзначається як свято Матері Божої Розарію.

Духовний супровід і молитва важливі як ніколи, наголосив Національний Делегат України Юрій Малецький: «Війна приносить біль і розпач не лише тим, хто її бачить на власні очі, а й усім нам», – сказав він.

«Тільки спільна молитва може дати полегшення в ці важкі часи, тому що люди більше не почуваються самотніми та покинутими. Розарій, який Лицарі Колумба моляться в наших церквах під час спілкування з іншими вірними, дозволяє нам продемонструвати, що ніщо не може зламати нас, якщо віра присутня в наших серцях», – додав Малецький

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *