Browse By

Засновник Лицарів Колумба отець Майкл Макґівні буде проголошений блаженним

Святіший отець Папа Франциск визнав чудо, яке приписується заступництву отця Майкла Макґівні, що прокладає шлях до беатифікації засновника Лицарів Колумба.

Під час зустрічі 26 травня 2020 р. з префектом Конгрегації у справах святих кардиналом Анжело Беччу Папа уповноважив Конгрегацію видати указ про визнання чуда.
Отець Макґівні заснував Лицарів Колумба в 1882 році. Сьогодні це найбільша в світі католицька братерська організація, яка налічує майже 2 мільйони членів більш ніж в 10 країнах.
Народжений у Вотербері, штат Коннектикут (США)  у 1852 р., Макґівні відігравав критичну роль у зростанні Церкви в США в кінці XIX століття. Після висвячення в Балтіморі в 1877 р. він служив для вихідців з Ірландії та іммігрантів у Нью-Гейвені. На тлі антикатолицького клімату він заснував Лицарів Колумба для надання духовної допомоги чоловікам-католикам та фінансової допомоги для сімей, які втратили годувальника.
У прес-релізі Найвищої Ради Лицарів Колумба 27 травня сказано, що чудо, визнане папою Франциском, стосувалося ненародженої дитини у США, яка в 2015 р. зцілилася від внутрішньоутробного стану, що загрожував її життю, після того, як її сім’я молилася до Макґівні.
Незабаром буде встановлена дата проведення беатифікаційної меси, яка відбудеться в штаті Коннектикут.
Найвищий Лицар Карл А. Андерсон сказав: «Макґівні надихнув покоління чоловіків-католиків засукати рукави і вкласти свою віру в дію. Він на десятиліття випереджав свій час у наданні мирянам важливої ролі в Церкві».
“Сьогодні його дух продовжує формувати надзвичайну благодійну роботу лицарів, коли вони продовжують служити тим, хто знаходиться на узбіччі суспільства, коли він служив вдовам та сиротам у 1880-х”.
“Отець Макґівні також залишається важливою моделлю для наслідування парафіяльних священиків у всьому світі і залишив нам трансформаційну спадщину ефективного співробітництва мирян та духовенства”.
Справа про святість Макґівні офіційно відкрилася в 1997 р. в архієпархії міста Хартфорд, штат Коннектикут. У 2008 році папа Бенедикт XVI оголосив священика американського походження Праведним Слугою Божим в знак визнання його життя героїчною чеснотою.
У 2000 р. розслідування чуда, яке приписувалося заступництвом Макґівні, було закінчено. Але в 2011 р. Ватикан постановив, що подія не має чудотворного характеру. У 2012 р. було повідомлено про ще одне можливе чудо та було розпочато розслідування.
Після його беатифікації, процесу Макґівні буде потрібно ще одне автентичне чудо, перш ніж його можна буде розпочати справу про канонізацію.
Він не був би першим членом Лицарів Колумба, який буде канонізований. Група шести мексиканських членів організації зазнала мученицької смерті під час Повстання Крістерос в 1926-29 рр. та її наслідків. Ними є Св. Луїс Батіс, Св. Родріго Агілар, Св. Мігель-де-ла-Мора, Св. Педро-де-Хесус Мальдонадо, Св. Хосе Марія Роблес і Св. Матео Кореа.

Джерело: https://www.catholicnewsagency.com/news/knights-of-columbus-founder-fr-michael-mcgivney-to-be-beatified-56919?fbclid=IwAR0ps990nN5OkHGOdcdfjnhvFjzLcI-EdlfGkIG7WDGSadsZffxL46kVGVE

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *