Browse By

У Києві відзначили 5-ту річницю заснування Ради Святого Василія Великого

28 травня 2020 року у свято Вознесіння Рада Святого Василія Великого Лицарів Колумба в Києві відсвяткувала 5 річницю заснування своєї спільноти.

П’ять років тому, 28 травня 2015 року, однією з перших в Україні, була створена спільнота Лицарів Колумба Ради #16250 при храмі монастиря св. Василія Великого. Тоді до організації вступили 34 достойні Лицарі, серед яких було 3 священики.

На святкову Літургію були запрошенні представники спільноти Лицарів Колумба, священики, парафіяни, рідні та близькі братів-лицарів. Враховуючі всі необхідні карантинні застереження, урочисте богослужіння очолив новий капелан спільноти отець Макарій Солюк у співслужінні брата-лицаря отця Йосафата Ковалюка.

У своєму пастирському слові, під час богослужіння в день свята Вознесіння Христового, отець Макарій підкреслив важливість, «для всіх християн, завжди пам’ятати те, що як Ісус не покинув  апостолів після свого воскресіння, так і нас сьогодні Він не залишає ні на мить у нашому щоденному житті. Святі отці церкви говорять, що в ці дні разом з Господом і ми всі возносимось на небеса, щоб бути учасниками небесної слави».

«Подібно як апостоли в ті часи, так і ми сьогодні, перебуваємо в очікуванні на прихід Святого Духа, щоб отримати Його дари і ними ділитись із ближніми. Тим самим зможемо ми нести у світ Добру Новину».

Папа Римський Іван Павло II називав Орден Лицарів Колумба «сильною правою рукою Церкви». Брати-лицарі не лише перебуваючи у храмі, але й своєму повсякденному житті намагаються сповідувати соціальну відповідальність та інтелектуальну єдність, допомагати потребуючим, зростати духовно та підтримувати один одного.

Отець Макарій також зазначив, що «за 5 років своєї діяльності брати-лицарі Ради Святого Василія Великого витратили на благодійні проекти більше 4 000 годин волонтерського служіння, зібрали та передали більше 300 000 грн. благодійних пожертв. Найбільше благодійних пожертв було задіяно на допомогу та підтримку Київського й Ірпінського військових шпиталів, стипендії для семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії у Княжичах, допомогу потребуючим».

 Повідомив бр. Павло Берест

Заснування Ради Лицарів Колумба Святого Василія Великого в Києві 28 травня 2015 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *